Ana Sayfa>> Muzlu Özel
Okuma Süresi 5dk
Omuz ''Profilin ve Hesap Ayarların'' Nedir?
Yaşar Can / 31 May
731 0
Bu yazımızda Omuz'da profil ve hesap ayarları nasıl kullanılır onu göreceğiz. Keyifli Okumalar. :)
Profil detay sayfanda solda yer alan bölümdür. Seni kısaca anlatan hikayeni, yaşadığın şehri, doğum tarihini, ilişki durumunu, eğitim bilgilerini ve iş bilgilerini bu bölüme girmen yeterli. Profil bilgilerini ister herkese açık yapabilir ya da gizleyebilirsin.

 

Omuz'da profil resmi oluştmak için;
Profil resminin üzerine tıkla/ kapak fotoğrafının üzerine tıkla.
Telefonundan ya da bilgisayarından çektiğin bir fotoğrafı yükledikten sonra kaydet butonuna tıklayarak fotoğraf yüklemeyi tamamla.


Takip ettikleri ve Takipçileri

Omuz’da takip ettiklerini ve takipçilerini, profil sayfanda kapak fotoğrafının üzerinde yer alan bölümden inceleyebilirsin. Takipleri yazısının üzerine tıklayarak takip ettiklerini, takipçileri yazısı üzerine tıklayarak ise seni takip edenlerin tam listesine ulaşabilirsin.

 

Kullanıcı Takip Etmek

Omuz’da bir kullanıcıyı takip etmek için önce arama bölümüne adını yazmalısın. Sonrasında çıkan ekranda sağ tarafta “takip et” butonu göreceksin, ona tıkla. Bu profil herkese açık ise otomatik olarak takip ettiklerin listesine yerleşir. Eğer profil gizli ise karşıdaki kullanıcının senin takip isteğini onaylamasını beklemen gerekir.


Hesap Ayarları

Ayarlarını düzenlemek için ekranının sağ üst köşesinde “adının” olduğu yere tıkla ve istediğin ayarları içeren seçeneği seç.

Genel Ayarlar 
Adını, soyadını,  e-postanı veya dil gibi temel bilgilerini düzenle. Profilin gizliliğini istersen ‘’Herkese Açık’’ veya ‘’sadece takip edenler’’ olacak şekilde de düzenleyebilirsin.

Profil Ayarları: Yaşadığın şehir, doğum tarihi, ilişki durumu, cinsiyet, iş ve eğitim bilgilerini düzenle veya güncelle ve Kaydet butonuna tıkla.

Şifre Ayarları: Mevcut şifreni değiştirmek için yeni şifreni belirleyip Kaydet’e tıkla.