Ana Sayfa>> Kültür Sanat
Okuma Süresi 5dk
Netflix’in Kaçırılmaması Gereken Yetişkin Animasyonları
Cem / 30 Temmuz
333 0
The Simpsons ile başlayan ve günümüzde Rick and Morty ile arşa çıkan "yetişkinlere yönelik çizgi film" ekolünün Netflix'teki en iyi örneklerini sizin için listeledik.

1. Rick And Morty 

 

Parlak zekalı fakat alkolik bilim adamı Rick, başka dünyalara ve alternatif boyutlara çılgın kaçamaklar yaparken huysuz torunu Morty'i de zorla yanında götürür.

Imdb Puanı: 9.3

 

2. Avatar: The Last Airbender 

 

 

Katara ve Sokka kardeşler, uzun kış uykusundan uyandırdıkları genç Aang'ın kötü kalpli Ateş Ulusu'nu yenebilecek hava bükücü güçlere sahip bir Avatar olduğunu öğrenir.

Imdb Puanı: 9.2
 

3. Bojack Horseman

 

 

O, hem bir at hem de 90'ların favori komedi dizi yıldızı. Bu da 20 yıl sonraki hali. Huysuzun teki olsa da pırlanta gibi. Ama hakiki pırlantadan çok, ucuz bir taklidi.

Imdb Puanı: 8.5

 

4. Archer 

 

 

Tatlı dilli, sofistike ajan Archer, en havalı aletlere sahip olsa da, iş aynı zamanda annesi olan patronuyla başa çıkmaya gelince, hâlâ sorunlar yaşar.

Imdb Puanı: 8.7

 

5. Gravity Falls 

 

 

 

Yazları huysuz yaşlı amcalarıyla geçirmek istemeyen iki çocuk Oregon'daki bu kasabanın garip ve harika bir yer olduğunu farkeder.

​​​​​​​Imdb Puanı: 8.9

 

6. Big Mouth

 

 

İki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg'ün bu cüretkâr komedisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönleri, yeni yetme arkadaşların hayatlarını altüst ediyor.

​​​​​​​Imdb Puanı: 8.0


 

7. Final Space 

 

 

Uzayda hapse mahkûm edilmiş bir insan, gezegen imha etme yeteneğine sahip sevimli bir uzaylıyla tanışır ve evreni kurtarmak için yıldızlar arası bir maceraya atılır.

​​​​​​​Imdb Puanı:8.4
 

8. F Is For Family

 

 

Murphy ailesiyle birlikte çocukların özgürce gezip dolaştığı, biranın su gibi aktığı ve bir erkekle televizyonunun arasına hiçbir şeyin giremediği 1970'lere gidiyoruz.

​​​​​​​Imdb Puanı: 8.0
 

9. Disenchantment 

 

 

Prenseslik görevleri onu çağırsa da o, içki âlemi yapmayı tercih ediyor. Özgür ruhlu Bean, iblis ve elf dostlarıyla ortalığı birbirine katarken kralı çileden çıkarıyor.

​​​​​​​Imdb Puanı: 7.4
 

10. Paradise PD

 

 

Hevesli ve genç çaylak, küçük kasabalarındaki büyük bir uyuşturucu vakasında düşe kalka, ite kaka ilerleyen ve bizzat babasının idaresinde olan polis gücüne katılır.

​​​​​​​Imdb Puanı: 6.6​​​​​​​