Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
Lotr Fanlarına Müjde: Gollum'a Odaklanan Bir Oyun Projesi
Alper / 01 April
283 0
LOTR dizinin en önemli karakterlerinden Gollum için bir oyun projesi üzerinde çalışılıyor. Oyun Gollum'un kitaplarda geçen hikayesinin öncesine odaklanacak.

Daedalic Entertainment ve Middle-earth Enterprises; Gollum’un hikayesine odaklanan “The Lord of the Rings: Gollum” isimli aksiyon/macera oyunu projesine girişiyor. Oyunda, karakterimizin kitaplarda anlatılan “Tolkien versiyonunu” göreceğiz.

Şirketin CEO’su Carsten Fitchtelmann oyun hakkında “Orta Dünya’dan meşhur yerleri oyunda göreceğiz. Şu anda Gollum karakterine odaklanmış durumdayız, kitaplardaki durumunun öncesini anlatan bir hikaye oluşturmaya çalışıyoruz. Yani kesinlikle farklı bir içerik olacak. Gollum’u bir aksiyon/macera oyununda oynamak farklı bir yaklaşım olacak. Faklı perspektiflere kapı açıyor. Verdiğimiz her karar karakter açısından tutarlı olmalı.” açıklamasını yaptı.

Karakterin ikili kişiliğini oyuna iyi yansıtmak istediklerini söyleyen Fitchtelmann “Hikayeye sahip oyunlarımıza baktığınızda kahramanlarımızın iç çekişmesini görmeniz mümkün. Bu oyunda da bunu kullanmak istiyoruz. Oyunda bir karar vermeniz gereken noktaya geldiğinizde farklı şeyler söyleyen iki ses sizi yönlendirmeye çalışacak. O da fikrini değiştirebilecek.” şeklinde oynanış hakkında ipucu veriyor.

Şöyle de bir detay var ki, birçok insan Lord of the Rings’i filmlerden biliyor ve konuyla ilgili Fitchtelmann “Bu büyük bir görev. Dünya çapında birçok insanın kafasında Lord of the Rings’in nasıl göründüğü imgesi var. Biz Warner değiliz, yani kendi yaklaşımımızı sunacağız ve bence biz Orta Dünya’yı anlatmak için kendi yolumuzu bulduk ve bu özellikle sanatsal açıdan çok iyi. Hikayeyi anlatmanın yollarını arıyoruz, aşina olduğumuz karakterleri, zaten bildiğimiz şeyleri tekrar etmeden anlatmaya çalışacağız.” açıklamasında bulundu.

Oyunun piyasaya çıkma tarihi şimdilik 2021 olarak görünüyor, bekleyip göreceğiz...