Ana Sayfa>> İşte Bu
Okuma Süresi 5dk
Larry Page Kimdir?
Uğur / 04 Temmuz
352 0
Bugün Dünya’da en fazla kullanılan arama motorlarından Google’in kurucularından Larry Page’in hayat hikayesiniz sizler ile paylaşıcağız.

Larry page 26 Mart 1973 tarihinde Amerika’nın Michigan eyaletinin East Lasing bölgesinde doğmuştur. Babası Michigan üniversitesinin bilgisayar bilimleri bölümü, annesi de Lyman Briggs koleji’nin kodlama bölümünden  mezun olduğundan dolayı Larry page’in etrafında sürekli olarak bilgisayar vardı ve bu onu bilgisayarlar aracılığı ile çalışma yapmaya itti.

Eğitim hayatına Okemos Montessori School’da başlayan Larry Page, daha sonra  East Lansing High School’dan mezun olmuştur. Bu okuldayken Interlochen Center for the Arts’da saksafon çalıyordu. Michigan Üniversitesinin bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bu okuldayken Lego’dan yapılmış bir Inkjet tipi yazıcı yapmış ve bu yaptığını fikir olarak ileriye taşıyıp büyük posterleri daha az maliyet ile basmayı başarmıştır, aynı zamanda kendi okulunun solar araba takımına katılmıştır.

Google’ın keşfi: 1998’de Larry Page ve Sergey Brin bu şirketi kurmuşlar ve en başta domain ismini Googol olarak almışlardır. Çünkü Googol içinde yüz tane sıfır bulundurabilen yani yüz basamaklı bir sayıdır. Bu da Google’ın amacının insanlara Googol’larca bilgiyi getirmek olduğunu gösteriyor. İlerleyen zamanlarda büyük firmalardan destek alan Google insanların artık günlük yaşamlarının bir parçası olmuş durumda. En çok merak ettiğimiz şeyleri artık saatlerce kütüphanelerde bulunan ansiklopedilerden değil istediğiniz gibi arama yapabildiğimiz bir platformdan arama yapıyoruz.

Google şirketinin yan kuruluşların biri olan Youtube üzerinde video yapmak günümüzde popüler olan bir mesleğe dönmüş durumda.