Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
Oynaması Ücretsiz Olan En İyi 5 Oyun
Cem / 25 Haziran
360 0
Bugün sizler için konsollarda ya da bilgisayarda bulunan ücretsiz olan en iyi beş oyunu derledik. Bu oyunların tanıtımlarını izlemek isterseniz oyun tanıtımlarının altında bulunan videoları izleyebilirsiniz.

Apex Legends

Listemizde başında Apex Legends var . Bu oyun birçok güzel oyunun da yaratıcısı olan ( Need for speed-FİFA-Titanfall )EA Games tarafından yapılan ilk ‘Battle Royale’ tipindeki oyundur. Kendi takımınızı kurarak veya rastgele oyuncularla oluşturduğunuz 3 kişilik bir kadro ile harita üzerindeki 60 kişiden birinci olarak çıkmaya çalıştığınız  eğlenceli bir oyundur. Oyundaki karakterlere  ‘legend’ deniyor ve hepsinin birbirinden ayrı özellikleri var . Şimdilik bu ‘legend’lardan oyunda 10 tane mevcut ileriki dönemlerde bu karakterlere mutlaka ekleme yapılacaktır. Oyunda Battle pass mantığı var yani siz seviye atladıkça oyun size ödül veriyor. Ayrıca Apex Legends PS4, Xbox, Nintendo switch ve bilgisayar için mevcut. 

 

Counter strike: Global Offensive

Sıradaki oyunumuz CS:GO olarak da bilinen Counter strike: Global Offensive. Klasik oyun serilerinin yapımcılarından olan Valve tarafından yapılmış ve yayınlanmış olan FPS türü bir oyundur. Bu oyunda da kendi arkadaşlarınız ile veya rastgele insanlar ile oynayabilirsiniz.

Oyunda beşer kişinden oluşmak üzere 2 takım var, (Terrorists-Counter Terrorists) bu iki takımın öncelikli amacı rakip takımı öldürerek raundu kazanmak. Oyunu otuz raundun on altı raundunu kazanan takım kazanıyor. On beşinci raund geldiğinde iki takım, taraf değiştiriyor. Maçın 15-15 olması durumunda maç beraberlik ile sonuçlanıyor.

Terrorist takımının amacı:

Her iki takımın birincil amacı karşı takımdaki kişileri öldürmektir. Terrorist takımı oyundaki haritalarda bulunan bomba kurma bölgelerine bombalarını kurarak diğer takımdan onu korumaya çalışır. Kurulduktan otuz saniye sonunda bomba halen çözülmemişse bomba patlar ve bütün Terrorist takımı ölmüş olsa bile raundu Terrorist takımına alır çünkü bomba çözülmemiştir.

Counter Terrorist takımının amacı:
 

Her iki takımın birincil amacı karşı takımdaki kişileri öldürmektir. Counter Terrorist takımı Terrorist takımının bomba kurabileceği yerlerde bulunarak Terrorist takımını o bölgelerden uzak tutmaya çalışır. Bomba eğer bu bölgelerden birine kurulursa bir kişinin o bombayı imha etmesi gerekir.

Bomba başarılı bir şekilde imha edilirse raundu Counter terrorist takımı kazanır.

Oyun sadece bilgisayarda mevcuttur.

 

League of Legends

Sırada ‘LoL’  adı ile de bilinen League of Legends var.’Riot Games’ tarafında yapılan  bu oyun strateji türünde bir oyundur. Bu oyunda birinden ayrı 144 tane karakter vardır ve bu karakterlere şampiyon denir Her karakter kendi içinde türlere ayrılır. Bu türler karakterin yapısına ve oynanış stiline göre belirlenir . Rol olarak destek, nişancı, suikastçi, tank ve büyücü vardır. Oyunun ana mantığı karşı takımın kulelerini yıkarak ve kendinize eşya alarak  güçlendirip karşı takımın inhibitörünü yani Nexus koruyucularını daha sonra ana merkezini yani ‘Nexus’ unu yok etmektir

Terimlerle ve detaylarla dolu olan bu oyunda 3 tane oyun modu mevcut:

Aram: Bu oyun modunda oyunculara onlarda mevcut olan veya olmayan şampiyonlardan herhangi bir tanesi onlara rastgele verilir.  Arkadaş toplayarak ve ya rastegele insanlarla oynayabileceğiniz bu moda her takımın 2 kulesi 1 inhibitörü ve 1 nexusu vardır. Takımlar  beş e beş şeklinde ayrılır.

Sihirdar vadisi: Bu oyun  modunda oyuncular onlarda  mevcut olan bir karakteri alarak sihirdar vadisinde bulunan koridorlara giderler . Koridorlardan üsttekine ‘Solo’ ortadakine ‘Mid’ alttakine de ‘Bot’ adı verilir.  Bu koridorların arasında bulunan bölümlere de ‘Jungle’ denir. Bot koridorunda 2  diğer yerlerde ise 1 kişi oynar. Takımlar beş e beş olarak ayrılır. Ayrıca bu oyun modu dereceli olarak da oynanabilir.

Uğursuz koruluk: Bu oyun modunda oyuncular onlarda mevcut olan bir karakteri alarak uğursuz korulukta bulunan koridorlara giderler.  Üst ve alt koridor olmak üzere iki koridor ayrıca 1 tane ‘jungle’ bulunmaktadır. Koridorlara birer oyuncu ve ‘jungle’ a bir oyuncu olmak üzere oyuncular  ayrılır. Bu oyun modunda takımlar üç e üç olarak ayrılır. Bu mod dereceli olarak oynanabilir.

Oyun sadece bilgisayar üzerinden oynanabilir.

 

Brawlhalla

Brawlhalla arkadaşlarınız ile eğlenmenin dibine vurarak oynayabileceğiniz bir oyun. Bu oyun bir platform türü bir oyun. Amacınız arkadaşlarınız karakterlerinize özel olan silahlar ile rakiplerinizi sahadan düşürmek. Bu oyunda 7 tane oyun modu bulunmaktadır.

1v1 ve 2v2 Dereceli mod, bu modda rastgele bir insanla dereceli bir maç yapıyorsunuz. On maçın  sonunda dereceniz belli oluyor ve ona göre rakipler almaya başlıyorsunuz. Derece sistemi sizin oyun kazanıp kaybetmenize göre değişiyor

4-8 Oyuncu Herkes tek modu: Bu oyun modunda herkes tek bir şekilde en iyi puanı almaya çalışır. Kim en çok adamı aşağıya düşürürse o oyunun birincisi olur

Yerel herkes tek, takımlı, tek kişilik modlar : Arkadaşlarınız yanınızdayken onlar ile oynayabileceğiniz bir oyun modu.

Alternatif mod: Brawlball, Bombsketball ve fazlası:  Bu oyun modları normal modların alternatifi olarak yapılmışlardır. Etkinlik olarak değişik zamanlarda oynanabiliyor.

Oyun bilgisayar, Playstation 4, Nintendo Switch ve X-box’ta oynanabilir.

 

Warframe

Warframe ücretsiz bir oyun için en iyi grafiklere ve oyun mekaniğine sahip olan oyunlardan birisidir. Digital Extremes’in oyunu olan Warframe TPS ( Third Person Shooter ) tür bir oyundur. Bu oyunda sizin oynayabildiğiniz karakterlere Frame deniyor. Bu oyunda sizi bekleyen dopdolu bir hikaye, onlarca yan görev mevcut ve halen de ekleniyor çünkü bu oyun beta sürümünde.

Bu oyunun amacı hikaye modundan ilerleyerek ve düşman öldürerek kaynak ve para toplamaktır. Siz kaynak ve para topladıkça yeni silahların kalıplarını alarak onları uzay geminizde bulunan atölye bölümünde silahlara dönüştürüyorsunuz.

Oynadıkça açabileceğiniz 15 gezegenin her birinde farklı harita tasarımları ve farklı düşman türleri bulunuyor. Dört kişiye kadar bir kadro oluşturarak oynayabileceğiniz bu oyun bilgisayar, PlayStation4, X-box 1 ve Nintendo Switcht için mevcut.