Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
PTC SİTELERİNDEN SEO’YA;  BİLGİSAYAR BAŞINDA NASIL PARA KAZANILIR?
Can / 05 Ocak
1151 0
Her gün bilgisayar başındasınız. Sosyal medyadan girip, Google’dan çıkıyorsunuz. Bu arada para kazanmanız gerektiğinin de farkındasınız ve de “Nasıl ek gelir elde etsem” diye kara kara düşünüyorsunuz. O zaman çözüm, Facebook’ta sincap videolarını beğenip, Instagram’da manasız selfielerinizle insanları bezdirmek yerine PTC sitelerinde para kazanmayı denemek!

 


 

 

HİÇ “PTC SİTESİ” DİYE BİR ŞEY DUYMUŞ MUYDUNUZ?

PTC, Paid-to-click”in kısaltılmışı demek. Günümüzde pek çok akıllı arkadaşımız, sadece bir şeylere tıklayarak, burada güzel gelirler elde ediyor.

İlk adım olarak, referansı sağlam bir PTC sitesine ücretsiz üye oluyorsunuz. Clixsense ve Traffic Mansoon bunlara iki örnek olabilir. “Peki burada ne yapacağız da para kazanacağız”ın cevabını da hemen verelim: Bu sitelerde reklam izleyerek, anket doldurarak, oyun oynayarak ve size verilen görevleri tamamlayarak, uzun vadede gelir elde edebileceksiniz.

 

PTC SİTELERİNE ÜYE KAZANDIRMAK DA BİR YOL!

Bazı PTC siteleri, üye yaptığınız kişi başına size ek ödeme yapabiliyor. Bu üyeler ne kadar aktifse, o kadar iyi! Mesela 200 adet ve altı aktif üye topladığınız durumda, günlük 4 Dolar’dan ayda 180 Dolar’a kadar bir gelir elde etmeniz mümkün.

YATIRIM SİTELERİNİ KEŞFETMEYE NE DERSİNİZ?

PTC sitesine üye oldunuz, üye de kazandırdınız, bol bol tıklayıp durdunuz. Biraz sermaye elde ettikten sonra, sıra; yatırım sitelerini keşfetmekte. Ama özellikle yeni başlayanlar için altını çizelim. İnternetin para kazanma konusunda leb-i derya olduğunu düşünürsek, kesinlikle güvenli, referanslı ve para ödeme garantisi olan bir site bulmanız gerekiyor. Öbür türlü bizi oldukça kötü birtakım ifadelerle anabilirsiniz ve biz bunu hiç ama hiç istemeyiz…

Şimdiden internet kariyerinizde başarılar dileriz. Gördüğünüz gibi, sadece PTC’lerde zaman geçirerek ya da blog açarak işe başlamak yerine; etkili bir planlamayla, hızlı bir şekilde para kazanmanız mümkün. İçerikleriniz bol, reklamlarınız daha da bol olsun!

 

“YATIRIM SİTELERİ” BANA GÖRE DEĞİL DİYENLERE GELSİN…

Bir web sitesi açmaya ne dersiniz? Burada yapmanız gereken, belirli bir hedef kitle belirlemek ve onlara özel içerikler geliştirmek. Mesela 25 yaş üstü çalışan kadınları mı hedefliyorsunuz; içeriklerinizde sağlık, güzellik, teknoloji kadar çocuk bakımına da yer verebilirsiniz. Eğer oyun tutkunlarına yönelik bir site hazırlayacaksanız, popüler oyunlara dair bilgiler, öneriler, kullanıcıların tartıştıkları forumlar ve devamlı oyun dünyasından güncel haberler sunan başlıkları kullanabilirsiniz.

 

2017’DE SEO KULLANMAYANI DÖVÜYORLARMIŞ.

SEO, “search engine optimization” anlamına geliyor. Hem sitenizde hem de içeriklerinizde, SEO’ya ne kadar dikkat ederseniz (mesela, içeriklerde o konuyla ilgili olarak anahtar kelimeleri belirli miktarda kullanabilirseniz) Google’da o kadar üst sıralarda gözükür ve sitenize o kadar çok trafik çekersiniz.

Eğer sitenize istikrarlı bir şekilde içerik girerseniz, bir süre sonra reklam almaya başlayabilirsiniz! Nihai amacımız da reklam alarak, para kazanmak, en nihayetinde.

 

İnternet, para kazanma konusunda kullanıcılara sonsuz seçenek sunuyor gibi gözükse de; doğru adımları atmak, sabırlı ve istikrarlı ilerlemek önemli. Kendinize bir zaman koyun ve basit bir çalışma planı hazırlayın. Önerilerimizden size yakın gelenleri, adım adım denemeye başlayın.

Şimdiden size iyi çalışmalar ve de bol bol gelir diliyoruz.