Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
İzlemeniz Gereken En iyi Netflix Dizileri
Cem / 11 Haziran
411 0
Netflix hayatımızın bir parçası olmaya başladı bile. Peki 2019'un en popüler Netflix dizileri hangileri? Hepsini sizin için listeledik, buyrun yazımıza!

The Crown

 


The Crown Netflix'in en çok konuşulan şovlarından biri. Dizi Kraliçe Elizabeth'in 1947 yılından itibaren hayat hikayesini anlatıyor.
Oyuncu kadrosunda Matt Smith, John Lithgow ve Victoria Hamilton gibi isimlerin yer aldığı dizinin yapımcıları arasında Billy Elliot, The Reader ve Hours gibi filmlerin yönetmeni Stephen Daldry de bulunuyor.

 

The Bodyguard

 


Bodygard, eski bir asker olarak Londra Metropolitan Polis Teşkilatı için uzman koruma görevlisi olarak görev yapan, terfi olup İngiltere İçişler Bakanının özel koruması olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bodyguard dizisinde David Budd karakterine Bakan Julia Montague'yu Richard Madden hayat veriyor . Keeley Hawes’in canlandırdığı dizinin kadrosunda Gina McKee, Sophie Rundle, Paul Ready, Vincent Franklin, Stuart Bowman gibi isimler yer alıyor . Görüntü yönetmenliğini John Lee’nin üstlendiği dizinin müzikleri ise Ruth Barrett ve Ruskin Williamson’a ait.

Güçlü kadın karakterleri nedeniyle öne çıkan “Bodyguard” aynı zamanda yazma, yönlendirme ve yoğunluğu nedeniyle eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

 

Peaky Blinders

 


Peaky Blinders, bir İngiliz suç ailesi olan Shelbys hakkında bir suç dramasıdır. Hikaye 1900 yılında Birmingham’da geçiyor. Peaky Blinders'ın ismi çetenin rakipleriyle kavga ederken onları kalıcı şekilde kör etmek için şapkalarının uç kısımlarına diktikleri jiletlerden geliyor Oyuncu Kadrosunda Cillian Murphy, Sam Neil, Annabelle Wallis,Tom Hardy gibi ünlü isimler yer alıyor.

 

Breaking Bad

 


Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Seri, ABD ve Kanada’da AMC kablo şebekesinde yayınlanmaktadır. Şimdiye kadar toplam 62 bölüm yayınlanmıştır. Dizi lisede çalışan başarılı kimya öğretmeni Walter White hakkındadır. Ailesini geride parasız ve yardıma muhtaç bırakmak istemeyen Walter, kimya bilimini sentetik bir uyuşturucu olan meth üretimiyle birleştirecektir. Kimya biliminin incelikleriyle mükemmel kalitede kendine özgü mavi renkli meth üretecek ve ününü kısa sürede geniş çevrelere duyuracaktır.

 

Lucifer

 


Lucifer, 2016 yılında Fox’da yayınlamaya başlayan bir Amerikan polisiye komedi dramasıdır. Dizi Them Sandsman çizgi romanından esinlenmiştir ve senaryosunu Mike Carey yazmaktadır. Dizinin konusu Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan Lucifer Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hakimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir mekan açıp artık fani bir yaşam sürmeye başlar. Aynı anda ailevi problemleriyle uğraşır ve Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar.

 

What/İf

 


What/If, gizemli bir kadının maddi sıkıntı içinde olan yeni evli bir çifte karlı ve şüpheli bir teklif yapmasıyla gelişen bir Amerikan Netflix dizisidir. Dizi Mike Kelley tarafından tasarlanmıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Renée Zellweger Jane Levy, Blake Jenner, Daniella Pineda, Keith Powers, Samantha Ware, Dave Annable gibi oyuncularn bulunmaktadır.

 

You

 


You, Greg Berlanti ve Sara Gablenin tasar ladığı bir Amerikan dizisidir. New Yorkta çalışan bir kitapçı ilk görüşte bir kıza aşık olur, teknolojiyi kulanarak kızı her yerden takip etmeye başlar. Sonra bu bir saplantıya dönüşür. Dizide Penn Badgley Elizabeth Lail Luca Padovan gibi oyuncular yer alıyor.

 

Narcos

 


Dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın gerçek hayatını anlatan dizi, en fazla ilgi gören dizilerin arasında. Kolombiya topraklarını aşıp, nasıl dünyanın dört bir yanına ulaşıyor, Narcos dizisi ile huzurlarınıza geliyor. Dizide Wagner Moura, Pedro Pascal, Steve Murphy gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

 

Stranger Things

 


Stranger Things, Amerikan yapımı bilim kurgu ve korku Netflix dizisidir. Mat ve Ross Duffer kardeşler tarafından tasarlanan ve geliştirlen dizi, çok yoğun bir ilgi görüyor. Dizininin ilk sezonunda Winona Ryder, David Harbour Finn Wolfhard Millie Bobby Brown gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

 

Orange Is the New Black

 


Orange Is the New Black Jenji Kohan'ın tasarladığı bir komedi dram Amerikan dizisidir. Dizi, Üniversite yılarında işlediği bir suçtan dolayı, konforlu hayatından uzaklaşıp hapse giren bir kadının hayatını anlatıyor. Orange Is the New Black Netflix'in en fazla izlenilen dizilerinden. Dizide Taylor Schilling, Uzo Aduba, Nick Sandow gibi ünlü oyuncular yer alıyor.