Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Artık Kimse Tinder'da “BOY” Konusunda Yalan Söylemeyecek
Alper / 02 Nisan
370 0
Tinder, kullanıcılarının boy uzunluğu konusunda yalan söylememeleri için yeni özelliği "Boy Doğrulama Rozeti"ni kullanıma sundu.

Tinder'ın açıkladığı boy özelliği, kullanıcıların "gerçek ve doğru boylarını" girmeleri için herhangi bir ticari binanın yanında fotoğraf koymalarını da gerektiriyor. Ardından Tinder'ın algoritması bu fotoğrafı işleyerek kullanıcının girdiği boyun doğruluğunu kontrol ediyor.
Tinder, HVB (Height Verification Badge) adını verdiği bu özelliği yıllar önce geliştirdiğini; ancak kullanıcılarına güvendiği için kullanıma sunmadığını söylüyor. Ancak artık böyle bir ihtiyaç doğmuş. Bunun üstüne Tinder’dan "1.80 olduklarını söyleyenlerin birçoğunun aslında 1.70 olduğunu görmeye başladık. Bu maskaralık artık durmalıydı." açıklamasında bulundular.
Flört dünyasındaki ideal boy konusundaki beklentiler yüzünden erkekler kendi boylarını birkaç santimetre daha uzun göstermek istiyorlar. Kadınlarda da benzer bir durum kiloda var; yani zayıf oldukları fotoğrafları paylaşma ihtimalleri daha yüksek. Bu yeni özelliğe tepki veren birçok kişi olduğu gibi, kadınlar için de kilo doğruluk özelliği isteyenler de var.