Ana Sayfa>> Fasa Fiso
Okuma Süresi 5dk
MAKYAJSIZMIŞ GİBİ GÖRÜNMEK İÇİN NASIL MAKYAJ YAPMALI?
Can / 05 January
1311 0
Bu başlık, çoğu erkeğe ve bazı kadınlara oldukça tuhaf gelmiş olabilir. Ama cildindeki kusurları kapatıp, yine de doğal gözükmek isteyenler için oldukça normal bir ifade. Eğer siz de Instagram’daki makyaj videolarından ürküyor, üst üste sürülen onlarca madde arasında sıkışmış gibi hissediyorsanız; belki aşağıdaki öneriler işinize yarayabilir.

PANDA GÖZE ELVEDA DEMEK İÇİN, İNSANLIK ÇOK GEÇ KALDI.

 

Concealer. Çoğumuz için artezyen kuyusu derinliğindeki gözaltları için bir kahraman, yeni yeni başlayan mimik çizgilerini kapatmak için muhteşem bir çözüm. Peki cilt renginden bin ton daha açık kullanılıp (ki genelde maalesef öyle olur); kusurları kapatmak bir yana, mimik çizgilerini daha da belirginleştirdiğinde, ne yapmalı? Cevabımız, concealer kullanmamalı!

Eğer sabah kalktığınızda gözleriniz şişiyor ve gözaltlarınız çökük gözüküyorsa, size basit bir önerimiz olacak. Tek yapmanız gereken, bir parça buzu gözlerinizde gezdirmek. Kan akışı hızlanacağından morluklarınız azalacak ve şişlik inecek.

 

BİRAZ FAR VE AZICIK DA RİMEL.

 

Kirpikleriniz zaten uzun ve kıvrıksa, rimele bile gerek yok! “Yani azıcık kıvırsam fena olmaz şimdi” diyorsanız, gözlerinize krem ya da ten rengi tonlarında bir baz sürmeniz; kirpiklerinize de biraz rimel sürmeniz yeterli. Eğer doğallıkta ısrarcıysanız, gözaltlarınıza sürme çekmenizi ya da göz kapağınıza eyelinerla kalın çizgiler çizmenizi önermiyoruz. O zaman Mısır Sultanı’ndan çok, “Mısır Sultanı gibi gözükmek isteyen bir makyaj aşığı” gibi görünme riskiniz oldukça yüksek.

 

KAPATICIYI DOĞRU SEÇİN.

 

Belki de o ağır fondöten, sizin cilt tipinize uygun değildir. Kim sivilcelerini ya da izlerini kapatırken, onları daha da belirginleştirmek ister ki?

 

Size önerimiz, cilt tipinize uygun bir BB ya da CC krem kullanmanız. Eğer cildiniz pütürlüyse, kapatıcıdan önce bir baz kullanabilirsiniz.

 

DUDAKLARI DA AZICIK RENKLENDİRELİM.

 

Ama “renklendirmeden”! Bu gizemli cümlelerimizle aslında şunu demeye çalışıyoruz: Önce diş fırçanızla, dudaklarınızı biraz fırçalayıp, peeling yapın. Ölü deriler gidip, kan akışı hızlanacağından, dudaklarınız pembeleşecek. Üzerine bir de kapatıcı sürdünüz mü, sizden doğalı ve de güzeli yok! Son olarak yanaklarınıza da renk vermek isterseniz, hafif tonlarda bir allık sürebilirsiniz.

 

Güzellik rutininizdeki birkaç ufak değişiklikle, makyaj yaparak da doğal ve güzel görünmeniz mümkün.  Ama aslolan, “güzel hissetmeniz”.

Sosyal mesajımızı da verdikten sonra, size bol doğallık ve güzellik diliyoruz.