Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Game Of Thrones'Dan Super Bowl İçin Reklam Teklifi
Cem / 11 February
122 0
Super Bowl, 3 Şubat akşamı gerçekleşti. Ancak her sene olduğu gibi bu sene de reklamları ve sahne şovlarıyla adından uzunca bir süre söz ettirecek gibi duruyor.

Game of Thrones da bu sene Super Bowl için reklam hazırlayan taraflardan biriydi. Oluşturdukları ilginç kurguyla, dizinin başarısının yanına bir de “reklam filmi başarısı” eklemeyi başardılar. yeni reklam filmi için oldukça ilginç bir kurgu oluşturdu. Game of Thrones’un yapımcı şirketi HBO, dünyanın en büyük bira üreticilerinden Anheuser-Busch InBev ile Super Bowl için ortak bir reklam filmi yayınladı.

 

 

Reklam filminde  Anheuser-Busch InBev tarafından üretilen bir markalarından biri olan Bug Light’in şovalyesi, Game of Thrones karakterlerinden The Mountain ile karşı karşıya geliyor. Karşılaşmanın kazananı ise The Mountain oluyor. Ancak bu ilginç karşılaşma her iki taraf için de mutlu sonla bitmiyor. Dizinin simge karakterlerinden biri olan ejderha, bir anda ortaya çıkarak her yeri alevler içinde bırakıyor. Böylece reklam filmi yanık kokusu ile birlikte son buluyor.

 

Wall Street Journal’a göre reklam filmi bizzat HBO tarafından oluşturuldu ve tüm masraflar dizinin yapımcısı tarafından ödendi. Bununla birlikte reklam filminin yayın ücreti de bira üreticisi Anheuser-Busch InBev tarafından karşılandı.