Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
Snapchat Oyun Dünyasına Dalıyor
Alper / 25 Mart
290 0
İlk çıktığı zaman oldukça popüler olmasına rağmen birçok özelliği “daha popüler” rakipleri tarafından çalınan ve gittikçe unutulmaya başlanan Snapchat; eski popülerliğini geri kazanmak için yenilikler yapma niyetinde.

Birçok özelliği büyük rakipleri tarafından bir nevi “çalınan” Snapchat, yeni adımlar atmanın peşinde. İlk çıktığında oldukça popüler olsa da, zamanla kullanıcılarını birer birer kaybeden Snapchat; 4 Nisan’da Los Angeles’ta içerik üreticileri ve geliştiriciler için bir zirve düzenleyecek. Zirvenin konusu ise bir oyun platformu “Project Cognac” olacak. Oyun platformu olan Project Cognac ile Snapchat kullanıcıları, geliştiriciler tarafından yaratılan oyunları oynayabilecek.

Bazı kaynaklara göre, Snapchat’in geliştirici firması olan Snap, geçtiğimiz sene 8,6 milyon dolar harcayarak Avustralyalı oyun geliştirme firması olan Prettygreat’i satın aldı. Prettygreat, popüler oyunlardan Fruit Ninja ve Jetpack Joyride gibi oyunların yapımcı şirketi. Yani Snapchat’in başındakiler oyun dünyasına da halihazırda meyillilermiş; bakalım neler olacak...