Ana Sayfa>> İşte Bu
Okuma Süresi 5dk
KEDİNİZ SİZE NE ANLATMAYA ÇALIŞIYOR?
Cem / 19 Kasım
835 0
Evlerimizin “gerçek sahibi” kediler adeta başımızın tacı, evladımız gibi! Ancak onları anlamaya çalışmak her şeyden daha zor olabiliyor. Çoğu zaman “Dili olsa da konuşsa!” dediğimiz, garip hareketlerle bize dertlerini anlatmaya çalışan kedilerin aslında kendilerine özgü bir iletişim dilleri var.

Elbette her kedinin huyları, alışkanlıkları birbirinden farklı. Ancak onların hareketlerinin sebeplerini öğrenmek, hem sizin hem kedinizin mutluluğu için oldukça önemli. Bakalım neler varmış...

 

KAFA SÜRTME

Eğer kediniz gidip evin saçma köşelerine ve size kafasını sürtüyorsa, bilin ki oraya kokusunu bırakmak istiyordur… Yani bir nevi “burası benim yerim” mesajı vermek istiyorlar bu hareketle.


POPO KALDIRMA

 

 

 

Birbirinin poposunu koklayan kediler gördüğünüzde şaşırmayın, onlar sadece selamlaşıyor! Eğer sizin kediniz de poposunu yüzünüzün dibine kadar getiriyorsa; size selam vermek ve kuyruğunun dibindeki ulaşılması zor, kendi kaşıyamadığı yeri kaşımanızı istiyor demektir.

TELEFON KONUŞMALARINI SABOTE ETME

 

Konuştuğunuz kişiyi göremediği için kendisiyle konuştuğunuzu zanneden kediniz siz telefondayken gelip sizi rahatsız edebilir ve “Ne anlatıyorsun?” bakışları atabilir.

YERDE YUVARLANMA

 

Eve geldiğinizde kediniz sizi karşılıyor ve kendini yere mi atıyor? Hiç telaşlanmayın, size göbeğini açan bir kediden daha güzel bir şey olamaz! Kedilerin yerde bir o yana bir bu yana debelenmesi ve göbeğini sergilemesi sizden ilgi beklediği anlamına geliyor.

YOĞURMA

 


Kedinin patileriyle yoğurma hareketi, yavruyken daha kolay süt emebilmek için annesinin memelerini yoğurduğu zamanlardan kalma bir alışkanlık. Bu yüzden karnınız onlar için anne yanı gibi!
 

TUVALETTE EŞLİK ETME

 

Siz tuvalete girdiğinizde kediniz de hemen arkanızdan geliyor ve başınızda dikiliyorsa bilin ki sizi çok seviyor! Kedilerde ve aslanlarda görülen bu tuhaf hareket, tuvalet anında savunmasız kalan arkadaşlarını, ailelerini korumak için yaptıkları bir şey. Tuhaf ama oldukça sevimli…

 

BİLGİSAYARIN ÜZERİNE OTURMA

 

Hem sıcak bir obje, hem de sizin ilginiz onun üzerinde… Kedinizin tam siz çalışırken gelip bilgisayarınızın üzerine oturması hem ısınmak, hem de sizin ilginizi üzerine çekmek istediği anlamına geliyor.