Ana Sayfa>> Listeler Dolsun
Okuma Süresi 5dk
İNSANIN ÖMRÜNDEN ÖMÜR ALAN 7 ZEHİRLİ İNSAN TİPİ
Can / 01 March
843 0
Onlar her yerde. Okulda, sokakta, işte, hatta evde. Bazen kan bağıyla bağlıyız onlara, bazen de anılarla...

Onlar her yerde. Okulda, sokakta, işte, hatta evde. Bazen kan bağıyla bağlıyız onlara, bazen de anılarla. “Hiçbir şey yapamıyorsak, bari bu karakter tipini iyice bir tanıyalım”, “Yapabiliyorsak da en acilinden hayatımızdan çıkaralım” diyerek, insanın ömründen ömür alan 8 zehirli insan tipini sizler için derledik.1.Müzmin Mutsuzlar


Şikayetleri asla bitmez. Mutlaka üzülecek bir şey bulurlar. Hep haksızlığa uğrarlar ya da değerleri asla bilinmez. Sevgilileri onları anlamaz, havadaki yağmur bulutu bile hep onu takip eder. Kısacası bu insanlar (kötü bir niyetleri olmasa da) kan emen, insanın hayat enerjisini çalan gruptadır.

2. “Hep ben, ben, ben ve inanır mısın, yine ben”cilerHep onların istediği yapılsın, onların sevdiği restoranlara gidilsin ve tabii ki onun istediği zamanlarda buluşulsun. Sadece ondan konuşulsun ve mümkünse herkes ona tapsın. Bu arkadaşlar dünyanın kendi çevrelerinde dönmeleriyle yetinmezler; tüm evrenin varlığının kendilerine bağlı olduğunu düşünürler. Onlara en yakın zamanda bir göktaşı dileyin ve acilen bu şahısların bencilliğinden uzaklaşın.

3.Karamsar kargalar


Olumsuzluk, onların diğer adıdır. Her şeye olumsuz bakarlar. Size umut yerine karamsarlığı aşılayan bu insanlar, gittikleri her yerin tadını da kaçırırlar. Bu zat, belki sevgilisiniz, belki en yakın arkadaşınız, belki de bizzat sizsiniz! Aman diyelim… Kaçın, kaçının.

4.Aşağılama aşıkları


Bayılırlar yeni arabalarından, işlerinden, son gittikleri Mikanos tatilinden bahsetmeye. Ardından küçümseyici bir tavırla, sizin halinizi hatırınızı sorarlar. Aslında tek dertleri, sizin üzerinizden prim yapmak ve sizi aşağılayarak kendini, sözde daha da zengin ve başarılı hissetmektir. Bu şahıslarla aynı ortamda kalmamaya, aynı oksijeni paylaşmamaya özen gösterin.


5. “Hadi evlen sen de”ciler


Kendisi evlenmiş, çoluk çocuğa karışmıştır. Erkekse, aslında evliliğin ne şahane bir şey olduğunu keşfettiğinden dem vurur. Kadınsa, kociş kafasında fantastik bir hayat sürmektedir. Arkadaş gruplarındaki tek eğlencesi, henüz evlenmeyen olan o zavallı sizsinizdir. Konu açıldığı an, çocuğunu göstererek “Seninki sümüğünü top yapıp yedi” deyin.

6.Kaygı CEO’larıHer konuda o kadar evhamlı, o kadar kaygılıdırlar ki 50 yaş üstü 1000 Türk kadını gücündedirler. Sizin aklınıza da niğfak tohumları ekip, olur olmadık konularda evham yapmanıza sebep olurlar. Uzun lafın kısası, bilincinizi yitirmeden ortamdan uzaklaşın.

7.Dedikodusuz yapamayanlar
Susmazlar. Susamazlar. Alt kattaki Metanet teyzenin bıyıklı kızından iş yerindeki direktörün aynı bluzu üç gün üst üste giymesine kadar her konuya hakimdirler. İşin kötüsü, iyi bir hikaye anlatıcısı oldukları için anlattıkları sizi de çeker. Kısa bir süre sonra kendinizi “fiskos” ekibinin asil üyelerinden biri olarak bulmanız çok mümkündür. Eğer başkalarının hayatındaki olaylara bağlı bir hayat istiyorsanız, bu arkadaşı hayatınızdan çıkarmayın. Aksi halde, düşünmeden kaçın ya da sağır taklidi yapın.