329 0
Yasaklar ve İrade
Yasaklar irademizi kullanamadığımız için mi vardır? Yasaklar çiğnenmek için midir? İrademizi ne oluşturur? Gelin bir deneme yazısı okuyalım.
The Economist dergisi tarafından yapılan çarpıcı kapaklar ve şifreleri
Rothschildler ailesine ait The economist dergisinin şifreli kapakları merak uyandıran algı ve mesajlarını çözmek için
291 0
Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük Doğal Afetleri
Tsunami, Deprem, Volkan patlaması ve Kasırga bunların geride bıraktığı yıkıntılar.
368 0
Türkiye Elazığ İçin Yardıma Koşuyor!
Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), deprem yardımları ile ilgili vatandaşlara önemli uyarıda bulundu. Yardımların AFAD koordinesinde yapılmasının uygun görüldüğü ifade eden AFAD, yardımda bulunmak isteyenler için banka hesap numaralarını paylaştı. Peki, Elazığ için deprem yardımı nasıl yapılır?
241 0
Hemen iş mi lazım? Hemenis.com
Adı üstünde hemen iş! Evet sevgili iş arayan, Hemeniş ile ister sana en yakın iş fırsatlarını bul, ister kendi çalışma şartlarını belirle ve iş aradığına dair ilan ver!
423 0
Omuz'u Tanıyalım.
Sosyal medyaya olan ihtiyaçlarımızı karşılarken bir çok kaynaktan elde ettiğimiz içerikleri bir araya toplayan OMUZ geçirdiğiniz zamanı kazanca dönüştüren ve elde ettiğiniz kazancı somutlaştıran bir Sosyal Medya Platformudur.
312 0
Gündemden Düşmeyen Rap Savaşlarının Geçmişi
Sürekli yeni rap parçaları duymamızı sağlasa da kimin kiminle olduğu konusunda tam emin olmayanlar için "Rap Savaşı"nı özetledik.
1016 0
Jacquemus 10. yıl şovu: La Coup De Soleil
Moda camiasında ismi fazlaca duyulmuş ve eşsiz tasarımlarıyla dikkat çeken Jacquemus, Moda dünyasında bulunuşunun 10. yılı olması sebebiyle hazırladığı "Le Coup De Soleil"  adlı koleksiyonunu Fransa'nın Provence bölgesindeki Valensole lavanta bahçeleri içine kurduğu pembe podyumda sundu. Simon Porte Jacquemus yıldönümü şovu için çok sayıda şeye de imza attı.
440 0
Serkan Ünsal'ın Türkiye Girişim Ekosistemi 2019/2 Görüşleri
Startups.watch Kurucusu Serkan Ünsal'ın Türkiye Girişim Ekosistemi 2019/2 etkinliğinde aldığı notlar için buyrun yazımıza.
565 0
Kardashianlar Bir Halk Otobüsünün Yanında
İçi dört büyük ünlüyle dolu bir otobüs ve yanında turist dolu başka bir otobüs düşünün!
526 0
"Boyz N The Hood" Filminin Yönetmeni Öldü
Film yapımcısı olan John Singleton En İyi Yönetmen Oscarı'na aday gösterilen ilk siyah kişiydi.
419 0
Polonya'da MUZ Temalı Protesto!
Polonya’nın başkenti Varşova’daki Ulusal Müze, ‘Natalia LL’ adlı sanatçının muz yiyen çıplak kadın görüntülerinden oluşan 1973 yılına ait eserini kaldırma kararı alınca sosyal medya üzerinden tepki yağdı.
540 0
Instagram’a Yeni Özellik
Instagram’a kullanıcıları mutlu edecek yeni bir özellik eklendi.
634 0
DÜNYANIN İLK YÜZEN TÜNELİ
Norveç hükumetinin planladığı 40 milyar dolarlık altyapı projesi ülkenin batı kıyısına yüzen tüneller inşa etmeyi hedefliyor.
379 0
Notre Dame Yangının Ardından..
Geçtiğimiz günlerde Paris’te, Notre Dame Katedrali’nde yaşanan yangın tüm dünyayı üzüntüye boğdu. Böylesi muazzam yapıların; ihmalden, kazara ya da kasıtlı olarak zarar görmesi değerlerimizi birer birer kaybetmemize neden oluyor.
436 0
Sarmaşık Dizisinden İlham Alan Robot
Bir grup İtalyan araştırmacı; tıpkı bitki filizleri gibi hareket eden, tırmanan ve nesnelerin etrafına dolanabilen yumuşak bir robot geliştirdi.
396 0
“KATİL USB” İle Okulun Bilgisayarlarını Mahvetti
ABD’de bir üniversite öğrencisi, okulun bilgisayarlarına 58.000 dolarlık zarar veren bir saldırıda bulundu. Öğrenci bu eyleminde “Katil USB” olarak bilinen yüksek akımlı elektrik veren bir USB kullandı.
463 0