166 0
Parkinson Hastalığı Nedir?
İlk kez 1817 yılında titrek felç olarak tanımlanarak literatüre geçen Parkinson hastalığı beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden, kadınlara oranla erkeklerde daha sık görülen, yavaş ilerleyen bir hareket bozukluğudur
560 0
En Pahalı Şampanyalar
Çılgın partilerin ve lüks kokteyllerin vazgeçilmez içkisi şampanyanın özelliklerini ve en pahalı örneklerini sizin için listeledik.
Türkiye'den Giden En Pahalı 9 Futbolcu
Türkiye'den giden en pahalı 9 futbolcuyu sizler için derledik.
232 0
En iyi çıkış yapan 10 Futbolcu
Senenin en iyi çıkış yapan ve piyasa değerini arttıran 23 yaş altı 10 Futbolcusunu sizler için bir araştırdık. 26 yaşındaki Semih Şentürk'e genç dediğimiz günlerden 19 yaşında 125 milyon dolara transfer olan Joao Felix'e ne ara geldik biz ? Sorar mısın kendine gerçekten genç misin diye..
404 0
Doktor,  Yazar, Akademisyen ve Aktivist Türkan Saylan kimdir?
Kitaplara ve filmlere konu olmuş Türkan Saylan hakkında bilinmeyen gerçekleri sizler için derledik.
275 0
Anneler Günü'nde Anneme Ne Alsam Derdine Son!
Her yıl aklımıza takılan sorulardan biri bu sene anneme Anneler Günü'nde ne alsam değil midir?
366 0
Pubg ve Fortnite Severlere Bir Üzücü Haber Daha!
Dünyanın en çok tercih edilen oyunlarına bir ülkeden daha yasaklama geldi. Irak parlamentosu geçtiğimiz çarşamba günü halkın psikolojisini bozduğunu öne sürerek Pubg ve Fortnite için yasaklama kararı aldı.
403 0
Tuvalet Kağıdını Doğru Kullanıyor Musunuz?
Tuvalet kağıdını hangi yöne doğru takıyorsunuz? Bu sorunun cevabı uzun zamandır tartışılıyor; cevap ise 124 yıllık bir patentte yer alıyor.
536 0
Bir Zamaların En Popüler: NINTENDO GAME BOY
Bir zamanların en meşhur aletlerinden Nintendo Game Boy, gerek reklamlarıyla, gerek popülaritesiyle herkesin sahip olmak istediği şeylerden biriydi.
299 0
Bir Kara Komedi: Dead To Me
Mayıs ayında Netflix’te izleyeceğimiz komedi dizisi Dead To Me’ye bir göz atalım...
354 0
Ikea, Engelli Müşterileri İçin Bir Projeye İmza Attı
Ikea, ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri sayesinde engelli müşterileri tarafından daha “ulaşılabilir” olacak.
449 0
Spotiy, En Çok Dinlenen Kadın Sanatçıları Açıkladı.
Spotify, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçıların bir listesini yayınladı.
368 0
Türkiye'de En Çok Kullanılan Uygulamalar Belli Oldu
App Annie’nin her yıl düzenlediği The State of Mobile raporu açıklandı. Rapora göre Türkiye’nin geçtiğimiz yıl boyunca en çok kullandığı 10 uygulama ve oynadığı 10 oyun belli oldu.
332 0
Fortnite'ın Yeni Sezonu Nasıl Olacak?
Epic Games'in favori Battle Royale oyunu Fortnite'ın yeni sezonunda oyuncuları sürprizli şeyler bekliyor.
325 0
TikTok Uygulamasını En Çok Kullanan 3. Ülke Olduk
Son dönemin en popüler uygulamalarından olan TikTok, Türkiye’de 28 milyon indirme sayısına ulaştı. Böylece dünya çapında uygulamayı en çok kullanan 3. ülke olduk.
416 0
Taşlar Arasına Sıkışmış Baloncuklar
Nedendir bilinmez; balonlarla yapılan tüm işler, sanat eserleri, enstalasyonlar kalbimizi çalabiliyor. Belki çocukluğumuzu hatırlattıkları için, belki de özgürlüğü ifade ettiklerini düşündüğümüz için...
337 0
Telefonunuzda Hangi Uygulamaya, Ne Kadar Zaman Ayırıyorsunuz?
Telefonunuzu ne kadar kullandığınızı, hangi uygulamaların ne kadar açık kaldığını ve ne kadar bildirim aldığınızı merak ediyor musunuz? ActionDash uygulaması tüm bu sorularınıza cevap verebiliyor.
322 0
Stranger Things'in İkinci Kitabı Yolda
Stranger Things hayranlarına müjde… Stranger Things’in ikinci kitabı geliyor.
351 0
Ülkemizde 2018'de Hangi Dizi Ve Oyuncuları Sevildi?
Ipsos tarafından her yıl “Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Araştırması” gerçekleştiriliyor ve önceki sene için Türkiye’nin en beğenilen televizyon dizileri, oyuncuları ve televizyoncuları belirleniyor.
438 0
Kısa Boylu Erkekler Uzun Boylu Olanlara Göre Daha Sinirliymiş
Yapılan bir araştırmaya göre kısa boylu erkeklerin uzun boylu olan erkeklere oranla daha sinirli oldukları ortaya çıktı. Araştırma aynı zamanda kısa boylu erkeklerin, şiddete ve suça daha meyilli olduklarını da söylüyor.
364 0
“Ornitorenklerin Atası” Diyebileceğimiz Bir Canlı Fosili Bulundu
Dünya üzerinde milyonlarca canlı türü yaşıyor. Nesli tükenen canlıların haberlerini duymaya alışkınız; ancak bu sefer yeni bir türünün bulunduğu haberini vermekten mutluluk duyuyoruz.
484 0