Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
“YÜZYILLIK YALNIZLIK” DİZİ HALİNE GELİYOR
Alper / 11 March
42 0
Gabriel Garcia Marquez'in Yüzyıllık Yalnızlık adlı ödüllü kitabı, bir uyarlama dizi ile ekranlara taşınıyor.

Netfix yapacağını yapmış yine… Yayın haklarını aldığı 'Yüzyıllık Yalnızlık' adlı romanının dizi uyarlaması için kolları sıvamış. 1967’de yayınlanan ve Nobel ödüllü Kolombiyalı gazeteci-yazar Gabriel Garcia Marquez tarafından yazılan Yüzyıllık Yalnızlık kitabı, bugüne kadar dünya genelinde 50 milyonun üzerinde satıldı.
“One Hundred Years of Solitude” adıyla Netflix’te yer alacak dizi İspanyolca olacak. Ayrıca dizinin büyük bir bölümü, uyarlandığı kitabın yazarı olan Marquez’in anavatanı Kolombiya’da çekilecek. Dizinin baş yapımcıları ise Marquez’in oğulları olan Rodrigo Garcia ve Gonzalo Garcia Barcha olacak.

Rodrigo Garcia, bu zamana kadar kitabı filme uyarlamak için pek çok teklif aldıklarını dile getirirken, böylesine dolu dolu bir kitabı iki saatlik bir filme sığdırmanın zor olduğunu, ayrıca uyarlamanın İspanyolca olmaması halinde anlamını yitireceğini dile getirdi.

 

Netflix için ise “Yabancı dildeki dizi ve filmleri dünya çapındaki izleyicilerle buluşturma konusundaki başarısı düşünüldüğünde zamanlama daha iyi olamazdı. Bu macerada Netlix'i ve film yapımcılarını heyecanla destekliyoruz, son halini görmek için de sabırsızlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.