Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
Su tankında ölü bulunan Elisa Lam'in ürkütücü hikayesi
Feyyaz / 25 July
8251 0
Gerçekten de paranormal, gizemli bir olay mı?

Paranormal diye adlandırılan olaylar hakkında ne düşünürüsünüz bilmem. Ama korkunç ve ürkütücü olaylardan çok etkilenenler içeriğe devam etmeden önce bir daha düşünsünler derim sevgili Muzlular. İnsanı korkuyla karışık merak duygusuyla cezbeden bu olayları fazla araştırınca kendimin bile beynimin sulanıp arada sırada bir ürkme hissettiğimi söylemeliyim. Ama ne kadar korkutucu olursa olsun kendimize her şeyin bir bilimsel açıklaması olduğu gerçeğini hatırlatalım; hayaletlerin, görünmeyen varlıkların, kötü ruhların çocukları korkutmak için uydurulan masallardan ibaret olduğunu unutmayalım.

 

Evet; aslında olayın tarihi biraz eski olsa da hem bütün ürkütücülüğüyle, hem de şüpheleri temizleyen en net bilgilerle başlıkta bahsettiğimiz olayı sadece Muzlu’da çözebileceksiniz sevgili okurlar. Kurbanın adı: Elisa Lam. Tarih: 19 Şubat 2013.. Hadi Elisa Lam’in başına gelenleri ve olayın ne olup ne olmadığını hep birlikte görelim:

 

1) Elisa Lam; 1992 yılında Kanada’nın Vancouver şehrinde doğup büyüyen genç bir kızdır. Onu bu kadar ünlü yapan şey; 19 Şubat 2013 tarihinde ABD’de bulunan Cecil Hotel’de gizemli ve “açıklanamayan” bir şekilde ölmesi..

 

 

Video görüntüleri, olayın gerçekleşme şekli, bir de yoğun bir gizem, ruhani varlıklar propagandası insanı gerçekten de bir çıkmazdaymış gibi hissettiriyor.

 

2)Elisa Lam’in ölüm şekli son derece kötü: Odasından çıkıp asansörde görülen garip ve ürkütücü hareketleri yapan Elisa; otelin çatısında bulunan bir su tankının içinde, o ağır kapak da üzerinde kapanmış şekilde ölü bulunuyor.

 

 

 

Elisa Lam’in cesedi müşterilerin suyun tadının bozulmasından şikayet etmesi sayesinde öğreniliyor. Ceset, 3 haftadır su tankında ve çürüme süreciyle birlikte suyu da mahvediyor.. Müşteriler malesef içinde ölü olan bir suyu içmişler yani…

 

3) Bu korkunç ölümü bir efsane haline getiren şeyler ise arada yaşanan ve olağanüstü olduğu iddia edilen olaylar. Mesela aşağıdaki görüntü.. Bu görüntü boyunca Elisa; otel odasından çıkıp sanki birinden kaçıyormuş gibi epey korkmuş bir vaziyette asansöre giriyor. Kontrolsüzce tüm düğmelere basıyor, asansör çalışmıyor. Sonrasında yaptığı ürkütücü el hareketleri, ayaklarındaki ve genel koordinasyonundaki adeta “cinli” denilen hali insanı gerçekten korkutuyor.

 

 

Elisa’nın gördüğünü sandığı varlığı bırakın, böyle kriz yaşayan bir insanın karşınızda bu hareketleri yapmaya başladığını düşünsenize.. Nasıl davranacağınızı bilemezsiniz, hatta korkarsınız. Ancak psikiyatrlar baş edebilir… Bir de komplocular bu hareketleri bir insanın yapamayacağını iddia ediyor. Oysa ki dikkatli bakarsanız öyle olmadığını göreceksiniz..

 

4) Asansörden vazgeçen Elisa’nın sonrasına dair bir görüntüsü yok. Bir şekilde çatıya çıkmış, su tankının içine girmiş, kapak üzerine kapanmış ve orada ölüvermiş…

 

 

Çok üzücü bir ölüm… Komplo teorisyenleri ise bu noktada; çok ağır olan su tankının, içeri girdikten sonra mümkün değil insan gücüyle kapatılamayacağını, hele ki Elisa gibi zayıf birinin bunu yapmasının çok zor olduğunu iddia ediyor.. Elisa Lam’in otopsisinde uyuşturucudan iz yok. Polis ise raporlarında ısrarla uyuşturucu krizi yazıp dosyayı kapatmaya çalışmış. Polisin bu üstünkörü tavri komplo teorisyenleri için bir malzeme oluyor tabii ki..

 

5) Yani gizem yanlıları açısından olay özetle şöyle dostlar: Elisa Lam’i takip eden paranormal bazı varlıklar vardı, ona görünüyorlardı. O gün onlardan kaçmak için asansöre gitti, çalışmasını engellediler, kaçamadı. Ve bu varlıklar çatıda onu su tankının içine atıp, kapağı üstüne kapattılar ve ölüme terk ettiler…

 

 

Bir paranormal varlık için çok ucuz ve sadistçe bir yol sanki.. Ama olayın böyle olduğunu düşünenlere saygımız sonsuz tabii ki. Peki ya; Elisa Lam’in ölümünde en mantıklı senaryo nedir? Hiç düşündünüz mü? İşte şu şekildedir:

 

6) Kanadalı Elisa Lam British Columbia Üniversitesi’nde okuyan ve notları çok çok iyi olan bir öğrencidir. Ama uzun yıllar boyunca bipolar bozukluk rahatsızlığı çeker…

 

 

Ayrıca hastalığı hafif değil ağır şiddettedir. 5-6 farklı ilaç kullanmaktadır ve sürekli tedavi altında olması gerekmektedir. Hatta daha önce başkalarıyla aynı otel odasında kalan Elisa yabancıların yanında da bu hareketleri yapmış, insanlar onun davranışlarından şikayetçi oldukları için otel yönetimi onu tek kişilik odaya almıştır.

 

7) Elisa Lam’in geçmişte 2-3 kere kaybolduğu ailesinin söylediklerine göre bilinmektedir. Aynı zamanda bipolar rahatsızlık taşıyanların ilaçlarını almadıkları zaman psikolojik karizlerinin nüksettiği de bilinir.

 

 

İddiaya göre Elisa; olayları yaşadığı günlerde ilaçlarını almamıştı. Kısa süre sonra hastalığı tekrar kendini göstermişti ve çeşitli sanrılara kapılarak kendini takip ettiğini düşünen birileri olduğu düşünüp kamerada gözüken korkulu ruh haline girmişti.

 

8) Asansörün kapanmaması mevzusu ise paranormal değil son derece basit bir olaydır. Gördüğünüz gibi normalde gözleri bozuk olan Elisa gözlüksüz ve tamamen kendini kaybetmiş bir şekilde kat tuşlarına rastgele basıyor. Büyük ihtimalle de asansör bu hareketten dolayı “error” veriyor ve çalışmıyor.

 

 

Çok fazla tuşa basmasından da olabilir, o kadar basış arasında asansörü durduracak bir şey yapmış olması da yüksek ihtimaldir. Zaten kısa süre sonra kapıdan kafasını uzatarak bakıyor ve hafifçe dışarı çıkıyor. Sensörlerin bunu algılayabildiğini ve asansör kapısının kapanmayacağını biliyoruz…

 

9) Kapı eşiğinde yaptığı hareketler insanın yapamayacağı hareketler değil. Lütfen görüntülere dikkatlica tekrardan bakın.

 

 

Baş parmağının yönüne bakarsanız ellerinin iddia edildiği gibi ters dönmediğini görürsünüz. Zaten zayıf olan vücuduyle ellerini o şekilde oynattığı zaman zombi taklidi yapar gibi bir hareket ortaya çıkmakta ve gayet olağan bir durum söz konusu olmaktadır. Ayak bilekleri ve genel koordinasyonsuz hareketleri de yine bipolar hastalarının psikoz anında görülen fiziksel bozukluklarına benzemektedir.

 

10) Su tankının kapağının ağır olduğu doğrudur. Ama aynı tankın bakım onarımı yine insanlar tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla kapak bir insanın açabileceği seviyededir.

 

 

Elisa’nın da o korku ve panik halinde can havliyle su tankını açması, tanka girmek üzereyken yine elleriyle kaldırıp “Pat” diye üzerine kapatması da gayet mümkündür.

 

11) Özetle sevgili muzlular; Elisa Lam’in sıradan bir psikoz sonucunda kendini öldürmüş olması yüksek ihtimaldir. Olayda paranormal, açıklanamayacak herhangi bir durum gözükmemetkedir. Yıllarca yapılan spekülasyonlar ve insanların görünmeyen güçlere olan merakı olayı bu noktaya getirmiş, sözüm ona çözülememiş bir gizem olarak kalmıştır.

 

 

Elisa Lam’in kaldığı otelde 1984-85 yılları ve 1995 yılında iki seri katilin kalıp, burada konakladıkları süre boyunca onlarca kişiyi öldürmüş olması da bir diğer spekülasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Unutmayın sevgili dostlar; her korku filminin çekiminde mutlaka sette bazı garip olaylar olur, her korku filmi mutlaka gerçek hikayelere dayanır. Fazla zorlarsanız kendi oturduğunuz mahallenin tarihinde bile mutlaka bir katil, varlıklarla iletişime geçtiğini iddia eden bir hoca, bir medyum, bir yatır mutlaka bulabilirsiniz…
 

Peki; siz Muzlu takipçilerinin bu konudaki görüşleri neler? Komplo teorisyenleri biraz kızabilir bu yazıma ama tüm okurlarımızın görüşleri, yorumları, karşıt fikirleri bizim için çok önemlidir. Yazıyla ilgili yorumlarımızı ve beğenimizi belirtmeyi, beğendiysek bir ‘Paylaş’a basıvermeyi lütfen unutmayalım..:) Sağlıcakla kalın. Korku yaratmayı amaçlayan içi boş komplo teorilerine mahal vermeyin.:)