29 0
VIDEO’LARINIZDAN İSTEMEDİĞİNİZ OBJELERİ SİLMEK İSTER MİSİNİZ
Adobe'nin After Effects programına videolar için istenmeyen nesneleri kaldırmak amacıyla kullanılan içerik duyarlı dolgu özelliği geldi.
14 0
RENGARENK BİR SU ALTI DÜNYASI
Bilim insanları, okyanusun dibinde son on yılda oluştuğu düşünülen rengarenk bir dünya keşfetti.
GARİP BİR FOTOĞRAF SERGİSİ
San Francisco Modern Sanatlar Müzesi’nde yer alan sanat eseri sizi biraz şaşırtabilir.
11 0
KAYBOLAN ÇORAP TEKLERİNE PRATİK ÇÖZÜM
Bir Fransız perakende zinciri, çorap teklerini sürekli kaybedenler için aşırı basit ancak mantıklı ve düşünülmemiş bir çözüm üretti.
61 0
ÇALINAN PICASSO TABLOSU AMSTERDAM’DA BULUNDU
Pablo Picasso’nun eserleri arasında yer alan “Kadının Büstü” adlı tablo, çalındıktan 20 sene sonra Amsterdam’da bulundu.
80 0
VANS’TAN DAVID BOWIE KOLEKSİYON
Zaman zaman popüler kültürün önemli ve sevilen isimlerine özel koleksiyonlar çıkaran Vans, bu sefer David Bowie koleksiyonuyla karşımızda.
41 0
LOTR FANLARINA MÜJDE: GOLLUM’A ODAKLANAN BİR OYUN PROJESİ
LOTR dizinin en önemli karakterlerinden Gollum için bir oyun projesi üzerinde çalışılıyor. Oyun Gollum'un kitaplarda geçen hikayesinin öncesine odaklanacak.
45 0
IRON MAN’İN OYUNU HAKKINDA YENİ GELİŞMELER VAR
Sony, bu yıl içerisinde PlayStation 4 için bir Iron Man oyunu yayınlayacağını duyurdu. Oyun, sanal gerçeklik desteği de sunacak.
23 0
GAME OF THRONES’UN PRENSESİNDEN ŞAŞIRTAN HABER
Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden Khaleesi’yi canlandıran İngiliz oyuncu Emilia Clarke, The New Yorker’da yayınlanan yazıda, dizinin ilk sezonlarında neredeyse ölüm kalım savaşı verdiğini açıkladı.
34 0
RED HOT CHILI PEPPERS, RADIOHEAD ŞARKISINI COVER’LARSA…
Geçtiğimiz hafta Mısır’da Gize Piramitleri manzaralı özel bir konser veren Red Hot Chili Peppers, konser sırasında sürpriz bir hareketle bir Radiohead şarkısını cover’ladı.
31 0
BRITNEY SPEARS’IN POPÜLER ŞARKILARI “BİR NEVİ” MÜZİKAL OLUYOR
Pop müziğin en ünlü, sansasyonel ve “en sarışın” isimlerinden Britney Spears’ın şarkıları, yeni bir müzikalin soundtrack’lerini oluşturacak.
21 0
TÜRKİYE’DEKİ KADINLAR İNTERNETİ NASIL KULLANIYOR?
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında IAB Türkiye ve Gemius, “Türk Kadınının Dijital Haritası” adlı araştırmasını yayınladı. Çalışmada, kadınların dijital alışkanlıklarından internette harcadıkları süreye pek çok detay yer alıyor.
29 0
SNAPCHAT’İN KURUCUSUNUN HAYATI BEYAZ PERDEYE AKTARILIYOR
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg'den sonra bir sosyal medya platformunun kurucusunun hayatı daha sinemaya uyarlanıyor.
34 0
SONY’DEN KADINLAR GÜNÜ SÜRPRİZİ
Kadınlar Günü pek çok markanın da reklam ve bilinirlik kampanyaları düzenlediği özel bir gün. Kadın oyuncularını unutmayan Sony de, PlayStation 4 için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel teması yayınladı. Tema, Sony'nin ünlü kadın karakterlerini içeriyor.
45 0
GAYE SU AKYOL’DAN ÇİÇEK GİBİ KLİP
Gaye Su Akyol’un üçüncü stüdyo albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir’den ilk klip yayınlandı.
33 0
DÜNYANIN EN ESKİ BATIĞI ÜLKEMİZDE KEŞFEDİLDİ
Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Öniz; Hitit Üniversitesi’nde gerçekleşen bir panelde, dünyanın en eski batığının Antalya kıyılarında bulunduğunu ancak bunun şu ana kadar basına duyurulmadığını belirtti.
22 0
CERN’DEKİ CİNSİYETÇİ PROFESÖR GÖREVDEN ALINDI
CERN’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) çalışan Profesör Alessandro Strumia, yaptığı cinsiyetçi açıklamalar sonucunda görevinden alındı.
28 0
NASA “KOMİK ASTRONOTLAR” ARIYOR!
Özellikle ülkemizde, her gün bizi şaşırtan ve “mizah seviyesini yükselten” iş ilanlarıyla karşılaşabiliyoruz. Ancak sadece ülkemizde değil, globalde de böyle ilanlara denk gelmek oldukça eğlenceli!
29 0
2019’UN EN YÜKSEK ASKERİ GÜCE SAHİP ÜLKELERİ BELLİ OLDU
Global Fire Power, her yıl yaptığı gibi bu yıl da en yüksek askeri güce sahip ülkeleri açıkladı. Türkiye, listedeki yerini koruyor.
30 0
KALİFORNİYA YANGINININ İZLERİNİ SİLECEK MURALLAR
Geçtiğimiz Kasım ayında Kaliforniya, bir yangın felaketiyle sarsıldı. Eyalette yaşanan en büyük yangın olarak kayıtlara geçen yangın sonucunda binlerce bina yok oldu ve çok sayıda can kaybı yaşandı. Felaketin ardından bölgede yaşayanların travmalarını atlatmaları bir hayli zor; hala -maddi manevi- yaralarını sarmaya çalışıyorlar...
34 0
ÇOCUK SAHİBİ OLDUĞUNUZDA HAYATINIZ NASIL DEĞİŞECEK?
Çocuk sahibi olmak kocaman bir sorumluluk. Okul, iş, aile, ev ve ilişkilerin getirdiği sorumluluklardan çok daha farklı boyutta hem de...
78 0