Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
Tüyleri Diken Diken Eden Fragman
Alper / 08 April
161 0
Guillerme Del Toro’nun ürkütücü çocuk masalları ve şehir efsanelerinden yola çıkarak hazırladığı filmi “Scary Stories to Tell in the Dark”ın ilk fragmanı yayınlandı.

Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz kamp ateşi başında anlatılan korku hikayeleri, 1990’lı yıllarda Alvin Schwartz’ın eserlerine ilham kaynağı olmuştu. Schwartz, masalların ürkütücü kökenlerinden ve şehir efsanelerinden yola çıkarak hikayeler yazıyordu.

Bu hikayeler, Guillerme Del Toro’nun yeni filminin de ilham kaynağı oluyor. Normalde Schwartz’ın kitaplarının hedef kitlesi çocuklardı; ürkütücü olmalarına rağmen... Oldukça uzun süre tartışılan kitaplar için Stephen Gemmell’in yaptığı illüstrasyonlar da oldukça sürreal ve korkutucuydu.

 

Kitaplardan yola çıkan Del Toro, bu hikayeleri daha “makul” şekilde canlandırmaya karar verdi. Yapımcı Del Toro’nun Pan’ın Labirenti, Crimson Peak, Hellboy, Shape of Water gibi filmlerde de imzası bulunuyor. canavarlı filmler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Del Toro’nun Trollhunter serisinde beraber çalıştığı Andre Ovredai yapacak. Del Toro filmin bir antoloji olmayacağını, hikayelerin bir araya getirileceğini söylüyor.

Filmin vizyon tarihi 9 Ağustos, fragman ise hemen aşağıda…