Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
Harry Potter ve Melez Prens Filmi Hakkında Az Bilinen Gerçekler!
Cem / 16 July
510 0
Harry Potter ve Melez Prens hepimizin heyecanla izlediği filmlerdendir. Peki 14 yıl önce bugün uyarlandığı kitabın ilk baskısını yaptığını biliyor muydunuz? Bakalım Harry Potter ve Melez Prens hakkında başka bilmediğiniz neler varmış!

 

Luna Lovegood'un, Profesör Slughorn'un Noel partisine giydiği elbiseyi yapmak iki ay sürmüş.

 

 

Marcus Belby’yi oynayan Robert Knox, film çekiminden günler sonra Londra’daki bir barın dışında bıçaklanarak öldürüldü. Knox, kardeşini korumak için bir kavgaya müdahale etti.

 

 

Profesör McGonagall rolünü canlandıran Maggie Smith, film çekimi boyunca meme kanseri tedavisi gördü. Her ne kadar oyunculuğa devam edeceğinden şüphe duysa da, tedavisinden sonra iyileşti.

 

 

Ralph Fiennes, Tom Riddle karakterinin bir dönemini canlandırırken, yeğeni Hero Fiennes-Tiffin Tom Riddle’ın 11 yaşındaki halini canlandırdı. Yönetmen David Yates, Hero’nun amcasına benzemesinden dolayı onunla çalışmak istediğini ve Hero’nun karanlık havasını sevdiğini söyledi.

 

 

Oyuncu seçmeleri sırasında Lavender Brown rolü için 7000 kadın aday vardı ve hepsi tek tek seçmelere girip hastane sahnesini okudular. Ancak Hermonie rolünü canlandıran Emma Watson, Jessie Cave’i Lavender rolü için önerdi ve Jessie sahneyi okumadan rol için kabul edildi.

 

Harry Potter ve Melez Prens için açtığımız Bil Kazan görevini yapıp MUZ  kazanmak için tıkla.

 

Harry Potter ve Melez Prens'i Netflix'ten izlemek için tıkla.

 

İstersen filmin fragmanı izleyerek o günleri anabilirsin.