Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
Battle Royale oyunların en yenisi - SCUM !
Doruk / 06 Eylül
754 0
Battle Royale oyunlar günümüzde oldukça revaçta, bunlara bir yenisi daha eklendi.

Oyuncular tarafından uzun süredir beklenen ve erken erişimde de oldukça beğenilen Scum sonunda piyasaya çıktı! Fortnite, Pubg gibi son dönemde oyunlar son dönemde Battle Royale akımını arşa çıkardılar adeta. Fifa dahi bir spor oyunu olmasına rağmen oyunun içerisine Battle Royale modu ekledi, tabii ki Fifa'da oyuncular ölmüyor veya loot yapmıyorlar ancak daha farklı bir mekanik eklenmiş onu da Fifa 19'u incelerken anlatırız şimdi biraz Scum'dan bahsedelim, nedir bu scum ?

Tamamen gerçekçi bir survival oyun

Oyuncuların bu sefer gerçekten zorlanacağı kesin çünkü bu sefer çok fazla gerçeklik getiren mekanikler var. Oynadığınız karakterin metabolizmasından tuvaletine kadar siz ilgileniyorsunuz ve aynı zamanda hayatta kalıp diğerleriyle savaşmaya çalışıyorsunuz yani resmen Sims ve Pubg'nin ortaya karışık hali diyebiliriz.

Oyuncunuz kalp krizi geçirebiliyor

Evet yanlış okumadınız, yemek yemeyip su içmezseniz, staminanızı çok fazla harcarsanız kalp krizinden hödönök diye ölebiliyorsunuz, oynarken çok fazla dikkat etmeniz gereken etken var.

Aman ha yağmurluğunuzu lootlamayı unutmayın!

Yağmurluk mu ? Ne alaka ? Dediğinizi duyar gibiyim demeyeceğim nerden duyayım ama kıntırdan bi ne alaka olmuşsunuzdur ama hiç olmayın çünkü çok alakası var. Normal hayatta neden mont giyiyorsanız neden yağmurluk giyiyorsanız oyunda da o yüzden giymeniz gerekiyor. Oyunun hava şartlarına uyum sağlamalısınız, yağmur yağdığında eğer yağmurluğunuz yoksa giysileriniz, çantanız su çekebiliyor ve bu da hareketlerinizi yavaşlatıyor. Tabii ki bundan kurtulmanın yollları var, hemen inceden bi kamp ateşi yakarsanız veya  gün ışığına eşyalarınızı bir anne edasıyla asarsanız eşyalar kuruyor siz de ısınıyorsunuz.

Karakterinizin özelliklerine dikkat edin

Çünkü bu da önemli bir detay! karakterinizin hızını, ağırlığını, gücünü hatta pencerelerden geçme, duvarlardan atlama gibi animasyonları da direkt olarak etkiliyor.

Hızlı aksiyon seviyorsanız pek sizlik değil!

Özellikle Overwatch, CS:GO gibi sürekli aksiyon içerisinde oyun oynamayı seven oyunculara pek hitap etmiyor diyebiliriz. Açık Dünya oyunu olan Scum daha hardcore ve oyuncuları zorlayan bir oyun. Bazılarına göre bu kadar gerçekçi bir oyun oyuncuları sıkabilir ama siz de benim gibi düşünüyorsanız eğer kesinlikle oynamaktan keyif alacağınız bir oyun.

Yediğinize içtiğinize dikkat edin...

Oyunda tahmin edebileceğiniz gibi acıkma da var, yerlerde bulduğunuz mantarları, avladığınız hayvanları öldürdüğünüz diğer oyuncuları ve oyunun içerisinde yer alan zombileri öldürüp yiyebiliyorsunuz ama bazen bunlara dikkat etmek gerekiyor çünkü örnek olarak absinthe gibi içkiler de mevcut ve onu içip sarhoş olabiliyorsunuz, savaş sırasında tek kişiyi 7-8 kişi görebilirsiniz yani.

Şimdilik size Scum'dan bu kadar sunuyorum sevgili Muzlular. Bir de video iliştiriyorum aşağıya, daha bu oyundan çok söz edicez çok.