172 0
Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük Doğal Afetleri
Tsunami, Deprem, Volkan patlaması ve Kasırga bunların geride bıraktığı yıkıntılar.
Türkiye Elazığ İçin Yardıma Koşuyor!
Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), deprem yardımları ile ilgili vatandaşlara önemli uyarıda bulundu. Yardımların AFAD koordinesinde yapılmasının uygun görüldüğü ifade eden AFAD, yardımda bulunmak isteyenler için banka hesap numaralarını paylaştı. Peki, Elazığ için deprem yardımı nasıl yapılır?
200 0
Hemen iş mi lazım? Hemenis.com
Adı üstünde hemen iş! Evet sevgili iş arayan, Hemeniş ile ister sana en yakın iş fırsatlarını bul, ister kendi çalışma şartlarını belirle ve iş aradığına dair ilan ver!
319 0
Gündemden Düşmeyen Rap Savaşlarının Geçmişi
Sürekli yeni rap parçaları duymamızı sağlasa da kimin kiminle olduğu konusunda tam emin olmayanlar için "Rap Savaşı"nı özetledik.
821 0
Jacquemus 10. yıl şovu: La Coup De Soleil
Moda camiasında ismi fazlaca duyulmuş ve eşsiz tasarımlarıyla dikkat çeken Jacquemus, Moda dünyasında bulunuşunun 10. yılı olması sebebiyle hazırladığı "Le Coup De Soleil"  adlı koleksiyonunu Fransa'nın Provence bölgesindeki Valensole lavanta bahçeleri içine kurduğu pembe podyumda sundu. Simon Porte Jacquemus yıldönümü şovu için çok sayıda şeye de imza attı.
384 0
Serkan Ünsal'ın Türkiye Girişim Ekosistemi 2019/2 Görüşleri
Startups.watch Kurucusu Serkan Ünsal'ın Türkiye Girişim Ekosistemi 2019/2 etkinliğinde aldığı notlar için buyrun yazımıza.
517 0
Kardashianlar Bir Halk Otobüsünün Yanında
İçi dört büyük ünlüyle dolu bir otobüs ve yanında turist dolu başka bir otobüs düşünün!
481 0
"Boyz N The Hood" Filminin Yönetmeni Öldü
Film yapımcısı olan John Singleton En İyi Yönetmen Oscarı'na aday gösterilen ilk siyah kişiydi.
375 0
Polonya'da MUZ Temalı Protesto!
Polonya’nın başkenti Varşova’daki Ulusal Müze, ‘Natalia LL’ adlı sanatçının muz yiyen çıplak kadın görüntülerinden oluşan 1973 yılına ait eserini kaldırma kararı alınca sosyal medya üzerinden tepki yağdı.
489 0
Instagram’a Yeni Özellik
Instagram’a kullanıcıları mutlu edecek yeni bir özellik eklendi.
539 0
DÜNYANIN İLK YÜZEN TÜNELİ
Norveç hükumetinin planladığı 40 milyar dolarlık altyapı projesi ülkenin batı kıyısına yüzen tüneller inşa etmeyi hedefliyor.
341 0
Notre Dame Yangının Ardından..
Geçtiğimiz günlerde Paris’te, Notre Dame Katedrali’nde yaşanan yangın tüm dünyayı üzüntüye boğdu. Böylesi muazzam yapıların; ihmalden, kazara ya da kasıtlı olarak zarar görmesi değerlerimizi birer birer kaybetmemize neden oluyor.
394 0
Sarmaşık Dizisinden İlham Alan Robot
Bir grup İtalyan araştırmacı; tıpkı bitki filizleri gibi hareket eden, tırmanan ve nesnelerin etrafına dolanabilen yumuşak bir robot geliştirdi.
348 0
Dünya'nın En Mutlu Ülkeleri Açıklandı
“Dünya Mutluluk Raporu” açıklandı! Kuzey ve Batı Avrupa ülkeleri ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye ise 156 ülke arasında 79. sırada.
376 0
Videolarınızdan İstemediğiniz Objeleri Silmek İster Misiniz?
Adobe'nin After Effects programına videolar için istenmeyen nesneleri kaldırmak amacıyla kullanılan içerik duyarlı dolgu özelliği geldi.
376 0
Rengarenk Bir Su Altı Dünyası
Bilim insanları, okyanusun dibinde son on yılda oluştuğu düşünülen rengarenk bir dünya keşfetti.
456 0
Garip Bir Fotoğraf Sergisi
San Francisco Modern Sanatlar Müzesi’nde yer alan sanat eseri sizi biraz şaşırtabilir.
358 0
Kaybolan Çorap Teklerine Pratik Çözüm
Bir Fransız perakende zinciri, çorap teklerini sürekli kaybedenler için aşırı basit ancak mantıklı ve düşünülmemiş bir çözüm üretti.
446 0