Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Bir Dolandırıcılık Hikayesi Daha: Telefon Yerine Su Şişesi
Cem / 05 March
374 0
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Hamit Alkan, 99 TL ödeyerek aldığı hediye telefon yerine bir şişe su ile karşılaştı. Komik ama gerçek...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Hamit Alkan'a geçtiğimiz günlerde bir telefon geldi ve çekiliş sonucunda son model bir akıllı telefon ve ağrı kesici krem kazandığı belirtildi. Yalnızca 99 TL'lik kargo ücretini ödediğinde hediyelerini alacağı belirtilen Alkan, ödeme yaptıktan sonra hayatının şokunu yaşadı.

 

 

Hamit Alkan: “11 Şubat’ta aradılar ve çekiliş yaptıklarını, son model telefon kazandığımı, bununla birlikte telefonun yanında da 4 kutu ağrı kesici krem gönderiyoruz diyerek, tüm bunlar için kargo bedeli dahil sadece 99 lira ödeme yapacağımı belirttiler. 14 Şubat Perşembe saat 11 gibi kargo geldi ve parayı ödedim. Paketin içerisinden 1 cam şişede su ve adını bilmediğim bir takım sıvı serum şeklinde ilaçlar çıktı. Bunun üzerine beni arayan numaradan geri dönüş yaptım. Yanlışlık olduğunu söyleyerek, bir kargo daha göndereceklerini ancak 99 lira daha ödemem gerektiğini söylediler. Elbette ben de güvenmedim.”

 

 

“Böyle şeyleri duymuştum ancak ilk defa başıma geldi. Gerekli yasal yollara başvuracağım. Binlerce kişi benzer durumlar nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Burdan herkese sesleniyorum. Böyle durumları bilmeme rağmen yine de yanıldım. Vatandaşlar dikkat etsin. Üstüne bir bardak su iç der gibi alay edercesine bir şişe su gönderdiler.”