Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
Temmuz Ayının PlayStation Plus Oyunları Değişti
Uğur / 02 Temmuz
260 0
Bugün PlayStation Plus Temmuz 2019 oyunlarının ani değişimini ve yeni oyunların hangi oyunlar olduklarını paylaşmak sizlere istedik. Yazıların altında bulunan oyun fragmanlarını videoların üstlerine tıklayarak izleyebilirsiniz. O zaman başlayalım...

Öncelikle Playstation Plus nedir?

Playstation Plus Playstation 4 ve Playstation 3 oyuncularının kendi içlerinde çok oyunculu oynamalarını sağlayan haftalık, aylık ve yıllık aboneliktir. Bu aboneliğe sahip olan insanlara çok oyunculu olarak oynama şansının dışında aylık iki ve ya üç oyun veriliyor. Bu oyunlar her ay değiştiği gibi çoğunlukla çok oyunculu oyunllar oluyorlar.

Bu ayki PlayStation Plus oyunları oyunculara yaklaşık 2 hafta önce duyurulmuştu ve oyunların Horizon Chase Turbo ve Pes 2019 olduğu açıklanmıştı ancak bugün Sony’nin yaptığı açıklamaya göre oyunlardan pes 2019 kaldırılarak yerine Detroit: Become Human Deluxe Edition eklenmiş durumda. Bu oyun değişimi için Sony tarafından herhangi bir açıklama yok.

İlk oyun: Horizon Chase Turbo:

Arcade oyunların altın çağından çıkmış gibi duran bu oyun sizleri hem oynanış stili ile hem de grafikleri ile sizlere doksanların oyunu havasını aldıracak. Oyunumuz bir yarış oyunu ve bu oyunda say say bitmeyecek harita ve arkadaşlarınız ile geçireceğiniz sayısız eğlenceli dakika bulunuyor . Bu oyunu PlayStation üzerinden 3 Temmuz 2019 tarihinde ücretsiz olarak alabilirsiniz.

İkinci oyun: Detroit: Become Human: Deluxe Edition:

Bu oyunlar bir cümlenin mantığına göre ilerliyor ve o cümle de ‘Every choice matters’ yani verdiğiniz her kararın bir önemi var. Bunu dememizin sebebi bu oyunlar sizin canlı olarak yönettiğiniz ya da başka bir deyişle senaryosunu yazdığınız oyunlardır.

 Detroit: Become Human: Deluxe Edition’ da aynı yapımcının 3 oyunu var: Heavy Rain, Beyond Two Souls ve tabiki oyunun aslı olan Detroit: Become Human. Bütün oyunların kendilerine özel hikayeleri ve birbirinden farklı karakterleri var.

Heavy Rain: Bu oyunda 3 farklı karakteri yönetiyorsunuz ve ana hikayede bir çocuk katilini yakalamaya çalışıyorsunuz. Dediğimiz gibi bu oyun süresince verdiğiniz kararlar oyunun sonunu belirleyecek.

Beyond Two Souls: Bu oyunda bir kız karakteri yönetiyorsunuz ancak bu kız karakter özel güçlere sahip. Bu oyun tam olarak verdiğiniz kararlara göre yürümese de yine de oyunun sonunu sizin istediğiniz bir şekilde görmek her zaman için daha güzel bir duygu.

Detroit: Become Human: Asıl verilen oyun olan Detroit: Become Human, sizin bütün kararları vererek yönettiğiniz üç karakter var ve bu karakterler robotlar. Aslına bakarsanız hepsi farklı dünyaların ‘robotları’. Bir yanda çok zengin bir sanantçının asistanı olan Markus’u yönetirken, diğer yandan sürekli sahibinden şiddet gören bir robot olan Kara’yı ve polislerin en iyi asistanı olan Connor’u görüyoruz.

En başta dediğimiz gibi ’Every choice matters’…