Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
Game Of Thrones 'Korsan İzlenme' Rekoru Kırdı
Alper / 22 Nisan
283 0
Final sezonuyla ortalığı yıkan ve son günlerde dilimizden eksik olmayan Game of Thrones'un yeni sezondaki ilk bölümü Winterfell 54 milyon kez korsan izlenerek rekor kırdı.

HBO’nun meşhur dizisi Game of Thrones’un sekizinci sezonunun ilk bölümü Winterfell, sadece 24 saat içinde 54 milyon kez korsan olarak indirildi ya da izlendi. Dijital korsan analiz şirketi Muso’nun CEO’su Andy Chatterley “Sebebi ne olursa olsun, ilk 24 saatteki korsan izleme rakamları, izleyicilerin gözardı edilemeyeceğini (ve edilmemesi gerektiğini) gösteriyor. Küresel olarak son yıllarda korsanı durdurma çabalarına rağmen bu veriler tüketicilerin hala lisanssız kaynaklardan içerik bulmaya çalıştığını gösteriyor. Dizinin haklarını elinde bulunduranların korsan izleyicilerin en istekli hayranları arasında olduğunu unutmaması gerekiyor. Her şeyin ötesinde, bu izleyiciler büyük bir ticari fırsat anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı.
Korsana rağmen dizi HBO’nun tüm platformları üzerinde 17,4 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. Daha önceki rekor, 16,9 milyon izleyiciyle yine Game of Thrones’un 7. sezonunun finaline aitti…