Ana Sayfa>> Para Mara
Okuma Süresi 5dk
DÜNYANIN EN ZENGİN İKİ İNSANININ BAŞARI SIRRI
Can / 05 January
1444 0
Kim demiş “İki kişinin bildiği sır değildir” diye? Forbes'un her yıl açıkladığı ve birçoğumuzun nefretle takip ettiği dünyanın en zengin isimleri listesinde ilk iki sırada bulunan Bill Gates ve Warren Buffett, ilginç sohbetleri esnasında başarılarının ardındaki ortak noktayı açıkladı.

 

1.jpg

 

ABD’nin en büyük ev eşyası üreticilerinden Nebraska Furniture Mart’ın Omaha’daki showroom’u showroom olalı, böyle ziyaretçi ağırlamadı. Forbes listesinde dünyanın en zengin iki insanı olarak anons edilen Bill Gates ve Warren Buffett, ilginç anlara imza attılar.

 

1.PNG
 

Mağazada dolaşan bu zengin ikili, yatak test etmeye karar verdi. Buffett Gates’e döndü ve “Benim asıl mesleki hedefim yatak şilteleri deneyen biri olmaktı. Harika bir iş olduğunu düşünürdüm” dedi ve olaylar gelişti…

 

İkili, Buffett’in bu lafı üzerine başladıkları sohbette aynı noktaya vardı.

 

Başarının sebebi, “sevdikleri işi yapmak”.

Gates  “Microsoft’u kurmak inanılmayacak kadar eğlenceliydi” derken, Buffett de ekliyor: “Başarılı olmak, yaptığın şey için tutku duymakla ilgili. Bir kişi ortalama bir zekâya sahip olsa dahi, eğer yaptığı işe karşı inanılmaz bir tutkusu varsa ve bir sonraki engelin ardını göremeyen insanları bile birlikte ilerlemeye ikna edebiliyorsa, bir şeyler başaracaktır”.

 

İzlemeyen kalmasın: Bu öğretici sohbet, Gates Notes’ta yayında.

Bu videoyu izlemeyen kalmasın: Ünlü iş adamlarının Nebraska Furniture Mart ziyaretleri, Gates’in ‘Gates Notes’ adlı Youtube kanalında video olarak (Warren Buffet ile Yatak Denemek) yayımlandı.

 

3.PNG

 

“Öğüt iyi hoş da, biraz da para konuşalım” derseniz, Forbes’un bilgilerini aynen paylaşalım. Forbes’un listesine göre, Microsoft’un kurucularından Bill Gates, 86 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı. Nebraska Furniture Mart’ın da sahibi olan ünlü yatırımcı Buffet ise 75,6 milyarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci insanı.