Ana Sayfa>> Daha Fazlası
Okuma Süresi 5dk
SPOR SALONUNA YAZILANLARIN HÜCRELERİNE KADAR YAŞADIĞI 10 DURUM
gökçe / 30 Ağustos
785 0
Spora ilk başladığındaki motivasyonun ve bıraktığındaki fazla kilon arasındaki farka, tembellik denir.

Kesin kararını verdin; spora başlayacaktın. Yakınlardaki spor salonlarını araştırdın, gittin görüşmeler yaptın, fiyat-kalite eğrilerini grafikleştirdin, tanıdıklardan Ekşi'ye her yerlerde araştırdın ve bir spor salonunda karar kıldın. Başlarda her şey çok güzeldi. Peki sonra? Sonra neler oldu? Adeta bir Yunan tragedyası gibi ilerleyen bu hikaye nasıl ilerledi? 

 

1.Spor salonunun ilk haftalarında adeta bir Hulk'tun. Programına harfi harfine uydun, hareketleri beğenmedin; 10 x5 tur da sen ekledin. Damarları en çıkık hocaya bile meydan okudun, pilates üzerine yoga aldın; Tae Bo'dan çıktın, cardio'ya daldın.

 

2.Sevgilin plan yapmak mı istedi? Sonunda haftalardır beklediğin o jesti mi yapacaktı? Yoksa seninle Playstation oynamaya karar mı verdi? Artık bir önemi yoktu! Çünkü senin spor salonun, uyman gereken bir ders programın, vermen gereken kiloların, alman gereken protein barların ve yapman gereken kasların vardı.

 

3.Bu şekilde sonsuza kadar gideceğini düşündün. Asla ve katta haftada x günlük spor salonu programını aksatmayacak ve sonunda o idealindeki vücuda sahip olacaktın. Spora yazılıp, 2. ay gelmemeye başlayanlardan asla ve katta olmayacaktın! Tabii... Asla.

 

4.Spor salonunda daha ilk zamanların olsa da, spora doğal bir eğilimin olduğunu; hareketleri acayip iyi yaptığını düşündün. Zaten bu yüzden normalde soruları cevaplamaya bayılmayan spor hocaları yanından ayrılmıyordu. Hem şu en hoş olan hoca, seni mi kesiyor ne...

 

5.Spor adına neler denemedin, hangi derslere girmedin mi? Vinyasa yoga, tae-bo, kick box, zumba, pilates, zilates... Programda ne varsa, hepsini denedin; hocaların kabusu oldun. Tabii ki iyi anlamda... Nasıl olacaksa...

 

6.Sonra sevgilini ve arkadaşlarını ihmal ettiğini fark ettin. Çok düşünceli bir insan olduğun için "Bari bugün spora gitmeyeyim ya, ensem koptu, popom tutuldu zaten Gerçi ondan değil de, hani Sude Naz'la Berke Pür'ü ihmal ettim diye" buyurdun. 

 

 

7.Ertesi günler de biraz yorgun olduğun için, evden çıkmak zor geldi. Zaten şimdi dersler var, iş var falan... Hem o kadar üst üste spor yapmak da iyi değilmiş. Kaslar, hormonlar falan...

 

8.O gün hava çok kötüydü. Böyle yağmurlu değil de, basık. Hem zaten işler yetişmiyordu. "Ya işte kim gidecek şimdi spora off, hafta sonu giderim, iki gün üst üste uzun çalışırım..." konulu anlar yaşadın.

 

9.Biraz ara verdikten sonra tekrar gittin. Bu sefer hareketlerin ağırlaşmış, hocalar gözünde ilgisizleşmiş, göbeğin de pörtlemişti. Spor salonu da sana biraz verimsiz havasız geldi... Tartıldıktan sonra gördüğün sayı da çok hoş değildi hani.

 

10. Spora yazılalı aylar geçti ve gidiş grafiğin ilk haftalarda zirvelerdeyken bir anda düşmüş durumda. Sıfır seviyesinde Aslında o değil de aslında özel ders, en iyisi. Biraz para biriktirip, bire bir ders ve personal training dünyalarına dalış yapmaya karar verdin. O parayı biriktirene kadar da daha çoook zaman olduğuna göre, şimdilik en güzel spor; ye, iç, yat. Zaten daha yaza çok var!