Ana Sayfa>> Festival
Okuma Süresi 5dk
Avrupa'da Kışı Değerlendirebileceğiniz En iyi Şehirler
Alper / 22 October
80 0
Avrupa'da Kışın Tatil Yapabileceğiniz Şehirleri Sizler İçin Derledik. Hadi Gelin Beraber Bir Göz Atalım.

1- Saint-Moritz - İsviçre

Kış tatili” dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan İsviçre ve Alpler, özellikle kayak açısından 10’larca farklı alternatif barındırıyor. Bu alternatifler arasında yılın 322 günü güneş gören havası, kaplıcaları, donmuş gölleri, casinoları ve otelleri ile en dikkat çeken yer kuşkusuz Saint-Moritz. Engadine Vadisi’inde yer alan dağ kasabası; kayak yapmak, şömine karşısında romantik anlar geçirmek ve çok daha fazlası için ideal bir seçenek.

 

 

2- Bruges - Belçika

Avrupa’nın Orta Çağ’dan beri belki de en iyi korunmuş bölgesi olan Bruges, karla kaplandığında ayrı bir güzelliğe sahip oluyor. Yazları ünlü biraları ile kışları ise sıcak şarap eşliğinde kanal turu yapmak, Çan Kulesi’nden şehri izlemek tarihi Bruges kentini büyüleyici kılıyor.

 

 

3- Hallstatt - Avusturya

UNESCO tarafından korunan ve sarp tepelerin arasından göle yansıyan evleriyle dünya çapında bir üne kavuşmuş olan Hallstatt, kış aylarında karın yağmasıyla birlikte nefes kesen manzaralara ev sahipliği yapıyor. Hallstatt özellikle dinlenmek isteyenlerin tercih edebileceği oldukça sakin, tarihi bir köy.

 

 

4- Prag - Çek Cumhuriyeti

Avrupa’da kışı değerlendirebileceğiniz en iyi yerlerden bir diğeri ise son yılların Avrupa’daki en popüler turistik şehri Prag. Oldukça etkileyici gotik mimari örneklerine ev sahipliği yapan kentte; Petrin Tepesi'nden karla kaplanmış şehir manzarasına tanıklık edebilir, romantik bir atmosfere sahip olan Charles Köprüsü'nden karşıya geçebilirsiniz.

 

 

5- Edinburgh - İskoçya

Kış tatili için İngilizce konuşulan bir destinasyonu tercih etmek isterseniz İskoçya‘nın başkenti Edinburgh‘u değerlendirebilirsiniz. Sarayından şatosuna, heykellerinden hayalet turlarına kadar her şeyiyle ilgi çekici bir seçenek olan Edinburgh, karla kaplandığında çok daha mistik bir atmosfere bürünüyor.

 

 

6- Abisko - İsveç

Eğer gerçek bir kış sever iseniz Abisko gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri. Tren ile Avrupa kıtasından neredeyse gidebileceğiniz en kuzey noktada konumlanan bu İsveç kasabası Kuzey Işıklarını izleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri. Aralık ve Ocak ayları boyunca güneşin hiç yüzünü göstermediği bu kasabada kayak, buz pateni, dağa tırmanmak gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

 

 

7- Oslo - Norveç

Oslo, Norveç’in başkenti ve en kalabalık yerleşim birimi. Üçte biri fiyortlardan, üçte ikisi ise orman, park ve yeşil alanlardan oluşan Oslo, gün batımı ile doğumu arasındaki sürenin birkaç saat olduğu bir kent. Modern, dinamik ve merak uyandırıcı bir kent olan Oslo, elli kadar müzesi, tarihi yapıları, sanat galerileri, heykel parkları ve konser alanlarıyla bir yandan da Norveç’in kültürel başkenti.