Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Öğrencileriyle Fortnite Oynayan Öğretmen İşinden Oldu
Emre / 25 Şubat
640 0
Öğrencileri iyi not alsın diye onlarla Fortnite oynayan öğretmen işinden oldu.

ABD, Brooklyn’de bir öğretmen, öğrencilerinin Fortnite oynamayı çok sevdiğini ancak oyuna çok fazla zaman ayırdıkları için notlarının düştüğünü fark etti. Bunun üzerine kendi XBox Live kullanıcı adını öğrencilerle paylaşan öğretmen, “oyunlar-için-notlar” adlı bir uygulama başlattı. Öğretmenin isteklerini gerçekleştirip notlarını yüksek tuttukları takdirde, öğretmenleriyle karşılıklı oyun oynayabileceklerdi.

Brett Belsky, iki öğrencisiyle ödül olarak 20 dakika boyunca Fortnite oynadı. Daha sonra bu öğrencilerden birisi gidip olayı ailesine anlattı ve olanlar oldu...

Öğrencinin velileri bu durumdan rahatsız olarak öğretmenin açığa alınması ve soruşturma başlatılmasını istediler. Ardından Belsky’nin okulla olan ilişiği kesildi. Okuldan yapılan açıklamada, öğretmenlerin ve idarecilerin sosyal medya prosedürleri hakkında bilgilendirildiği ve öğrenciler ile oyun oynamanın kesinlikle yasak olduğunun açıkça belirtildiği söylendi.

Belsky ise “Bir öğretmen olarak, (öğrencilere) ulaşabildiğiniz en iyi şekilde ulaşmaya çalışırsınız. Bu çocuklar video oyunlarından bahsediyordu. Ben de “Bunu yapabilirseniz, belki size karşı oynarım.” dedim.” şeklinde açıklama yaptı.