Ana Sayfa>> Fasa Fiso
Okuma Süresi 5dk
PERUK SEVDALISI ÜNLÜLER
Can / 04 Ocak
1074 0
Günümüzde peruk, sadece saçları seyrekleşenlerin ya da cılızlaşanların kullandığı bir aksesuar değil. Kylie Jenner ve Zendaya gibi saç zengini ünlüler de değişiklik olması adına bol bol peruk kullananlardan. Sadece onlar mı?

Ünlüler, moda akımlarının her zaman bir adım önünde olabilmek için farklı arayışlar içine girerler. Bu arayışlar sonucunda, bazen neonlu kirpik gibi ilginç icatlara yönelirler, bazen de basit aksesuarlara. Aynı peruk gibi…
 

Shutterstock

 

Günümüzde peruk, sadece saçları seyrekleşenlerin ya da cılızlaşanların kullandığı bir aksesuar değil. Kylie Jenner ve Zendaya gibi saç zengini ünlüler de değişiklik olması adına bol bol peruk kullananlardan. Sadece onlar mı?

Peruk sevdalısı ünlülerin rengarenk dünyasına hoş geldiniz!

 

1.KYLIE JENNER

En küçük Kardashian üyesinin kendisiyle olan derdi bitmedi. Burundur, çenedir, dudaktır derken; sıranın saça gelmesi kaçınılmazdı! Kylie, kendi görüntüsüyle “oynamayı” en çok seven genç ünlülerden. Peruk aşkı konusunda da saç stilisti Tokyo Stylez’dan akıl fikir alıyor. Jenner’ın kendini yenileme hevesi ve deneysel yaklaşımları sayesinde, birçok hayranı “Acaba bir sonraki imajı ne olacak” diye kara kara düşünüyor.

Evet, böyle bir grup var…

 

2.KIM KARDASHIAN WEST

 

Tabii ki 2. sırada da bir Kardashian olacaktı. Bu ailenin en normali Kourtney olsa gerek… Neyse, konumuz sınırları içerisinde kalmak gerekirse; Kim de imajını değiştirmeyi seven ünlülerden. Saçları bir dönem platin, bir dönem Brezilya fönünü bir hafta boyunca tutmuş gibi dümdüzdü. Eşi Kanye West’in Şubat 2016’daki performansına platin saçlarıyla gelen Kim, sonrasında bunun peruk olduğunu söylemişti. O da, kız kardeşinin stilisti Tokyo Stylez’dan fikir alanlardan…

 

3.RIHANNA

 

Tokyo Stylez’ın gerçekten de etkileyici bir öz geçmişi var. Çünkü Rihanna da kendisinin müşterilerinden biri. Stylez’ın stil dehası ve Rihanna’nın cesareti birleşince, ortaya çıkan sonuç da fevkaladenin fevkinde oluyor haliyle…

 

 

4.NICKI MINAJ

Kariyerinin ilk yıllarından beri, taktığı rengarenk peruklarla bilinen Minaj, kendi “korkusuz stilini” yaratan ünlülerden biri. Stilisti Oscar James sayesinde bir gün çılgın tonlarda gezinirken, diğer gün çok daha doğal tonlara geçiş yapabiliyor. Minaj’ın stili biraz da bu bilinmezliğinde saklı olsa gerek.

 

 

5.KATY PERRY

Ocak 2017’den itibaren kahverengi kökleri ve sapsarı saçlarıyla sahnelerdeki yerini alan Perry de müzmin perukseverlerden. Perry de Minaj gibi hem çılgın renklere hem de doğal tonlara aşık.

 

6.DOLLY PARTON

Getty Images

 

Genç yıldızlar, peruğu her ne kadar devamlı yeniledikleri imajlarının bir parçası olarak kullansa da, saçları sık boyama yüzünden hasar gören Dolly Parton için durum daha farklı. Patron, sarışın imajını korumak için bir süredir peruk kullanıyor.

 

7.SIA

Sia’nın peruk kullanmak için çok daha ilginç bir sebebi var: Kimliğini saklamak! Kırmızı halıda, neredeyse tüm yüzünü kaplayan sarı ve siyah bir peruk takmasıyla bilinen Sia, etrafta kamera olmadığında, haliyle peruk takmadığını söylüyor.

 

 

8.LADY GAGA

 


 

Lady Gaga, peruğu (ve makyajı) acılarını saklamak için kullandığını söylüyor. Peruk kullanarak kendisine bir nevi güvenlik alanı sağlayan şarkıcının, bir konserinde peruğunu çıkarıp, kendi saçlarını göstermişliği de var.