123 0
Anneler Günü'nde Anneme Ne Alsam Derdine Son!
Her yıl aklımıza takılan sorulardan biri bu sene anneme Anneler Günü'nde ne alsam değil midir?
192 0
Pubg ve Fortnite severlere bir üzücü haber daha!
Dünyanın en çok tercih edilen oyunlarına bir ülkeden daha yasaklama geldi. Irak parlamentosu geçtiğimiz çarşamba günü halkın psikolojisini bozduğunu öne sürerek Pubg ve Fortnite için yasaklama kararı aldı.
TUVALET KAĞIDINI DOĞRU KULLANIYOR MUSUNUZ?
Tuvalet kağıdını hangi yöne doğru takıyorsunuz? Bu sorunun cevabı uzun zamandır tartışılıyor; cevap ise 124 yıllık bir patentte yer alıyor.
182 0
BİR ZAMANLARIN EN POPÜLERİ: NINTENDO GAME BOY
Bir zamanların en meşhur aletlerinden Nintendo Game Boy, gerek reklamlarıyla, gerek popülaritesiyle herkesin sahip olmak istediği şeylerden biriydi.
87 0
BİR KARA KOMEDİ: DEAD TO ME
Mayıs ayında Netflix’te izleyeceğimiz komedi dizisi Dead To Me’ye bir göz atalım...
95 0
IKEA, ENGELLİ MÜŞTERİLERİ İÇİN BİR PROJEYE İMZA ATTI
Ikea, ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri sayesinde engelli müşterileri tarafından daha “ulaşılabilir” olacak.
88 0
SPOTIFY, EN ÇOK DİNLENEN KADIN SANATÇILARI AÇIKLADI
Spotify, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçıların bir listesini yayınladı.
114 0
TÜRKİYE’NİN EN ÇOK KULLANDIĞI UYGULAMALAR BELLİ OLDU
App Annie’nin her yıl düzenlediği The State of Mobile raporu açıklandı. Rapora göre Türkiye’nin geçtiğimiz yıl boyunca en çok kullandığı 10 uygulama ve oynadığı 10 oyun belli oldu.
87 0
FORTNITE’IN YENİ SEZONU NASIL OLACAK?
Epic Games'in favori Battle Royale oyunu Fortnite'ın yeni sezonunda oyuncuları sürprizli şeyler bekliyor.
91 0
TİKTOK UYGULAMASINI DÜNYADA EN ÇOK KULLANAN 3. ÜLKE OLDUK
Son dönemin en popüler uygulamalarından olan TikTok, Türkiye’de 28 milyon indirme sayısına ulaştı. Böylece dünya çapında uygulamayı en çok kullanan 3. ülke olduk.
102 0
TAŞLAR ARASINA SIKIŞMIŞ BALONCUKLAR
Nedendir bilinmez; balonlarla yapılan tüm işler, sanat eserleri, enstalasyonlar kalbimizi çalabiliyor. Belki çocukluğumuzu hatırlattıkları için, belki de özgürlüğü ifade ettiklerini düşündüğümüz için...
98 0
TELEFONUNUZDA HANGİ UYGULAMAYA, NE KADAR ZAMAN AYIRIYORSUNUZ?
Telefonunuzu ne kadar kullandığınızı, hangi uygulamaların ne kadar açık kaldığını ve ne kadar bildirim aldığınızı merak ediyor musunuz? ActionDash uygulaması tüm bu sorularınıza cevap verebiliyor.
88 0
STRANGER THINGS’İN İKİNCİ KİTABI YOLDA
Stranger Things hayranlarına müjde… Stranger Things’in ikinci kitabı geliyor.
91 0
ÜLKEMİZDE 2018 YILINDA HANGİ TELEVİZYON DİZİLERİ VE OYUNCULARI SEVİLDİ?
Ipsos tarafından her yıl “Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Araştırması” gerçekleştiriliyor ve önceki sene için Türkiye’nin en beğenilen televizyon dizileri, oyuncuları ve televizyoncuları belirleniyor.
93 0
KISA BOYLU ERKEKLER UZUN BOYLU OLANLARA GÖRE DAHA SİNİRLİ-YMİŞ…
Yapılan bir araştırmaya göre kısa boylu erkeklerin uzun boylu olan erkeklere oranla daha sinirli oldukları ortaya çıktı. Araştırma aynı zamanda kısa boylu erkeklerin, şiddete ve suça daha meyilli olduklarını da söylüyor.
93 0
“ORNİTORENKLERİN ATASI” DİYEBİLECEĞİMİZ BİR CANLI FOSİLİ BULUNDU
Dünya üzerinde milyonlarca canlı türü yaşıyor. Nesli tükenen canlıların haberlerini duymaya alışkınız; ancak bu sefer yeni bir türünün bulunduğu haberini vermekten mutluluk duyuyoruz.
114 0
SINAV ÖNCESİ YAŞANILAN 7 İÇ KARARTICI DURUM
Çalışmaya oturmak, iki dakikalığına Facebook’a bakmak, ders kitabına geri dönmek, çay demlemeye giymek, hazır giymişken bir de sandviç hazırlamak…
775 0
İNSANIN ÖMRÜNDEN ÖMÜR ALAN 7 ZEHİRLİ İNSAN TİPİ
Onlar her yerde. Okulda, sokakta, işte, hatta evde. Bazen kan bağıyla bağlıyız onlara, bazen de anılarla...
794 0
90’LARDA YAYINLANMIŞ 10 EFSANE ÇİZGİ FİLM
90’larda çocuk olanlar hatırlar. Sabahın köründe kalkıp, çizgi filmlerimizi bekler; bitene kadar gözümüzü bile kırpmazdık. Eğer siz de o kuşağın birer mensubuysanız, aşağıdaki liste ile keyifli bir nostalji turu yaşamaya hazır olun.
1742 0
SIRP SANATÇININ İNSANI ŞAŞI YAPAN 3D ÇİZİMLERİ
Sırp sanatçı Nikola Culjic de 3D’ye gönül vermiş sanatçılardan biri. 31 yaşındaki Culjic, kendi kendini yetiştirmiş. Üstelik sadece 4 yıldır bu işi yapıyormuş!
699 0
YURTDIŞINDA İYİ KAZANAN AMA TÜRKİYE’DE İSİMDEN KAYBEDEN 22 MARKA
Marka ismi, kimi durumlarda ürünün geleceği için belirleyici olabilir. Kimi durumlarda bu belirleyicilik, ‘Bu pazarda asla var olamamaya’ kadar gidebilir.
473 0