Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
Google Maps'te 'Dünya'daki Cehennem' Olarak Adlandırılan Okul
Cem / 11 February
294 0
Bir öğrencinin şakası sonucu, İngiltere’de bir okulun adı Google Maps’te “Dünyadaki Cehennem & Hornsea Hapishanesi” olarak geçiyor.

Okulu ve öğrenciliği kim sever ki? İş hayatına atılmadan kıymeti anlaşılamayan okul zamanları pek çoğumuz için eziyet gibiydi. İngiltere’de bir öğrenci ise bu nefretini dışarı vurmak için farklı bir yol seçmiş.

 

Normal şartlar altında, Google Maps’te yer alan bir mekanın isimlendirilmesi konusunda herkes Google’a başvurabiliyor. Ancak isim değişikliği istenen binanın mülkiyet hakkına sahip olunduğuna dair belge göstermek gerekiyor. Yani bir işyerinin Google Haritalar üzerinde gözüken ismini ancak işyeri sahibi değiştirebiliyor. Bu çocuk nasıl bir açık bulmuş da bunu başarmış bilemiyoruz...

 

 

Google sözcülerinden birisinin açıklamasına göre, kullanıcıların isim ve bilgi tavsiyesinde bulunması güncel veriler sağlıyor ancak zaman zaman kasıtlı şekilde hatalı bilgiler verenler de oluyor. Google ise böyle durumlarda hatalı bilgiyi hızlı şekilde doğrusu ile değiştirmeye gayret ediyor.

 

1958 yılından bu yana eğitim veren Hornsea Okulu ve Dil Koleji, Hornsea bölgesi ve çevresinden gelen çocukların eğitim gördüğü bir ortaokul görevi görüyor. Okul yönetiminden yapılan açıklamaya göre “Dünyadaki Cehennem & Hornsea Hapishanesi” şeklindeki isimlendirilme daha sonra düzeltilmiş.