Ana Sayfa>> Muzlu Özel
Okuma Süresi 5dk
Omuz Görevler Nedir ve Nasıl Yapılır?
Yaşar Can / 25 May
1581 0
Bu yazımızda Omuz'da görevler nedir, nasıl yapılır ve görev tiplerinden Masa Başındakileri anlatacağız. Keyifli okumalar. :)

Omuz' diğer sosyal medya platformlarından ayıran en büyük özellik olan Görevler segmenti sayesinde kazanabildiğin MUZ’lar, yani puanlar ile standart sosyal medya algısının değişmesinde sende rol oynayabilirsin. Bu yazıda kısaca Omuz içerisindeki görevleri nasıl yapabileceğini anlatacağız.


Görevler, Omuz'u diğer sosyal platformlardan ayıran en temel özelliktir. OMUZ kullanıcıları, dükkan’da ve etkinlik bölümlerinde harcayabilecekleri MUZ’larını bu görevleri tamamladıkça kazanırlar. 
Görevler, Omuz ile anlaşmalı markalar tarafından sosyal medya dinamiklerini son derece esnek şekillerde kullanabildikleri ve direkt olarak hedef kitleyle bağlantılı, isteğe göre şekillenen şekillerde açılabilir. Kullanıcılar ise bu görevleri yaparak yepyeni bir sosyal medya algısına ortak olup sosyal medyada harcadıkları zamanlarını kazanca dönüştürebilirler.


İlk olarak yapman gereken üst menüdeki Görevler butonuna tıklaman olacaktır.
 

Ardından yapman gereken karşına gelen çeşit çeşit görevleri görebileceğin bu menüden bir görev seçip tıklaman. İster alışık olduğun o büyük markaların sitelerine üye olup MUZ kazanabilir, ister bu markalardan online olarak alışveriş yaparak görevleri tamamlayabilir istersen de favori mekanına gidip bir fotoğraf çekip bir görevi tamamlayabilirsin. Bu görevler sayesinde standart sosyal medya akışında ne yapıyorsan aynılarını Omuz’da da yapabilir ve harcadığın zamanı kazanca dönüştürebilirsin.


İstediğin bir göreve tıkladıktan sonra karşına gelecek görev sayfası bu şekilde olacaktır. Burada görev açıklamasını dikkatlice okuyup ‘’Göreve Katıl’’ dedikten sonra görevi tamamlayabilirsin.

Masa Başındakiler
Omuz görevleri kendi içinde 6 farklı kategoriye ayrılırlar. Bunlar; Masa Başındakiler, Yerinde Duramayanlar, Alışveriş Tutkunları, Gönlü Zenginler ve Bilgisi Kuvvetliler'dir.

Her kategorinin de kendi içinde sınıflandırılması vardır. Örnek olarak; Omuz'un anlaşmalı olduğu bir e-ticaret sitesine üye olmayla alakalı bir görev, Masa Başındakiler kategorisinden Üye Ol Kazan görev tipine girmektedir.


Masa Başındakiler, Çalışırken, spor yaparken ya da toplu taşımada eve dönerken yani kısaca masa başından ayrılmadan uygulama üzerinden ya da bilgisayar başında yapabildiğin bütün Omuz görevlerdir.

Bu örnekte ‘’Üye Ol Kazan’’ görev tipini görüyoruz. Burada tek yapman gereken göreve katıl dedikten sonra belirtilen site linkine tıklayıp üye olman. Görevler birbirlerinden farklı şekillerde tamamlanabilir. Görevleri nasıl yapabileceğin sağ tarafta ‘’katılım şartları’ kısmında detaylıca yazmaktadır. Görevini başarıyla tamamladıktan sonra MUZ’ların hesabına otomatikman yüklenecektir. 


Burada da ‘’Etiketle Kazan’’ görev tipini görüyoruz. Burada tek yapman gereken göreve katıldıktan sonra görev için istenilen fotoğrafı istenilen hashtag ile Omuz profilinde paylaşman. İstenilen şekilde paylaşımını yaptıktan 24 saat içerisinde Muz’ların hesabına otomatikman yüklenecektir.