Ana Sayfa>> Fasa Fiso
Okuma Süresi 5dk
Yetişkin bir erkeğin mutlaka en az bir kez karşılaştığı 10 kız tipi
Feyyaz / 25 July
6121 0
Şimdiye kadar karşılaşmadığınız varsa listenizde bir tik eksik demektir

BAŞLAMADAN NOT: Paylaşımımızda kesinlikle herhangi bir aşağılama amacı ya da seksist bir yaklaşım yoktur. Tek amacımız kadın-erkek ilişkilerindeki tipik sorunlar ve bir erkeğin mutlaka karşılaştığı farklı hayat çizgilerindeki kız tiplemeleri hakkında bir mizah yapmaktır. Lütfen olayı çarpıtmayalım. Erkekler hakkında da gayet aynı çalışmalar yapılabileceğini unutmayalım. Şahsen bayanların gözünden benzer bir çalışmayla hangi kategoride olacağımı gayet merak ederim ve gülerim..:)

 

Evet; hayatında en azından birkaç flirt yaşamış olacak yaşa gelen erkeklerin geçmişinde bulunmuş ya da şu anda bulunan, olmadı en azından bir arkadaşı, bir arkadaşının sevgilisi, iş arkadaşı, vs. vs. aracılığıyla birazdan maddeleri görünce “Aha bu bizim Ayşe lan!..” diyeceğiniz antika kızlarımız olmuştur mutlaka… Henüz hepsiyle tanışmayanlar; üzülmeyin ve depresyona girmeyin, hayat sadece anahtarınızı alıp kapıyı çarpıp çıkmak kadar uzakta!… Henüz daha umut dolu yavru bir tay olan üniversiteli arkadaşlar; sabredin, hiçbir kaygının hayatın ‘en’lerini yaşama düşüncesinin önüne geçmesine izin vermeden korkusuzca yaşayın ve hayatı aslanlar gibi karşılayın..:)

 

İşte size; doğal yaşamınızda karşılaşmanızın gayet olası olduğu, birbirinden renkli, birbirinden orjinal yönleriyle en yaygın 10 sevgili tipi:

 

1) Koca bekleyen ev kızlarımız

 

 

Genellikle üniversiteye gitmeyen kitleden evrimleşen koca bekleyen ev kızları; eğitimin tercihe ya da imkana bağlı olmasına rağmen boş zamanlarını çalışarak geçirmek de istemezler. Çalışmak, işe gitmek genelde onlarda alerji yapar. Bütün gün evde oturarak anneleriyle ya da hemcinsleriyle dedikodu yapıp, saatlerce Türk dizileri hakkında konuşmak nasıl başardıkları bir şeydir? Bilim hala bunun cevabını verememiştir, bilim hala bu paradoks konusunda çaresizdir.

 

Beyinlerinde bulunan motto genelde “Koca bulacağım. Evleneceğim. O çalışacak, ben parasını yiyeceğim.” şeklinde olan koca bekleyicilerimiz bütün amaçlarına rağmen bırakın ilk adımı atmayı, dışarıya çıkıp yeni insanlarla tanışmayı bile akıllarından dahi geçirmezler. Kocanın onu bulmasını beklerler, bütün gün oturarak spor yapmazlar, kendilerine bakmazlar ve en zengin, en iyi kocanın kendilerini bulmasını beklerler.

 

Koca bekleyicilerimizin en büyük uğraşlarından biri de ev dekorasyonu, oturma grupları, yatak odası takımları, çeyiz masrafları, salon tasarımı, mutfak dolapları gibi ev içi eşyalardır. Yuvalarının sınırlarını ev eşyalarıyla çizerler. En pahalı oturma grubuna sahip olan koca bekleyicimiz sürünün alfasıdır, mutlak hakimidir…. Birkaç madde sonra irdeleyeceğimiz kezbanuslar ile yakın bir ortak atadan ayrılarak türemişlerdir.

 

Yolun sonunda genelde görücü usülü bir evliliğe kurban giderler.. Cem Yılmaz’ın malum gri eşofmanlılar diye tabir ettiği türlerin neredeyse tamamı koca bekleyicilerdir.

 

2) İşkolik, ulaşılması zor, sert ve patron alfalarımız

 

 

Koca bekleyenlerin veya kızların %99’unda görüldüğü gibi yumuşak, duygusal karınlarını göstermekten çekinmeyenlerin aksine alfa kızlarımız tam bir vahşi kurttur. Genelde çalıştıkları yerde patron ve üst düzey yönetici, özellikle bankacı, yoğun iş temposunda kişisel kaygılarını eritmekte olan yalnız yırtıcılardır. Polis, asker, dedektif, savcı gibi genelde erkeklerin yaptığı daha polisiye işleri yapanları da mevcuttur.

 

Alfa kızlar geçmişte babalarıyla var olan sorunlar, sözünü dinletmeye ve varlığını hissettirmeye duyulan amansız bir ihtiyaç, diğer kızların zayıf olduğunu düşünerek sert ve hükmedici tavrıyla duygularını saklama alışkanlığı, aşırı disiplin; bunun sonucunda beyinlerinde erkeklerde daha gelişmiş olan bazı bölgelerin, genel bayan ortalamasının üzerinde gelişmesiyle evrimleşen korkulası, asla hafife alınmayası bir türdür.

 

Alfa kızlarımız genelde iş dünyasında kullanılan resmi sözcüklerden, yüzeysel gülüşlerden ve yüzeysel kibarlıktan oluşan kelime dağarcığını kullanarak konuşurlar. Diğer bayanlardaki gibi sevecen tavırları, bir kadının teslimiyet eğilimini onlarda asla göremezsiniz. Her ne kadar kibar olduğunuz, saygı gösterdiğiniz ve sularına gittiğiniz sürece size iyi davrandıklarını görseniz de onlara gerçekten ulaşmanız, size gerçekten tamamen açıldığını hissetmenizin imkansız olduğunu kısa bir süre sonra fark etmeniz kaçınılmazdır. O, zirvedeki yalnızlığı yaşamak zorundadur. Onun dünyasında belki derinlerde hala biraz var olsa da aşk, sevgi, duygusal birliktelik kaybolmuştur. Başarıyı, mutluluğu unvanlar, icraatler, rütbeler, saygınlık ile ölçerler.

 

Alfa kızlarımız dominanttır. Hükmetmeyi, gücün kendilerinde olmasını severler. Bir erkeği kontrol etmek kadar orgazm edici bir şey yoktur onlar için.. O yüzden evlilikleri genelde ya çekinik erkeklerle, ya kendileri gibi bir işkolik alfa ile ya da tamamen mantık evliliği olacak bir seçim suretiyle gerçekleşir.

 

3) Şımarık tikilerimiz

 

 

Şu satırları yazarken bile tamamlayabilmek için 3 sigara içtiğim şımarık tikilerimiz; yetişkin bir erkek bireyi ağzından çıkan anlaşılması zor Elfçe benzeri sözcükler, daha sevimli gözüktüğünü sandığı çocuksu hareketler ile ağır ağır zehirleyen bir savunma mekanizmasına sahiptir.

 

Genellikle zengin kitleden evrimleşen tikiler biyokimyalarında var olan ‘şımarık’ kanadını buradan alırlar. Tek bir ay babalarından 5000 TL değil de 4999 TL harçlık almaları halinde kendilerini dünyanın en fakir insanı sanabilirler.

 

Adeta okyanus diplerinde var olan yaşam formları gibi dış dünyadan son derece izole olan tikilerimiz; sürülerinde olan varlıklarını ve saygınlıklarını tek bir güneş gözlüğüyle çektikleri 20 adet resim, Facebook’ta ismi Fransızca bir şeyler olduğu için gururla paylaştıkları Taksim kafeleri gibi yollarla ıspatlarlar. Arkadaşlarıyla hava yapma konusunda yarışmak onlar için hayatın anlamıdır. Uzak bir ülkeden bir şımarık tkinin, bütün arkadaşları giderken babasının Can Bonomo konserine gitmesine izin vermediği için malikanelerine C-4’lü saldırı düzenlediği bile görülmüştür.

 

Diğer kızlarla ortak bir yön olmakla birlikte özellikle kendilerinde görülen UGG botları, aşırı mı aşırı bir süslenme, şişkin dudaklar, koyu renkli güneş gözlükleri, dışarıdan cool gözüken bir hava ile telefonla uğraşmak, nedendir bilinmez adeta baskın bir genetikmiş gibi sarışın olmak, artık herkesçe bilinen tanımıyla “fok balığı gibi konuşmak” en tipik davranışlarıdır. Erkek arkadaşlarının itinayla söylüyorum; “kendilerini taşıyabilecek” karakterde olmaları onlar için çok önemlidir. Tipik sevgili karakterleri arasında “taşınabilme” kaygısı güden tek türdür diyebiliriz.

 

4) Moda ve Instagram manyağı “Ay çok güzeaaall”lerimiz

 

 

Şımarık tikilerle çok ama çok benzer yönleri vardır. Adeta kedigiller familyası gibi çok yakın bir ortak atadan türedikleri bilinmektedir. Fakat tikilerin aşırı para yiyici özelliğinden ayrı olarak, yiyecek parası olmayanlardan bazı kızların da bu türe katılarak yeni bir melez türe evrimleştikleri bilim camiasınca kanıtlanmıştır.

 

Her bayanın, az önce bahsettiğimiz alfaların bile alışverişe, modaya bir eğilimi vardır. Estetik konusunda gözleri erkeklerden daha alıcıdır. Renk spektrumları çok daha hassas ölçütlere sahiptir. Fakat moda ve instagram manyakları bu yönleriyle kendilerini en belirgin şekilde ifade eden kız türüdür.

 

Bir “Ay çok güzeaal” ile karşılaştığınız zaman instagram profilinin ve beyninin en güncel kıyafetler, en güncel moda ürünleriyle, hangi kıyafetin hangi AVM’de hangi mağazada tam olarak saat kaçta indirime girecek olduğunu bilmesi gibi bilgilerle sizi anlayamayacak kadar dolu olduğunu; Instagram’da ama kendisinin ama mağaza hesaplarından görerek paylaştığı pahalı ve sadece birkaç ay giymek üzere tasarlanan elbiselerle donatılmış olduğu dikkatinizi çekecek ilk şeylerdendir.

 

Modadan, gerçi moda bir sanattır. Modadan çok en yeni kreasyonlardan bahsettikleri zaman karşısında “Öümm bilmem ki, yani kıyafet işte..” gibisinden safkan erkeksi cevaplarla karşılık vermeniz halinde gözden düşmeniz kesindir. Ama yine de bir tikiyle karşılaştırıldıkları zaman öpüp sarılınası kızlardır. Sorgulamamalarından sebep sahip oldukları alışkanlıklar haricinde gayet oturup iki çift laf edebileceğiniz, belki de kim bilir bir gelecek düşünebileceğiniz birey sayısı yüzde elliden fazladır. Size bir şeyler katacak yönleri de az değildir. Şahsen “Bir ay çok güzeaal”in benimle bir çocuk gibi ilgilenip modaya uygun nasıl giyineceğimi falan bir uzman edasıyla öğretmesi; o ilgi, o alaka hafiften egomu okşamış bir şeydir...

 

Çıkmanız halinde bir bayana göstermeniz gereken uygun bir kibarlıkla eğitiniz, fikir ve vizyon aşılayınız, her şeye daha büyük bir çerçeveden bakmalarını sağlayıp kapitalist Yeni Dünya konseptini görmelerini sağlayınız.

 

5) Erkek düşmanı, bir selam verilince bile kendisine yazıldığını sanan “Kezbanus”lar

 

 

Tahmin edeceğiniz üzere tüm çarelerin tükendiği, söylenecek sözün kalmadığı, dünyanın sona erdiği yerdeyiz Muzlu erkekler.. Yetişkin bir Kezbanus; gördüğünüz zaman mutlaka ama mutlaka arkanıza bile bakmadan kaçmanız gereken bir türdür. Vahşi değildir, o size saldırmaz. Ama bölgesine girdiğiniz zaman bir mayına basmış gibi hissedebilirsiniz. Yanlış bir amacınız olmasa dahi…

 

Bir Kezbanus’a sabah karşılaştığınız zaman “Günaydın” demeniz, çok çok, ama çok basit bir iltifat edip centilmenliğinizi göstermeniz bile onun size karşı tüm savunma mekanizmasını göstermesi için yeterlidir. Bir erkeğin ona günaydın demesi onun için kesinlikle terslenmesi gereken, kendisini o erkekte gözü olmadığını belirtmek zorunda hissettiren bir davranıştır. Hele ki espri yaptıysanız, iltifat ettiyseniz vay halinize…

 

Kezbanusların evrimleşmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri Türk dizileridir. Türk dizilerinin romantik bir şarkı eşliğinde 3-4 dakika boyunca tüm oyuncuları gösterdiği sahneler; zengin çocuk fakir kız öyküleri, aşırı mesafeli, aşırı aşamalı ilişki tavırları bilinçaltlarındaki ilişki kavramının oturmasındaki en büyük etkendir. İri yarı olanlara sulak yerde büyümüş deyiminin uygun görülmesi gibi; romantik Türk dizileri Kezbanuslarda adeta patlayıcı bir etki yaratmış ve bütün erkeklerin kendisine yazdığı, kendisini Leanorda da Vinci’nin 500 yıllık el yazmalarından bile daha ağırdan satması gerektiği gibi bir zihniyete bürünmelerine sağlamıştır. Evrimin olağanüstü adaptasyon yeteneğini bir kez daha görüyoruz sevgili okurlar…

 

Kezbanusların görüş alanında, sosyal ilişki spektrumunda kibar ve esprili davranışlar ile yazmak arasındaki fark; Dolu dolu yaşanan, neyin ne olduğunun oturduğu, birbirinizi tanıdığınız bir seviyeli birliktelik ile direkt evlilik arasındaki çizgi evrimleşmemiştir. Eğer ki böyle genç, yaşayacak şeyleri olan bir kafadaysanız kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

 

Kezbanusların bazen erkekler üzerinde kafayı yedirici akıl oyunları oynayabildikleri bile saptanmıştır. Siz normal bir selam verdikten sonra size sanki siz ona yazıyormuşsunuz gibi yaptığı kaprisli tavırlar bazen sizi “Ben gerçekten bu kıza yazıyor muyum lan? Niye öyle anlasın yoksa..” diye bir düşünceye sürükleyip inanılmaz bir iç buhrana sürükleyebilmektedir..

 

Kezbanusların hayatı da genelde görücü usülüyle, görücü usülü olmasa da “5-6 yıllık bir tanıma sürecinden sonra” evlenmekle sonlanmaktadır.

 

6) Üniversiteyi bitirdikten sonra ya da hiç okumadan iş hayatına atılan terbiyeli, hanım hanımcık, tatlı ve ağırbaşlı kızlarımız

 

 

Kezbanuslar genelde bu türden olduklarını sansalar da alakaları yoktur. Acilen birilerinin onlara bu iki tür arasında bulunan dağlar kadar farkı söylemeleri gereklidir. Aslında çalışan kızların arasında kezbanuslar, ay çok güzeaallar, alfalar gibi diğer türler bulunabilse de az sayıda olur. Bu tür içerisinde asimile olurlar ve hayatlarının yönü değişir.

 

Genç yaşlarda iş hayatına atılıp kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenen bu güçlü kızlarımız; dünyadaki en sıcakkanlı, en rahat konuşabileceğiniz, en saygı duyulası başlıca üç türden biridir. Halk arasında “işinde gücünde düzgün kız” olarak da bilinirler. “Fabrika kızı” şarkısındaki “Fabrikada tütün sarar, sanki kendi içer gibi; içerken de hayal kurar, bütün insanlar gibi...” sözlerini hatırlatır şekilde bir yaşantıları vardır. Geçim sorunu ve kariyer gibi şeylerle yüzleşmeleri onların ilgi alanlarını moda, instagram, taşıyabilen erkekler gibi alanlardan kaydırmış ve daha mantıklı, daha makul bir çizgide olmalarını sağlamıştır. İş hayatında pek çok erkekle aynı ortamda çalışmaları sayesinde arkadaşlık babındaki kız-erkek ilişkileri tam anlamıyla oturmuştur ve kendilerin bu spektrum doğal olarak mevcuttur. Genelde küfürlere ve kaba davranışlara da yabancı olmadıkları için erkekler onlar için bir tabu değildir. Neyin ne olduğunu anlama konusunda dünyadaki tüm tip insanlara taş çıkartabilirler. Yoğun ve disiplinli iş hayatı, geçim sıkıntısı tüm toyluklarını ve komplekslerini alıp götürmüştür.

 

Hayatı öğrenen ve genel tavırlarıyla ılımlı, olgun bir çizgide olan çalışan kızlarımız; yetişkin bir erkeğin kendine partner bulabileceği en olası türlerden biridir. Genellikle kendileriyle aynı türden olan erkeklerle evlenirler ve türlerini aynen devam ettirirler.

 

7) Derin bir iç dünyaya ve ince düşünceye sahip kitap kurtlarımız

 

 

Kızları Google’dan gördüğü repliklerle, evindeki National Geographic dergileriyle kandırmaya çalışan erkekler dikkat. Yetişkin bir kitap kurduna denk gelmeniz halinde, yaptığınız sahte cilveden sonra size soracağı 1-2 soru, rafınızda bulunan bir kitapla ilgili sizden yorum istemesi gibi tepkiler sonrasında avlanmaya çalışırken av olmanız kaçınılmazdır. Şöyle yere doğru bakarak ve dudak bükerek bir “hmm” cevabı bile yeterli olur sizin için.

 

Kitap kurtlarımız çocukluklarından beri her çeşitte sayısız kitap okumuşlardır. Kütphanelere, tozlu raflara, yeni alınmış kitap kokusuna bayılırlar. 1 km uzaktan bu kokuyu alabilir ve kökenine doğru ilerleyebilirler. Karşı cinste en çok aradıkları şeylerden biri okuma alışkanlığıdır. Gayet tabii başka dünyalardan yetişkin bir erkeği de sevebilir ama bu zihniyet kitap kurdu denen sevimli türün elinde olan bir şey değildir. Herkesin kendi hobisiyle şeklini yapmasının bir ürünü olarak replikler, manalı alıntılar, unutulmaz sözler, romanlar hakkındaki yorumlar, karşılarındaki kişiyle konuşabilecekleri en belirgin şeydir. Espri anlayışları kendi dünyalarına hastır. Örneğin kitap kurdu bir kız bir şiirden bir dize söylediğinde partnerinin onu bir sonraki dize ile tamamlaması kadar zevk dolu bir an yoktur onun için. Başka dünyadan olan bir erkek bu espriyi anlamayabilir, onu güldürmeyebilir. Oturdukları bir kafede kitaplar ve sanat ürünleri hakkında saatlerce konuşmak, gülmek, düşünmek, düşündürmek… Ayrıca ilk tanıttığımız türler olan koca bekleyiciler ve kezbanuslara kıyasla o engin genel kültürü, yorumlama, fikir yürütme ve aforizma kabiliyeti… Kitap kurtları alınıp kavanozlarda saklanılası, sarılıp sarılıp sarmalayası, sevgi sözcükleriyle birlikte kitaplara boğulası türler gerçekten…:)

 

8) Bazı cahiller ve bastırılmışlar tarafından özür dileyerek dillendiriyorum; “yollu, kolay kız” gibi sıfatlarla anılsalar da son derece girişken olan metalci, rockçı, gotik, anarşist kızlarımız

 

 

Yetiştiğimiz toplum gereği çoğu yetişkin erkek bir kızın kendisine ilk adım atmasına hiç alışkın değildir. Aşırı girişken olmasına, kahkahalarla gülebilecek kadar patavatsız olmasına, alabildiğine içmesine, alkol sevmesine ya da bir erkekle ilgilendiğini saklamayacak kadar cesur olmasına karşı bocalayabilirsiniz. Ciddi ve ağırbaşlı bir insansanız enerjisine, anarşistliğinden küfürlü ve kaba konuşma kabiliyetine pek yetişemeyebilirsiniz. Ama bu sizi korkutmasın, karşısında pısmayın. Gotik kız; öyle olduğu için öyle konuşur. O; ilgi çekmeye çalışan bir ergen değildir. En az bir iş toplantısında konuşan takım elbiseli insanlar kadar ciddi meseleleri algılayabilecek kapasiteye sahiptir. Bütün çılgınlığına rağmen oturup yüksek seviyeden muhabbetler yaparsanız ezebilir sizi.. Hani her konuda bilgili olup da bir türlü baş edilemeyen anaşist tiplemeler vardır ya; onlar gibilerdir. BURADA ÇOK, ÇOK, AMA ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT: KENDİNİ BU TANIMIN DAHİLİNDE SAYAN, LİSELİLİĞİ SEBEBİYLE BUNLARI YAPAN LİSELİ TAKLİTLERİNDEN İTİNAYLA SAKININIZ. Orjinalini liseliden ayırt etmenin yolu söylediğimiz gibi zekasıdır, bilgisidir. Bunu oturup karşılıklı ve korkusuzca bira içtiğiniz zaman anlayabilirsiniz. Vahşi bir zekası vardır bu kızlarımızın. Turuncu saçları, mavi gözleri ve ısırır gibi çizgilere sahip olan dudakları ile sonsuz girdabında kaybolmanıza sebep olabilirler, ya da siyah saçları, boyalı gözleri ve siyaha yakın rujları ile… Kolay kız olarak anılmalarına sebep olan cinsellik konusu onlar için kesinlikle bir tabu değildir, sevgi ve tutku dolu ilişkilerle en az erkek kadar zevk alabildikleri, hayatın temel nimetlerinden biridir. Bu yüzden “Ben hemen elde ederim bunu ya” diye yaklaşmak hayatınızın hatası olacaktır, yapmayın, kendinizi küçültmeyin… İçten oldukları kadar insan sarrafıdırlar da...

 

Hepimize kabul ettirilen Adem ve Havva hikayesindeki Havva bütün kadınlar ise; hepimize unutturulan fakat Adem’in ilk karısı olan Lilith onlardır.

 

9) Korkunç zeki bilim kadınlarımız

 

 

Evet… Bu kategori varlığı çok az bilinen, acilen böyle bir türün de var olduğunun tüm kadınlara duyurulması gereken bir türdür. Diğer kadınlardan o kadar farklılardır, o kadar zekilerdir, dünyaya bakış açıları o kadar farklıdır ki; bir bilim kadınıyla ya da akademik diyelim, bu türle karşılaştığınız zaman şimdiye kadar gördüklerinizin hiçbirine benzemediğini kolaylıkla anlarsınız. Zekası ve inceliği ataerkil düzendeki kolay avlara alışmış bir erkeği korkutabilir, tabular karşısındaki özgür ve düşünen tavrı ağır bir kültür karmaşası yaratabilir.. Bu yüzden; diğer tüm sevgili türlerine yeryüzünde böyle bir türün de var olduğu; bakın özellikle diğer kızlara acilen duyurulmalı ve gerekli reformların yapılması için kurulacak alt yapıda korkunç zeki bilim kadınları model olarak alınmalıdır.

 

Çünkü bir bilim kadını; arsenik içerisinde bile yaşam geliştirecek şekilde evrimleşebilen bakteriler gibidir. Onun zaten her şeyden önce aştığı bir toplum baskısı vardır. Gerisi ona vız gelir tırıs gider. Bilimde ayıbın olmaması ve hiçbir tabunun engelleyemeyeceği özgür düşünce ortamının bir ürünü olarak kızlarda görülen genel takıntıların ve saplantıların hiçbirini onlarda göremezsiniz. Bilim kadınları hem tecrübe olarak hem de kadın-erkek ilişkilerinin cinsellik ve libidodan köken alıp aşka ve sevgililiğe evrimleşen sosyolojik kökeni olacak şekilde akademik bilgi olarak her şeyi özümsemiş, fazlasıyla olgun bir zihniyete sahiplerdir. Genel olarak partnerlerinde aradıkları kendileriyle baş edecek bir zekadır. Akademik başarıdır. Siyasi, politik, güncel meselelerden uzak; uzayın derinliklerini, yaşamın kökenini, her şeyi merak eden bir zihindir. Bu ihtiyaçlarının sebebi kitap kurtları ile aynıdır. Evet; onları tahrik eden öncelikli şey gerçekten budur. Üstüne bir de yakışıklıysanız tadından yenmez tabii..:)

 

Yalnız; yetişkin ve normal bir erkek olarak “aşırı korkunç zeki” bir bilim kadınıyla karşı karşıya iseniz, ince ve duygusal zevkleriniz sebebiyle siz kendinizi kız gibi hissedebilirsiniz, uyarmadı demeyin.. Biraz duygusuz olabiliyorlar.

 

10) Alabildiğine özgür gezgin kızlarımız

 

 

Sevgili türleri ansiklopedimizi toplum baskısını ve tabuları aşıp kendi ayakları üzerinde durabilen bir diğer saygıdeğer tür ile bitiriyoruz: Gezgin kızlar..

 

Gezgin bir kızla karşılaştığınız zaman onun klasik hayat çizgisiyle alakası olmayan görüşleri, hiçbir zaman bitmeyen seyahat tutkusu karşısında şaşırıp kalabilirsiniz. Öncelikle söyleyelim: siz de bir gezgin değilseniz onunla evliliğe varmasa bile uzun soluklu bir ilişki mümkün değildir. Sakın ola ona diğer kızları etkileyebileceğinizi düşündüğünüz şekilde kariyerinizle, birikiminizle ve aile hayatına dair planlarınızla yaklaşmayın. Etkileyemezsiniz, “Bence artık sen de herkes gibisin.” der.. Halinize acır.. Olaylar karşısında size tipik bir kızın verdiği tepkiyi vermeyebilir. Bunu lütfen size saygı göstermiyor olması gibi, onu taşıyamadığınız gibi bir şekilde kendinize yormayın. Aklı bir karış havadadır, yapacağı seyahatleri düşünüyordur o kadar… Zaten onunla birlikte seyahat eden bir yetişkin erkekseniz, ilişkinizi seyahat boyunca sürdürseniz bile yine de kalıcı bir ilişki tutturmanız mümkün olmayacaktır. Her iki taraf da özgürdür, deneyimcidir. Bu yüzden biraz da maceracı, özgür ruhlu ilişkilere yatkındırlar.

 

Onları tek cümleyle tanımlayacak olursak; en geç yaş 28-30 olurken en inatçı kızların bile direnci kırılıp evlilik planları yapmaya başlarken gezgin bir kızın aklında halihazırda bütün Avrupa’yı gezmişken bir an önce bütün Asyayı da gezmiş olmak vardır. Ondan sonra da o bütün Amerika, bütün Afrika şeklinde sürüp gidecektir.

 

Bilim kadınları gibi son derece barışçıl ve sevecen bir türdür. Hepsinde görülen bir özellik olarak çok gülerler, çok pozitiftirler ve hayat dolu, motivasyon dolu sözleri, paylaşımları vardır. Tıpkı bilim kadınları gibi dünyayı önümüze konulan hologramdan, yapay sorunlardan uzak bir şekilde görüp algılayabilirler. Algıları üstün bir spektrumdadur. Normal hayat kaygıları olmadığı ve özgürlüğün tadına bakıyor olmaları sebebiyle sinirlendikleri çok nadirdir. Diğer hemcinslerine göre uzun yıllar boyunca genç kalırlar. Herkes birikim kaygısıyla gençliğini harcamışken o bütün dünyayı gezdiği bir gençlik ve herkes gibi standart ölçülerde satın alabildiği bir daire ile mutlu olur. Hayatın eskisi kadar hareketli olmadığı yıllar geldiğinde hepimizin hala stres dolu kaygıları devam ederken onun gözü arkada gitmemesini sağlayacak mükemmel anıları, hatıraları, tanıştığı en az kendisi kadar barışçıl insanlarla dolıu geçmişi vardır.. En sonunda tekrar ayrıştırıcılar tarafından toprağa karışacağımız bu kısa yolculukta zafer, gerçek manada gezginlerin, bilim kadınlarının ve kitap kurtlarının ve anarşist gotiklerindir…

 

Muzlu kızlar; siz kendinizi hangi kategoride görüyorsunuz? :PP Yoksa bu yanlış deyip yeniden tanımlama mı yapmak istersiniz? Ya da farklı erkek tipleri hakkında söylemek istedikleriniz nelerdir? Yorum yapmaktan, gönderiyi paylaşmaktan çekinmeyin. Sağlıcakla kalın..:)