Ana Sayfa>> Neler Oluyor ?
Okuma Süresi 5dk
Bu Adam Bir Gurur Geçit Töreninde "Bedava Baba Sarılması" Etkisi
Cem / 14 June
215 0
İnsanlar ağlayarak kollarına düştü!

Scott Dittman kendini bir LGBT müttefiki olarak düşünmediğini söylüyor ama geçen hafta sonu büyük bir etki yarattı.

44 yaşındaki Dittman, arkadaşı Denna'nın, LGBT insanlarına yardım eden ve ayrıca Pride etkinliklerine sarılmayı sağlayan Free Mom Hugs (Bedava Anne Sarılması) ile Pittsburgh Pride'a gittiğini duydu. Arkadaşının fikrini çok beğenen Dittman da gitmeye karar verdi ve Amazon'dan Free Dad Hugs (Bedava Baba Sarılması) tişörtünü aldı. Bu hareketle İnsanların yüzlerine bir gülümseme getireceğini düşünen Dittman Pittsburgh Pride'a gitti. Beklemediği şey ise bu hareketin sadece Pride katılımcıları üzerinde değil, kendisi üzerinde de büyük bir etkisi olduğuydu.

 

 

Ona sarılan ilk kişi sağdaki bu genç kadındı. Dittman, “Döndüm ve gözlerinin önünde yaşlarla tam önünde durdu, kollarını sadece etrafıma attı ve bana tekrar tekrar teşekkür etti,” dedi.

İkinci büyük an soldaki adamdı. Dittman'a 19 yaşına geldiğinde ailesi tarafından terk edildiğini söyledi. Dittman, “Sadece hıçkırarak bize teşekkür etti” dedi. “Buna dahil olmak bir onurdu, ama aynı zamanda korkunçtu.” diyerek sözlerine devam etti.

O gün her türden sarılmayı gördüğünü söyleyen Dittman. “Uzun zamandır babalarından sarılmak kadar basit bir şeyleri olmadığını söyleyebilirdiniz.Bu kalbimi kırdı." dedi.

 

 

Eve döndüğünde sarıldığı insanların çoğunun bu kadar çok acı çektiği için sinirlenen Dittman Facebook'ta deneyim hakkında bilgi vermeye karar verdi. “Bunu düşünün, anne-babalar! Acılarının derinliklerini düşünün. Bu kesintilerin ne kadar derin olduğunu hayal etmeye çalışın.”

Ama orada durmadı. Dittman, yabancılardan 1.500'den fazla mesaj geldiğini söyledi. Bazıları ebeveynleri onları kabul etmeyen, bazıları ise bu ebeveynlerin kendisidir.

Dittman, “Çok fazla ebeveynim bana günlerce ağladığını, o ebeveyn olduklarını ve çocuklarına yıllardır konuşmadıklarını söyleyerek ulaşmalarını sağladı” dedi. .