Ana Sayfa>> Listeler Dolsun
Okuma Süresi 5dk
Ülkemizde 2018'de Hangi Dizi Ve Oyuncuları Sevildi?
Cem / 11 Şubat
410 0
Ipsos tarafından her yıl “Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Araştırması” gerçekleştiriliyor ve önceki sene için Türkiye’nin en beğenilen televizyon dizileri, oyuncuları ve televizyoncuları belirleniyor.

Ipsos Türkiye Barometresi’ne göre Türkiye’nin en beğendiği televizyon dizisi “Çukur” olurken, onu “Avlu” ve “Arka Sokaklar” takip etti.
 


Ipsos’un Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Sosyal Araştırmalar Hizmet Birimi Lideri Özlem Bora şu açıklamayı yaptı:  “Türkiye’de yerli dizi seyretme oranı %90’a yakın. Diğer bir deyişle hepimiz en az bir yerli dizi seyrediyoruz. Öne çıkan dizilere baktığımızda ise aksiyon ve polisiye ağırlıklı dizileri görüyoruz. Çukur başladığı ilk günden beri oldukça sadık bir izleyici kitlesine sahip ve karakterleri ile öne çıkan ve anılan bir dizi haline geldi. 2 senedir yayında olan bu dizi  özellikle erkekler ve millenials kitlesi tarafından ilgiyle izleniyor. Dizide mahalle kavramı, dayanışma ve dışarıdan gelen tehditlere karşı birlikte durulması dizinin çekim noktalarının başında gelmekte.

 


“13 senedir yayında olan Arka sokaklar ise Türk izleyicileri için fenomen bir dizi olmuştur. Son dönemlerde kadınların başrolde olduğu dizilerin sayısında da artış görüyoruz. Çoğunluğu kadın karakterlerden oluştuğu Avlu dizisi bu yıla damgasını vuran dizilerden birisi oldu. Hapishanede geçen dizi, kadın mahkumların hapishane öncesi  yaşadıkları şiddete ve hapishanedeki kadınlar arasındaki güç savaşlarına dair hikayesi ile ilgi çekiyor.”

 


Türkiye’nin en beğendiği kadın dizi oyuncusu ise Avlu dizisindeki rolüyle Demet Evgar olurken en beğenilen erkek dizi oyuncusu ise Çukur dizisinde rol alan Aras Bulut İynemli oldu.

 

 

 

En beğenilen televizyon sunucusu ise %17’lik bir oranla Acun Ilıcalı olarak belirtildi.