Ana Sayfa>> Orası Burası
Okuma Süresi 5dk
EGE, MARMARA VE AKDENİZ’DEN 7 KAMP ALANI ÖNERİSİ
Can / 30 August
899 0
Yaz geldi de geçiyor, sahilde ateşler yakıldı. Sadece o mu? Birçok doğaseverin, özgürlük düşkününün çadırları kapıp doğaya açılma ateşi de çoktan yandı! Ülkemizin 7 güzel çadır alanını, işte bu arkadaşlar ve “Ya biraz farklı bir şeyler yapsak bu yaz” diyenler için paylaşalım dedik. Lafı fazla uzatmadan memleket semalarından birbirinden şahane 7 kamp önerisi için şöyle alalım o zaman;

1.CUNDA ADA KAMPİNG, BALIKSESİR
 Adalar ve Midilli manzarasında keyifli bi tatile ne dersiniz? “Allah derim” diyorsanız, uygun fiyatlara burada kamp yapabilir; bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2.KAŞ KAMPİNG, ANTALYA30 yıldır doğa aşıklarının, Akdeniz’deki en favori yerlerinden olan bu kamp alanında, denize sıfır konumda yeşilliklerin arasında kalabilir; çadır ya da bungalov seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.

 

3.HIZIR KAMP, BALIKESİR
 

 

 

İşte Kaz Dağları’ndan gelen bol oksijen, işte Kirişlik Vadisi’nde kurulu bir vaha. Keyifli yürüyüşler ve kampın içinden geçen Zeytinlik Çayı’nın serin suları sizi bekliyor.

 

 

 

4.YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI, BOLU

 

Köknar, ıhlamur, meşe ve gürgen ağaçları ile çevrelenmiş bu alanda, hiçbir tesis olmadığını belirtelim. Her birinin farklı hikayesi olan yedi gölün etrafında büyüleyici bir tatil… Daha ne olsun?
 

 5.BOZCAADA EGE KAMPİNG, ÇANAKKALE
 

 

Kamp yapmaktan bahsediyorsak, Bozcaada’yı da anmamak olmaz. Ada’nın güneyindeki kamp alanında bulunan çadır, karavan veya bungalovlarda kalabilir; yanınıza evcil hayvanınızı da alabilirsiniz.
 

6.KABATEPE ORMAN KAMPI, ÇANAKKALE
 


 

İlk 5 maddeden sonra, şimdi de görebileceğiniz gibi Balıkesir ve Çanakkale kamp alanı bakımından oldukça zengin. Milli Park içerisinde konaklayabilir, yeşil ve mavinin tüm tonlarına tanıklık edebilirsiniz. Ama belirtelim, altyapı sorunları nedeniyle kamp bu yıl kapalı. Gelecek sene planları için bir kenara not alalım…
 

7.KELEBEKLER VADİSİ, MUĞLA