Ana Sayfa>> Senden Benden
Okuma Süresi 5dk
AŞIRI SICAKLARDA ERİMEMEK İÇİN 5 ÖNERİ
Samet / 17 Ağustos
963 0
Havaların ülkemiz genelinde coştuğu şu günlerde, yine yumurtalar asfaltta kırılıyor, birileri sahilde donla denize giriyor ve termometreler kendinden geçiyor.

Havaların ülkemiz genelinde coştuğu şu günlerde, yine yumurtalar asfaltta kırılıyor, birileri sahilde donla denize giriyor ve termometreler kendinden geçiyor. Peki kliması olmayanlar için bu sıcaklıklar nasıl hafifleyecek? Bu insan evlatları nasıl nefes alacak?

Eğer siz de bu gruptansanız, 6 öneri sizi bekliyor.

 

1.BUZDOLABI CANDIR.

 

 

Her 5 dakikada bir kapağını açın, azıcık yaklaşın; bakın neler oluyor. Eğer bulunduğunuz yerde sıcaklıklar 40 civarındaysa, dolabı bozma pahasına da olsa ara ara buzluğu açmayı deneyin. Kan damarlarınızda tekrar akmaya başlayacak; beyniniz çalışmayı hatırlayacak.

 

2.DANA BOY YELPAZE ALMANIN TAM ZAMANI.

 

 

Öyle sokakta satılan el kadar yelpazelerden bahsetmiyoruz. Sıcaklık ne kadar yüksekse, yelpazeniz de o kadar kaliteli ve mümkünse büyük olmalı. Siz siz olun, yanınızda mutlaka bir dana boy yelpaze bulundurun.

 

3.BUZ KÜPLERİ HAYAT KURTARABİLİR.

 

 

4.KÜÇÜK VANTİLATÖRLERDEN EDİNİN.

 

 

Hani şu masalarda durup kendi kendine dönen, şirin vantilatörler var ya, işte onlardan bahsediyoruz. Oturduğunuz yerin etrafına 3 tane ondan yerleştirdiniz mi, bu iş tamamdır. Üçü bir klima etmez belki ama en azından nefes almanıza yardımcı olur.

 

5.EVİ KLİMALI OLAN BİR ARKADAŞ, SICAKLARDA AÇIK ARA EN İYİ ARKADAŞTIR.

 

 

“Müsaitseniz, size limonata içmeye gelecektik” diyerek ya da hiçbir şey demeyerek evi klimalı olan arkadaşınızın evine baskın düzenleyin. O da laf etmesin canım… Bir kenara ilişip (ki o kenarın klimanın altı olacağını hepimiz biliyoruz) sessizce duracaksınız zaten.

Siz siz olun, yaz gelmeden önce evi klimalı arkadaşlarınızla arayı bozmayın. Arada pragmatist olmak, hayat kurtarır; unutmayın : )