Ana Sayfa>> Daha Fazlası
Okuma Süresi 5dk
10 MADDEDE ACILAR KERVANI: EN YAKIN ARKADAŞININ TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDA OLDUĞUN GICIK SEVGİLİSİ
gökçe / 30 Ağustos
1014 0
Zordur. En yakın arkadaşın gider, olmadık bir tip bulur; olan sana olur!

"Bu kadar insan arasından gidip nasıl da en gıcığını buldu?" diye merak ediyor olabilirsin. İşin kötüsü, istediğin kadar merak et; hiçbir cevap seni tatmin etmez. Dahası... Velhasıl karşınızda, "10 maddede acılar kervanı: En yakın arkadaşın gıcık sevgilisi".

 

1.Ona bir saniye bile tahammül edemezsin. Her şeyi sinirini bozar. Ama en yakın arkadaşın, kendisine kafayı taktığı için, mecburen arkadaşınla her görüştüğünde, bu gıcıkla da görüşmen gerekir. 

 

2. En yakın arkadaşın yanınızdayken, sana acayip ilgili ve sempatiktir. Ama ikiniz kaldığınızda, hemen suratı düşer, sana ters bakışlar fırlatır, telefonuna gömülür. Hem gıcık hem de riyakardır.

 

3.En yakın arkadaşınla kavga ettiklerinde, içten içe sevinirsin. Sonunda ondan kurtulduğunu düşünürsün. Arkadaşını teselli ederken, içinden Damat Halayı çekmek; oradan Kasap Havası'na geçip Ankara'nın Bağları'na bağlamak geçer. 

 

4. Hazır ayrılmışlarken, sen de içindekileri dökersin. Aslında o erkeği/kızı nasıl da sevmediğinden, gözlemlerinden ve en yakın arkadaşın için neden uygun olmadığını bilim adamı edasında açıklarsın. Öyle mantıklı konuşursun ki, Elon Musk duysa, kesin ilişki koçluğuna yatırım yapar; seni de yeni açacağı şirketin başına koyardı. 

 

5.Derken, bunlar barışır. Evet, o kadar laf edip sonra kuzu kuzu barıştığı için, artık en yakın arkadaşın da "Bu" kategorisindedir. 

 

6.Sevgilisinin arkasından o kadar laf ettikten sonra, üçünüz aynı ortamda olduğunda ecel terleri dökersin. Onu riyakarlıkla suçladıktan sonra, bu kadar rol yapmak zorunda kalmak ağrına dokunur. 

 

7. Arkadaşın iyice aşk böceği olur. Sevgilisinin mimiklerini, sözlerini kapmaya başlar. Onu tanıyamamaya başlarsın. Onları "mıç-mıç" bir şekilde gördükçe, koşarak kaçmak, kaçarak kusmak istersin.

 

8.Korktuğun başına gelir. Kankiton, kankitellan, canım arkadaşın; sevgilisinin çevresiyle sosyalleşmeye başlar. Artık cuma akşamları başka evlerde topluca film izlenir, alışverişe gidilir, maç konuşulur, PS oynanır ve niceleri...

 

9. Derken bir gün, sevgilisi seni de o plana dahil eder. Tam ikisini de hayatından kesin çıkarmaya karar verdiğin, trajik bir kazaya kurban gidip, arkandan derin bir pişmanlıkla ağladıklarını hayal ettiğin ve bundan tuhaf bir şekilde büyük bir haz aldığın güne tekabul eder, bu teklif. İstemeye istemeye gidersin ve tuhaf şekilde, iyi vakit geçirirsin. İlk defa, bu sevgili kişisinin de birtakım olumlu özellikleri olduğunu fark edersin.

 

10.Yine de ayrı dünyanın insanlarısınızdır. Bunu ikiniz de bir noktada kabul edersiniz. Ama mutlu sona ulaşılır: En yakın arkadaşınla sık sık görüşür, sevgilisi olduğunda ise planlarına bazen dahil olursun. Çünkü onu sevmesen de, ikinizin ortak paydası, en yakın arkadaşındır...