126 0
Yasaklar ve İrade
Yasaklar irademizi kullanamadığımız için mi vardır? Yasaklar çiğnenmek için midir? İrademizi ne oluşturur? Gelin bir deneme yazısı okuyalım.
122 0
Ödüllü Animasyon Filmleri
Çok sevdiğimiz animasyon filmlerinin almış oldukları ödüller ve daha fazlasını sizler için derledik.
The Economist dergisi tarafından yapılan çarpıcı kapaklar ve şifreleri
Rothschildler ailesine ait The economist dergisinin şifreli kapakları merak uyandıran algı ve mesajlarını çözmek için
112 0
Tarih Boyunca Açıklanamayan İlginç Olaylar
Bilim adamları tarafından bile açıklanamamış ilginç olaylar dinleyici ve okuyucuların zihninde büyük yer tutmaya devam ediyor.
81 0
Deprem Çantasında Olması Gerekenler
Ülkemizde 1 - 7 Mart aralığı "Deprem Haftası" olarak kabul edilir. Deprem Haftası'nın amacı dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde olası bir depremde ihtiyacının olabilecek materyalleri sizlerle paylaşıyoruz
161 0
Looney Tunes ve Looney Tunes Karakterleri Hakkında
Çocukluğumuza imza atan ve yüzlerce eğlenceli maceralarıyla evimizin misafirleri olan Looney Tunes karakterleri hakkında ilgi çekici ve pek bilinmeyen bilgiler...
410 0
Sağlıklı ve Dinlendirici Bir Uyku İçin Ne Yapılmalı ?
Kaliteli uyumak, dinlenmek ve uyunacak bir yer nasıl olmalı işte bu yazımızda bunlardan bahsettik
45 0
14 Şubat Sevgililer Günü'nün Ortaya Çıkış Hikayesi
14 Şubat neden kutlanır? Nereye dayanır? 14 Şubat Sevgililer Günü'nün şaşırtıcı tarihçesi.
395 0
En Zeki Köpek Cinsleri
Eğitimleri verildiği taktirde her köpek komut alabilme konusunda çok yeteneklidir ancak bazı köpek cinsleri 'pati ver' ya da 'topu getir' gibi basit komutlardan çok daha fazlasını hemen kavrayabilme yeteneklerine sahiptirler. Bunlardan bazılarına bi' göz atalım...
142 0
Omuz'u Tanıyalım.
Sosyal medyaya olan ihtiyaçlarımızı karşılarken bir çok kaynaktan elde ettiğimiz içerikleri bir araya toplayan OMUZ geçirdiğiniz zamanı kazanca dönüştüren ve elde ettiğiniz kazancı somutlaştıran bir Sosyal Medya Platformudur.
203 0
Güzellik Algınızı Baştan Aşağıya Değiştirecek Seri: FRESH MEAT
Sosyal medya ve “selfie”ler hayatımızı resmen ele geçirdi diyebiliriz. Bu durumu eleştiren “Fresh Meat” adlı fotoğraf serisi ise hem bu alışkanlıklarınızı, hem güzellik anlayışınızı yıkmak istiyor.
319 0
Siyah Leoparın Varlığı Kanıtlandı
Pek çok insanın varlığına inanmadığı ve bir “efsane” gibi görülen siyah leoparların gerçek olduğu ortaya çıktı.
299 0
Doğadan İlham Alan Kanaviçeler
Rus nakış sanatçısı Vera Shimunia'nın minik doğa manzaraları kalbinizi çalacak türden…
338 0
Alacakaranlık Serisi Bambaşka Olabilirmiş…
İlk olarak 2008 yılında vizyona giren Alacakaranlık serisi; gençler başta olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavurmayı başarmıştı.
356 0
Sony Çalışanından Yaraladığı Kadına Özür Hediyeleri
Hawaii’de ismi açıklanmayan bir Sony çalışanı, bir golf etkinliğinde yanlışlıkla bir kadını yaraladı ve özür dilemek için ona hediyelerle jest yaptı.
443 0
Netflix'in Yeni Logo Animasyonunu Fark Ettiniz Mi?
Netflix’in kendi yapımlarını izlerken yaşanan değişikliği fark ettiniz mi? Dizi/filmlerden önce ekrana gelen ve siyah arka plan üzerinde kırmızı harflerle Netflix kelimesinin kabartmalı şekilde göründüğü animasyon artık mazide kaldı.
353 0
Angry Birds Dream Blast İle Balon Patlataca
Yıllardır popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen Angry Birds’in yeni oyunu Dream Blast çıktı. Kızgın kuşlarımızı baloncukların aralarına yerleştiren oyun hem IOS hem Android için indirilebilir durumda.
377 0
Kanseri Çok Daha Erken Teşhis Etmek Mümkün Olacak
Geliştirilen yeni bir cihaz sayesinde, kanser teşhisinde uygulanan biyopsiler kolaylaşacak ve taramada görülemeyecek kadar ufak tümörler de tespit edilebilecek.
323 0
Gerçek Kardan Yapılan Büyülü Kar Küreleri
Kış canlıların hayatını bir hayli zorlaştırıyor. Sadece insanlar değil, hayvanlar da sokaklarda zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Hal böyle olunca kışı sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrıldık; ancak kışı sevmeyenlerin bile gülümsemesini sağlayacak bir kısa film var...
328 0