Ana Sayfa>> Yok Artık
Okuma Süresi 5dk
Parkta Oturuyormuşsunuz Gibi: Terra!
Cem / 30 April
344 0
İtalyan tasarım kollektifi Nucleo Studio tarafından yaratılan TERRA!, çimlerini kendiniz yetiştirdiğiniz bir oturma alanı sağlıyor.

Bir kit halinde kullanıcıya sunulan TERAA! kitinin içinde oluklu mukavvadan yapılmış bir iskelet yer alıyor. Bu iskeletin toprak ve çimle kaplanmasıyla koltuk yavaş yavaş “yetişmeye” başlıyor. Çimler ekildikten sonra 10 gün içinde büyümeye başlıyor ve tamamen yetişmesi 2 ay kadar sürüyor.Nucleo Studio; bir nesneyle yakınlık kurmanın en iyi yolunun onun yaratıcısı olmaktan geçtiğini söylüyor. Dolayısıyla kurulum ve yetişme sürecinde verdiği emek, kullanıcının bu tasarımla özel bir bağ kurmasını sağlıyor.

Eğer “ben 2 ay bekleyemem” derseniz, çim rulosu satın alıp iskeleti bununla kaplayabiliyorsunuz. Böylece 2 ay değil 1 ay içinde koltuğunuzu kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

İskelet tamamen lazer kesimle üretiliyor ve kurulum süreci oldukça kolay. Parçalar birbirine geçmeli olarak birleştiğinden herhangi bir alet ya da ekstra bir malzeme (yapıştırıcı, zımba vb) kullanımı da gerektirmiyor. Gereken toprak miktarı ise 340 litre civarında. Çimler büyüyene dek kartonun aşırı miktarda ıslanmasını önlemek için yağmur sırasında üzerinin örtülmesi tavsiye ediliyor.