149 0
Güzellik Algınızı Baştan Aşağıya Değiştirecek Seri: FRESH MEAT
Sosyal medya ve “selfie”ler hayatımızı resmen ele geçirdi diyebiliriz. Bu durumu eleştiren “Fresh Meat” adlı fotoğraf serisi ise hem bu alışkanlıklarınızı, hem güzellik anlayışınızı yıkmak istiyor.
143 0
Siyah Leoparın Varlığı Kanıtlandı
Pek çok insanın varlığına inanmadığı ve bir “efsane” gibi görülen siyah leoparların gerçek olduğu ortaya çıktı.
Doğadan İlham Alan Kanaviçeler
Rus nakış sanatçısı Vera Shimunia'nın minik doğa manzaraları kalbinizi çalacak türden…
177 0
Alacakaranlık Serisi Bambaşka Olabilirmiş…
İlk olarak 2008 yılında vizyona giren Alacakaranlık serisi; gençler başta olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavurmayı başarmıştı.
164 0
Sony Çalışanından Yaraladığı Kadına Özür Hediyeleri
Hawaii’de ismi açıklanmayan bir Sony çalışanı, bir golf etkinliğinde yanlışlıkla bir kadını yaraladı ve özür dilemek için ona hediyelerle jest yaptı.
202 0
Netflix'in Yeni Logo Animasyonunu Fark Ettiniz Mi?
Netflix’in kendi yapımlarını izlerken yaşanan değişikliği fark ettiniz mi? Dizi/filmlerden önce ekrana gelen ve siyah arka plan üzerinde kırmızı harflerle Netflix kelimesinin kabartmalı şekilde göründüğü animasyon artık mazide kaldı.
190 0
Angry Birds Dream Blast İle Balon Patlataca
Yıllardır popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen Angry Birds’in yeni oyunu Dream Blast çıktı. Kızgın kuşlarımızı baloncukların aralarına yerleştiren oyun hem IOS hem Android için indirilebilir durumda.
217 0
Kanseri Çok Daha Erken Teşhis Etmek Mümkün Olacak
Geliştirilen yeni bir cihaz sayesinde, kanser teşhisinde uygulanan biyopsiler kolaylaşacak ve taramada görülemeyecek kadar ufak tümörler de tespit edilebilecek.
176 0
Gerçek Kardan Yapılan Büyülü Kar Küreleri
Kış canlıların hayatını bir hayli zorlaştırıyor. Sadece insanlar değil, hayvanlar da sokaklarda zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Hal böyle olunca kışı sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrıldık; ancak kışı sevmeyenlerin bile gülümsemesini sağlayacak bir kısa film var...
167 0
“MERKÜR GERİLEYİNCE, BİZ DE Mİ GERİLEMİŞ SAYILIYORUZ” YA DA ASTROLOJİDE MERKÜR GERİLEMESİ
Merkür, güneş sistemindeki en küçük gezegen olmakla birlikte, astroloji aleminde değeri çok büyük...
780 0
FACEBOOK SAYFANIZDAN HEMEN SİLMEK İSTEYECEĞİNİZ 12 ŞEY
Facebook her ne kadar kullanıcı bilgileriyle ilgili olarak güvence verdiğini iddia etse de, herkes aynı fikirde değil. Kimliğini açıklamayan bir hacker, Facebook’ta “Bana 10 soru sor” tarzında paylaşılan ve arkadaşların da taglendiği sorulara verilen cevapların, şifre güvenliğini korumaya yönelik bilgiler içerdiğini söylüyor. Bu da demek oluyor ki, bazı bilgileri saklamamız şart!
1043 0
UNUTULMAZ FİLMLERE DAİR 12 HAP BİLGİ
Johnny Depp, Karayip Korsanları: Gizemli Denizler filminde oynamak için ne kadar almış dersiniz? Tam 75 milyon Dolar. Depp, bu enfes meblağı aldıktan sonra, haliyle “bir film için en çok ücret alan oyuncu” olarak Guinness Rekorlar kitabına girmiş.
1266 0
BARİ BU RAMAZAN’DA DİKKAT EDİN DİYE 10 BASİT ÖNERİ
​​​​​​​Ramazan geldi, hoş geldi; sindirim kazaları da beş geldi. Eğer bu Ramazan’da da iftar masasından zeplin gibi kalkmak ya da gün boyunca halsizlik ve baş ağrısıyla boğuşmak istemiyorsanız, bize kulak vermenizi öneririz. Ramazan’da dikkat etmeniz gereken  10 öneri, karşınızda…
1113 0
DÜŞ MÜ, GERÇEK Mİ? MODERN KORKU, GERİLİM VE POLİSİYENİN ÖNCÜSÜ, EDGAR ALLAN PO
Kuzgun, Annabel Lee, Usher Evi’nin Çöküşü… Eğer korku, gerilim ya da polisiye türleri ile ilgileniyor, edebiyatın karanlık olanına ilgi duyuyorsanız; kimden bahsettiğimizi anlamışsınızdır. Karşınızda, Amerika’nın ilk kısa hikaye yazarlarından olan, Edgar Allan Poe.
704 0
MEZARLIK, AYAKKABI VE BAYKUŞLAR: ANADOLU’DAN İLGİNÇ BATIL İNANÇLAR
Hiç 13 numaralı uçak koltuğu size denk geldiğinde, içinizi bir huzursuzluk sardı mı? Sokakta merdiven altından geçerken bir an durakladınız mı? Ya da siyah kediler etrafınızı sardığında, yanınızdaki o bahtsız arkadaşınızın saçını çektiniz mi? Eğer cevabınız her seferinde “Hayır” ise, sizi alkışlıyoruz; yüz yıllardır tüm dünyayı saran batıl inanç “hastalığından”, hiç ama hiç etkilenmemişsiniz!
1844 0
BU MAYMUN BAŞKA MAYMUN: TAYLANDLI “ŞİŞMAN DAYI
Bu maymun, bambaşka bir maymun. Taylandlı obez arkadaşımızın lakabı “Şişman dayı”. Tayland’da Bangkok sokaklarında yaşayan Dayı, turistlerin verdiği yiyeceklerle yaşıyor.
984 0
DÜNYAYA BAMBAŞKA AÇILARDAN BAKAN BİRBİRİNDEN İLGİNÇ HARİTALAR
Coğrafya deyince, aklınıza ilk ne geliyor? Sıkıcı dersler, Ihlara Vadisi, aşırı gergin bir hoca ya da bak bak, baş döndüren haritalar? Biz sonuncusunu seçiyor ve burada bir parantez açmak istiyoruz; bu sefer renkli ve eğlenceli bir parantez!
1156 0
YAZ BİTSE DE AŞIRI SICAKLAR BİTMİYOR: AŞIRI TERLEMEMEK İÇİN HAYAT KURTARAN ÖNERİLER
Yaz kış, çok mu terliyorsun? Haftada bir deodorant mı bitiriyorsun? O zaman senin için hayat kolaylaştıran birkaç öneri sunabiliriz!
771 0
SON YILLARDA YAKIŞIKLI BAŞKANLARIYLA ÜNLÜ KANADA'YA DAİR İLGİNÇ BİLGİLER
Siz Kanada'yı sadece soğuk havaları ve 'sıcacık' Justin Trudeau'larıyla mı bilirsiniz?
950 0