41 0
Mutlaka Gitmen Gereken İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi
İlk meyhane hangisiydi bilemesek de, İstanbul’un en eski meyhanelerini biliyoruz. Size İstanbul’un en iyi en eski 5 en iyi en yeni nesil 5 meyhanesini listeliyoruz.
532 0
İçten Yanmalı Motorlar
Her gün bindiğimiz araçların seyahat ettiğimiz uçakların ve günlük hayatta ısı enerjisini hareket enerjisine dönüştüren bir çok içten yanmalı motorun tarihi, nasıl çalıştığı ve çeşitleri hakkında bilgi edinmek istermisiniz.
696 0
Hangi efsane grubun şarkısı seni anlatıyor?
Efsane müzik gruplarıyla aran nasıl? Peki bu grupların yıllar yılı efsane olmuş, dillerden düşmemiş şarkılarıyla? Hiç hangi efsane şarkı seni anlatıyor, ruh halini ve zihnini yansıtıyor, merak ettin mi? Hadi teste başlayalım ve öğrenelim...
461 0
Hangi Sosyal Medya Platformusun?
Hayatlarımızın tam da ortasında bulunan sosyal medya platformları malum, her biri bambaşka bir ihtiyacı karşılarken kişiliğimizle birebir örtüşen hangisi, hiç merak ettiniz mi? İsviçreli bilim insanları tarafından %100 onaylı testimizle bu sorunun cevabını hemen öğrenebilirsiniz! :)
329 0
Yasaklar ve İrade
Yasaklar irademizi kullanamadığımız için mi vardır? Yasaklar çiğnenmek için midir? İrademizi ne oluşturur? Gelin bir deneme yazısı okuyalım.
303 0
Parkinson Hastalığı Nedir?
İlk kez 1817 yılında titrek felç olarak tanımlanarak literatüre geçen Parkinson hastalığı beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden, kadınlara oranla erkeklerde daha sık görülen, yavaş ilerleyen bir hareket bozukluğudur
253 0
Neden Uzaylılarla Tanışmadık
Bu dünyada tek olabilir miyiz yada neden onlara ulaşamıyoruz ?
596 0
14 Mart Tıp Bayramı Nasıl Ortaya Çıkmıştır
14 Mart tıp bayramının nasıl ortaya çıktığına bir göz atalım.
333 0
Ödüllü Animasyon Filmleri
Çok sevdiğimiz animasyon filmlerinin almış oldukları ödüller ve daha fazlasını sizler için derledik.
291 0
The Economist dergisi tarafından yapılan çarpıcı kapaklar ve şifreleri
Rothschildler ailesine ait The economist dergisinin şifreli kapakları merak uyandıran algı ve mesajlarını çözmek için
315 0
ROTHSCHİLD AİLESİ HAKKINDA BİLİNEN KISITLI TEORİLER VE GEÇMİŞLERİ
Rothschildler ailesi hakkında gerçekliği hala kanıtlanamamış teoriler ve olaylar
258 0
THE ECONOMİST DERGİSİ
Haftalık olarak ortalama 1,000,000 satan ve geleceği yıllık dergi kapaklarında kullanıcılara şifreli bir şekilde vurgulayan THE ECONOMİST dergisi hakkında tüm merak edilenler.
368 0
Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük Doğal Afetleri
Tsunami, Deprem, Volkan patlaması ve Kasırga bunların geride bıraktığı yıkıntılar.
268 0
Corona Virüsü Türkiye'de! İşte Corona Virüs ile ilgili bilmeniz gereken her şey.
3 ay önce Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü'nün ülkemize gelişi ile birlikte meydana çıkarttığı soru işaretleri ve korku ile merak ettiğiniz "Corona Virüsünden nasıl korunulur?" ,"Corona Virüsü belirtileri nelerdir?", "Ülkemizde ne gibi önlemler alınıyor?" ve "Corona Virüsü nasıl bulaşır" gibi tüm soruların cevabını yazıda bulabilirsiniz.
248 0
Karantina Nedir?
Gündemi saran ve ciddi ölümlere yol açan Corona virüsü için alınan tedbirler ve çinin tamamınında uygulanan karantina, karantina nedir? sorusunu doğuruyor.
195 0
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nerden Çıkmıştır
Dünya emekçi kadınlar günü ya da bilinen adıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nasıl ve den ortaya çıkıştır? Kadınlara eşit hakların tanınması adına yapılmış olan bir grevi konu almaktadır. İşte bu yazımızda bunlar nasıl oldu bundan bahsedelim.
208 0
Türkiye’nin En Büyük WordPress Etkinliği WPFest
5 Mart’da İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleşen ve Türkiyenin en büyük WordPress etkinliği olarak kabul edilen WpFest de, katılımcıları oldukça bilinçlendirdi.
Loading...