Ana Sayfa>> Senden Benden
Okuma Süresi 5dk
ÖLMEDEN ÖNCE EVİN HER YERİNE SEVGİ DOLU NOTLAR BIRAKAN KÜÇÜK KIZ
Can / 04 Ocak
975 0
Şu sıralar nelere üzülüyorsunuz? Notlarınızın düşüklüğüne mi? Ofiste, patronunuzun değerinizi bilmemesine mi? Yoksa son zamanlarda aldığınız o iki üç kiloya mı? Dünyevi sıkıntılarınızı şimdilik bir kenara bırakın ve kansere yakalanan Elena’nın hikayesine kulak verin. Çünkü bu küçük kız, hayatta gerçekten neyin önemli olduğuna dair bizden daha fazla fikre sahip.

Şirineler şirinesi Elena Desserich, Amerika’nın Wyoming eyaletinde yaşayan sevimli bir çocuktu. Her çocuk gibi oyunlar oynuyor, geleceğe dair hayaller kuruyordu.

1.jpg

 

5 yaşında, kanser teşhisi konulmadan hemen önce, 2015 Noel’inde kardeşi Grace ile, böyle mutlu mesut günler geçiriyordu.

2.jpg

 

Ailesi, Elena’nın resim yapmayı çok sevdiğini ve öğretmen olmak istediğini söylüyordu.

indir7.jpg

Elena ve ailesinin hayatı, küçük kıza beyin tümörü teşhisinin konmasıyla değişti. Doktorlar, Elena’ya sadece 4 aylık bir ömür biçtiler. Ailesi de kızlarına hiçbir şey hissettirmeden, gece gündüz yanında olarak destek olmaya çalıştı. Her istediğini yerine getirip, bir an olsun yalnız bırakmadılar. İstedikleri tek şey, Elena’yı son zamanlarında edebilecekleri kadar mutlu etmekti.

article-1225419-0717E225000005DC-479_468x597.jpg

 

Küçük kız, son günlerinde bile gülümsemesini yüzünden eksik etmemişti.

g-tdy-091028-cancergirl-wheelchair-530a.today-inline-large-471x600.jpg

 

Herkes canla başla uğraşsa da, ne yazık ki mucize gerçekleşmedi ve Elena hayatını kaybetti.

V.NotesLeftBehind.elena-desserich.2.jpg

 

Ama geride, ailesini her an şaşırtacak bir şey (hatta çok şey) bıraktı: Sayısız sevgi notu!

6095531_note2.today-inline-large-500x600.jpg

Elena’nın vefatından sonra, evin her yerinden sevgi notları çıkmaya başladı. Kitapların arasından, vazonun altından, kıyafetlerin içerisinden; her yerden! Anne ve babası nereye dokunsalar, oradan Elena’nın gideceğini sanki hissetmişcesine ailesi için bıraktığı sevgi notları çıktı.

23.jpg

 

Elena, notlarında anne, baba ve kardeşine olan sevgisini dile getiriyordu. Elena’nın annesi Keith Desserich ilk notu bulduğunda yaşadığı duyguları kelimelerle ifade edemeyeceğini söylüyor ve ekliyor: ” Kızım yaşından çok daha olgun bir çocuktu, onun öleceği fikri beni her dakika öldürüyordu”.

12.jpg 

 

 

Elena’nın notları, “Bize Bıraktığın Sözler” adı altında kitaplaştırıldı ve ülkemizde de yayınlandı.

0000000713852-1-417x600.jpg

Elena’nın annesi,  küçük kızlarının notları sayesinde; onu her an yanlarında hissettiklerini söyledi…