Ana Sayfa>> Okurum Yahu
Okuma Süresi 5dk
GÜZELLİK ALGINIZI BAŞTAN SONRA DEĞİŞTİRECEK SERİ: FRESH MEAT
Cem / 05 March
57 0
Sosyal medya ve “selfie”ler hayatımızı resmen ele geçirdi diyebiliriz. Bu durumu eleştiren “Fresh Meat” adlı fotoğraf serisi ise hem bu alışkanlıklarınızı, hem güzellik anlayışınızı yıkmak istiyor.

SHSadler adıyla Los Angeles’da çalışmalarını yürüten Julia SH ve Nic Sadler ikilisi; Fresh Meat ile mevcut güzellik standartlarının çirkinliğini ortaya koyuyor. Fotoğraflar, işi görenleri artık insanlık dışı bir hal alan ve hayatımızın tamamına yayılan bu standartlarla karşı karşıya getiriyor.

 

 

Julia SH ve Nic Sadler’in sosyal medyada yaptıkları gözlemler sonucu ortaya çıkan işle; eskiden (ve aslında hala) dergilerde modellere uygulanan baskıları ve insanların sosyal medyaya koyduğu görseller üzerinde yaptıkları oynamaları daha bilinçli hale getirmeyi hedefliyorlar.

 


 

Fotoğrafçıların hedefi, Fresh Meat ile güzellik standartların tartışılmasını sağlamak. İzleyiciyi güzellik kavramını yeniden değerlendirmeye ve genel geçer estetik algısına meydan okumaya zorlayan görüntüler ortaya çıkarmak istemişler.

 

 

İkili, fotoğrafları, Schön! dergisi için çekmiş. Fotoğraflar, 5 farklı modelle ve yalnızca 1 günde çekilmiş. Makyaj sanatçısı ise Satya Linak.