Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
NASA “KOMİK ASTRONOTLAR” ARIYOR!
Cem / 05 March
55 0
Özellikle ülkemizde, her gün bizi şaşırtan ve “mizah seviyesini yükselten” iş ilanlarıyla karşılaşabiliyoruz. Ancak sadece ülkemizde değil, globalde de böyle ilanlara denk gelmek oldukça eğlenceli!

NASA’nın yeni açtığı iş ilanı, gördüğünüz diğer ilanlardan oldukça farklı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yeni dönemde Mars'a gidecek olan ekibi şimdiden hazırlamaya başladı. İşin ilginç tarafı, tüm yetenekler ve çalışmalar bir kenara; NASA, Mars'a göndermek için ilginç bir kriter arıyor: Komiklik.

 

 

NASA'dan antropolog Prof. Jeffrey Johnson; "Mars yolculuğu gibi, sınırlı bir alanda uzun bir süre kalmak sinirleri yıpratıyor. Bu nedenle uzay aracında, işlerin normal seyrinde yürümesi için ekibin moralini yüksek tutacak birine ihtiyacınız var. 'Palyaço, lider, ahbap, hikaye anlatıcı, uzlaştırıcı ve dert ortakları' gibi karakterler ekipleri birleştiriyor ve işlerin iyi yürümesini sağlıyor. Ekipler fiilen kendi başlarına kalacaklar ve bu tip insanlar her uzay aracında gerekli." şeklinde açıklama yapmış.

 

 

NASA, 2023 yılında Ay'a astronot göndermeyi ve Mars yolculuğuna hazırlanmayı planlıyor. Toplam 8 ay sürecek olan yolculuk için iş alımları ve hazırlıklar şimdiden başladı.