Ana Sayfa>> Listeler Dolsun
Okuma Süresi 5dk
90’LARDA YAYINLANMIŞ 10 EFSANE ÇİZGİ FİLM
Can / 04 Ocak
2338 0
90’larda çocuk olanlar hatırlar. Sabahın köründe kalkıp, çizgi filmlerimizi bekler; bitene kadar gözümüzü bile kırpmazdık. Eğer siz de o kuşağın birer mensubuysanız, aşağıdaki liste ile keyifli bir nostalji turu yaşamaya hazır olun.

1.SHE-RA
 

He Man'in iki kız kardeşi olan She-Ra’nın da en şahane numarası kılıcını kaldırınca yaşadığı değişimdi. Kankalarıyla birlikte tüm evreni kurtarmaya çalışır, bazen kardeşi He-Man’le de maceradan maceraya koşarlardı.

 

2.AFACAN DENNIS
 

Dennis iyi niyetli ama pek de yaramaz bir çocuktu. Etrafı rahatsız etmesi bir yana, ailesini de çileden çıkarıyordu. Yine de temiz kalbi (ve de eşek şansı) sayesinde başına bir iş gelmeden, sıyırıyordu paçayı. Hangimiz onun gibi bir hayat yaşamayı düşlemedik ki…

 

3.HAYALET AVCILARI
 

Bizleri hayaletlerle tanıştıran, enfes bir çizgi filmdi. Bu ultra mega eğlenceli çizgi filmde, 4 bilimadamının hayaletlerle olan maceralarını izler, el çırpa çırpa onları yakalamalarını beklerdik. Ne günlermiş…

 

4.TAŞ DEVRİ
 

Duyar duymaz, kulaklarınızda jenerik müziği çalmaya başlıyor değil mi? Fred Çakmaktaş, eşi Vilma, kankası Barney Moloztaş ve ailelerinin taş devrinde geçen maceralarını izler, kıkır kıkır gülerdik. Ortamda dinazorlardan geçilmezdi. Hey gidin hey..

 

5.ÖRÜMCEK ADAM
 

Peter Parker’ın örümcekleştiği anları nasıl unutabiliriz ki? Ağlarla harikalar yaratan bu kahramanın hikayesini, sonraları beyaz perdede de izledik ama çizgi filminin yeri yine de bir başkaydı.

 

6.BEVERLY HILLS
 

İşte bir başka efsane. Sinsi Bianca, güzeller güzeli Lark, yakışıklı çocuklar, limuzinler ve niceleri. Beverly Hills’e hoş geldiniz! Beverly Hills’te yaşayan zengin veletlerinin hikayesini bayıla bayıla izler, hayaller kurardık.

 

7.HEIDI
 

Alp’lerde dedesiyle birlikte yaşayan, al yanaklı Heidi’yi kim unutabilir ki? Peter’la arkadaşlıkları, engelli Clara’dan öğrendikleri… Heidi, 90’larda çocuk olanların hayatında iz bırakan çizgi filmlerden biri oldu.

 

8.ŞEKER KIZ CANDY
 

Çizgi film demeye bin şahit isteyen yapımlardan olan Şeker Kız Candy, ilginç hikaye örgüsüyle, çocukları daha o yaşlarda aşkla meşkle tanıştırmıştı. Yetimhanede büyüyen Candy’nin skıntıları, Anthony ile başlayan aşk hayatı, Terry ile tanışması falan derken; birçoğumuz ilişkilere dair bildiklerimizi ilk ondan öğrendik.

 

9.CASPER
 

Her gördüğüyle arkadaş olmaya çalışan, tatlışlar tatlışı Casper, hayaletlere olan bakışımızı 180 derece değiştirmişti. Ama ne yazık ki herkes ondan korkar, topuklarını birtakım yerlerine vura vura kaçar giderdi. Yazık Casper’a…

 

10.VOLTRON
 

İşte efsane, işte sinerji, işte Voltron! Beş aslanın birleşiminden oluşan bu güç abidesi, Pazar sabahları karga birtakım şeyleri yemeden uyanmamıza sebep olurdu.