Ana Sayfa>> Teknoloji Bilim
Okuma Süresi 5dk
Son Döneme Damgasını Vuran Selfie Uygulaması: FaceApp
Can / 17 Temmuz
228 0
Son günlerde sosyal medyada ünlülerin, arkadaşlarımızın hatta hocalarımızın yaşlandırılmış hallelerini görüyoruz. Hepimizin ‘’Aa nereden yapıyoruz, ben de istiyorum!’’ deyip her yerden aradığı yaşlandırma uygulaması FaceApp inanılmaz bir başarı elde etti. İki hafta içinde bir milyon kez indirildi!

FaceApp aslında yeni bir uygulama değil. Uygulama ilk 2017 yılında çeşitli popüler filtreler ve düzenleme efektleriyle  ortaya çıktı. Ancak, şu anda 60 yaş daha yaşlı görünmenizi sağlayan yeni bir filtreyle viral hale geldi.

 

 

Başlangıçta sadece iPhone'lar için mevcut olan FaceApp Android’ler tarafından da kolaylıkla kullanılabiliyor.

Yaşlandırma özelliğinin yanı sıra FaceApp yüzünüze makyaj yapabiliyor, saç renginizi değiştirebiliyor, yüzünüze göre de sakal ve bıyık uygulayabiliyor. Aynı zamanda paylaşılan bir yüzün karşı cinsteki halini dahi ekrana getiren uygulama, farklı çeşit dövmeleri de eklemenize olanak veriyor.

 

 

Faceapp, Snappchat aracılığıyla bildiğimiz filtrelerden farklı olarak, ifadesiz olarak çekilen bir kişinin fotoğrafını 32 dişli bir gülümsemeye çeviriyor. Üstelik, bunu yaparken olabildiğince kişinin yüz özelliklerini harmanlayarak kendisine benzemesini sağlıyor.

Önümüzdeki günlerde Faceapp gibi selfie düzenleme uygulamaları dikkat çekmeye devam edip popülerliğini koruyacağa benziyor.