Ana Sayfa>> Senden Benden
Okuma Süresi 5dk
Çöpçatanlık Uygulaması İle Başlayan Bir Aşkın Hikayesi
Cem / 03 December
551 0
Hepimizin yaşadığı en büyük sorunlardan biri: İlişkilerin hızlı başlaması ve bir o kadar da hızlı yıpranması…

İnsanları hayatımıza “çok da düşünmeden” aldığımız ve hak ettiklerinden fazla değer verdiğimiz bugünlerde, üzülmemiz de, yıpranmamız da şaşırtıcı değil. Eski aşkların şimdikinden çok daha özel ve güçlü olduğunu dilimizden düşürmediğimiz bu günlerde, “Newness” adlı film adeta yaramıza tuz basıyor…

 


Filmde mobil bir çöpçatanlık uygulaması sayesinde tanışan Martin ve Gabi’nin ilişkisine şahit oluyoruz. Birbirlerini gördükleri gibi aşık oluyorlar ve birbirinden romantik günler yaşıyorlar. İzlerken “ne kadar da uyumlu bir çift!” diyeceğinizden eminiz.


Ancak pek çoğumuzun düştüğü hataya düşüyorlar ve birbirlerini çok çabuk tüketiyorlar… Zamanla birbirlerinden sıkılmaya başlıyorlar ve “ilişkimize nasıl heyecan katarız” arayışına geçiyorlar. Birbirlerine olan sevgileri de hala devam ettiği için “açık ilişki” yaşamaya kalkıyorlar ve doğal olarak her şey sarpa sarıyor!

 


“Neden mahvediyorsunuz bu güzelim ilişkiyi” diye söylene söylene izlediğimiz film; ikili ilişkilere, doyumsuzluklara, hep daha iyisini ve daha fazlasını arayanlara kocaman bir ayna tutuyor ve insanı derinden sarsıyor.

 

 

“Newness”, bu zamanda yaşadığımız aşklar ne derece sağlıklı ve kalıcı diye her saniye düşünmeye sebep olan dram ve romantizm yüklü bir film...