223 0
Met Gala 2019’a damga vuran anlar
Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen Met Gala tüm ihtişamıyla devam etti. Ünlü isimlerin kostümleri geceye damga vurdu tabi ki bir yıldız isimde vardı. Layd Gaga geceye tam dört kostümle katıldı.
Kardashianlar Bir Halk Otobüsünün Yanında
İçi dört büyük ünlüyle dolu bir otobüs ve yanında turist dolu başka bir otobüs düşünün!
173 0
"Boyz N The Hood" Filminin Yönetmeni Öldü
Film yapımcısı olan John Singleton En İyi Yönetmen Oscarı'na aday gösterilen ilk siyah kişiydi.
95 0
Polonya'da MUZ Temalı Protesto!
Polonya’nın başkenti Varşova’daki Ulusal Müze, ‘Natalia LL’ adlı sanatçının muz yiyen çıplak kadın görüntülerinden oluşan 1973 yılına ait eserini kaldırma kararı alınca sosyal medya üzerinden tepki yağdı.
204 0
INSTAGRAM’A YENİ ÖZELLİK
Instagram’a kullanıcıları mutlu edecek yeni bir özellik eklendi.
134 0
DÜNYANIN İLK YÜZEN TÜNELİ
Norveç hükumetinin planladığı 40 milyar dolarlık altyapı projesi ülkenin batı kıyısına yüzen tüneller inşa etmeyi hedefliyor.
74 0
NOTRE DAME YANGINININ ARDINDAN...
Geçtiğimiz günlerde Paris’te, Notre Dame Katedrali’nde yaşanan yangın tüm dünyayı üzüntüye boğdu. Böylesi muazzam yapıların; ihmalden, kazara ya da kasıtlı olarak zarar görmesi değerlerimizi birer birer kaybetmemize neden oluyor.
94 0
SARMAŞIK BİTKİSİNDEN İLHAM ALAN ROBOT
Bir grup İtalyan araştırmacı; tıpkı bitki filizleri gibi hareket eden, tırmanan ve nesnelerin etrafına dolanabilen yumuşak bir robot geliştirdi.
76 0
“DÜNYANIN EN MUTLU ÜLKELERİ” AÇIKLANDI
“Dünya Mutluluk Raporu” açıklandı! Kuzey ve Batı Avrupa ülkeleri ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye ise 156 ülke arasında 79. sırada.
97 0
VIDEO’LARINIZDAN İSTEMEDİĞİNİZ OBJELERİ SİLMEK İSTER MİSİNİZ
Adobe'nin After Effects programına videolar için istenmeyen nesneleri kaldırmak amacıyla kullanılan içerik duyarlı dolgu özelliği geldi.
103 0
RENGARENK BİR SU ALTI DÜNYASI
Bilim insanları, okyanusun dibinde son on yılda oluştuğu düşünülen rengarenk bir dünya keşfetti.
92 0
GARİP BİR FOTOĞRAF SERGİSİ
San Francisco Modern Sanatlar Müzesi’nde yer alan sanat eseri sizi biraz şaşırtabilir.
72 0
KAYBOLAN ÇORAP TEKLERİNE PRATİK ÇÖZÜM
Bir Fransız perakende zinciri, çorap teklerini sürekli kaybedenler için aşırı basit ancak mantıklı ve düşünülmemiş bir çözüm üretti.
145 0
ÇALINAN PICASSO TABLOSU AMSTERDAM’DA BULUNDU
Pablo Picasso’nun eserleri arasında yer alan “Kadının Büstü” adlı tablo, çalındıktan 20 sene sonra Amsterdam’da bulundu.
142 0
THE SIMPSONS FANLARI BURADA MI?
Neredeyse her gün yeni bir haberle karşımıza çıkan ve şimdiden büyük merak uyandıran yeni streaming platformu Disney+, The Simpsons’ın yeni sezonu da dahil yayınlanmış bütün sezonlarını/bölümlerini bünyesine ekledi.
68 0
VANS’TAN DAVID BOWIE KOLEKSİYON
Zaman zaman popüler kültürün önemli ve sevilen isimlerine özel koleksiyonlar çıkaran Vans, bu sefer David Bowie koleksiyonuyla karşımızda.
90 0
LOTR FANLARINA MÜJDE: GOLLUM’A ODAKLANAN BİR OYUN PROJESİ
LOTR dizinin en önemli karakterlerinden Gollum için bir oyun projesi üzerinde çalışılıyor. Oyun Gollum'un kitaplarda geçen hikayesinin öncesine odaklanacak.
102 0
IRON MAN’İN OYUNU HAKKINDA YENİ GELİŞMELER VAR
Sony, bu yıl içerisinde PlayStation 4 için bir Iron Man oyunu yayınlayacağını duyurdu. Oyun, sanal gerçeklik desteği de sunacak.
86 0
GAME OF THRONES’UN PRENSESİNDEN ŞAŞIRTAN HABER
Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden Khaleesi’yi canlandıran İngiliz oyuncu Emilia Clarke, The New Yorker’da yayınlanan yazıda, dizinin ilk sezonlarında neredeyse ölüm kalım savaşı verdiğini açıkladı.
87 0
RED HOT CHILI PEPPERS, RADIOHEAD ŞARKISINI COVER’LARSA…
Geçtiğimiz hafta Mısır’da Gize Piramitleri manzaralı özel bir konser veren Red Hot Chili Peppers, konser sırasında sürpriz bir hareketle bir Radiohead şarkısını cover’ladı.
101 0