Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Çiftlik Bank Az Daha Arjantin'e De Vuruyormuş
Cem / 11 February
128 0
Çiftlik Bank uygulamasıyla insanları dolandırıp yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın Arjantin'i de dolandırma planı olduğu ortaya çıktı.

2018 yılının başlarında ortaya çıkan; insanları dolandıran ve çok büyük meblağlarda paraların çalınmasına sebep olan Çiftlik Bank olaylarının merkezindeki isim; uygulamanın sahibi Mehmet Aydın suçlarından dolayı yurt dışına kaçmıştı. Ülkemizde bu olay mağdurlar tarafından hüzünle, uygulamaya hiç bulaşmayanlar tarafından ise mizahla uzun bir süre konuşuldu.

 

 

Geçen hafta yakalanan Mehmet Aydın'ın Sosyal Medya Sorumlusu Umeyr Karakoç’un ifadeleri basına yansıdı. 2017 yılının Haziran ayında Sao Paulo, Brezilya'ya ve oradan Uruguay'a geçen Mehmet Aydın ve ekibi, Uruguay'da 1 hafta kadar konaklamışlar. Umeyr Karakoç, "Mehmet Aydın'ın daha öncesinden Arjantin'de Fame Game oyun firması kurma amacı vardı. Arjantin'de önceden kiralanmış bir ev ve araç bile bulunuyordu. Her şey hazırdı." dedi.

 

Uruguay'dan araba ile geçmeye çalışmışlar ancak aracın belgeleri tam olmadığı için geçememişler. Taksi ile Uruguay'dan Arjantin'e geçiş yapan Mehmet Aydın ve ekibi Boenes Aires’te bulunan Shareton Hotel’de konaklamış. Daha sonra Mehmet Aydın, Türk Konsolosluğu'na gitmiş ancak istediği belgeleri alamayınca bu projeden vazgeçip Türkiye’ye dönmüş.