Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Snapchat Sayesinde Ölümden Döndüler
Cem / 05 March
329 0
İngiltere’de bir araba kazası geçiren bir anne ve kızı, 15 yaşındaki bir çocuğun konumlarını Snapchat üzerinden takip etmesi sayesinde kurtarıldı.

Daha önce Siri’nin kaza geçiren bir adamın hayatını kurtardığı haberiyle oldukça şaşırmıştık. Şimdi de artık eskisi kadar popüler olmayan Snapchat uygulaması sayesinde bir anne kızın hayatının kurtarıldığını öğrendik.

 

 

Gemma Fairweather ve kızı Martha; kadının erkek arkadaşı ve erkek arkadaşının oğluyla görüştükten sonra evlerine dönüyorlardı. Gemma Fairweather; Suffolk bölgesinde yer alan bir orman yolunda giderken karşıdan gelen bir arabanın farlarının gözlerini alması sonucu fren yaptı ve yoldan çıkarak arabanın çamura saplanmasına sebep oldu.

 

 

Anne kız araçtan çıkamadı ve o an, arabanın yakında bulunan nehre yuvarlanması ihtimali vardı. Bölgeye gelen arama kurtarma ekipleri aracı bulamadı.

 

 

Gemma bu esnada, hem erkek arkadaşı hem de erkek arkadaşının oğlu Sam ile mesajlaşıyordu. Sam’in akına Snapchat geldi ve Gemma’dan Haritalar aracılığıyla konum yollamasını istedi. Sam ve babası Graham, Gemma’dan gelen konumu yetkililere bildirdi. Böylece bir ambulansın Gemma ve Martha’yı bulması sağlandı. Ambulansın peşinden gelen itfaiye, anne ve kızı kurtardı.