Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
Game Of Thrones'un Prensesinden Şaşırtan Haber
Alper / 01 April
126 0
Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden Khaleesi’yi canlandıran İngiliz oyuncu Emilia Clarke, The New Yorker’da yayınlanan yazıda, dizinin ilk sezonlarında neredeyse ölüm kalım savaşı verdiğini açıkladı.

Emilia Clarke, namı diğer Khaleesi, Game of Thrones’un ilk sezonlarında çok zor zamanlar yaşamış… 2011’de ilk kez beyin anevrizması yaşadığını söyleyen Clarke, iki kez ameliyat geçirdiğini açıkladı ve ekledi: “Tüm çocukluk hayallerim gerçekleşmiş gibiyken, neredeyse aklımı ve sonra hayatımı kaybediyordum. Bu hikâyeyi herkese açık olarak söylemedim, ama şimdi zamanı geldi.”

Anlattığına göre Clarke, ilk beyin anevrizmasını dizinin birinci sezonunun çekimlerinin bitmesinin hemen ardından spor salonunda yaşamış. O zaman oyuncuya subaraknoid kanama teşhisi konmuş ve ameliyata alınmış. Sürekli kabus görüyor, ağrılar çekiyormuş ve bir dönem konuşma yetisini kaybetmiş.

 

İkinci sezonu da mücadele, panik ve stresle geçirdiğini söyleyen Clarke; dizide üçüncü sezon çekimlerini tamamladıktan sonra Broadway’de Breakfast at Tiffany’s için oynadığı sırada anevrizmanın boyutunun iki katına çıktığını belirtti. Ünlü oyuncu 2013’te ameliyat olmuş ve “Ben ‘bu adil değil’ dememek üzere yetiştirildim. Her zaman birinin benden daha kötü durumda olabileceğini düşünmem öğretildi” açıklamasını yapmış.

Artık konuşmasının zamanının geldiğini söyleyerek bu itirafı yapan ve şimdi kendini tekrar iyi hissettiğini söyleyen Emilia Clarke, beyin kanaması, felç geçiren insanlara tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou adında bir yardım kuruluşu kurmaya karar verdiğini açıkladı.