132 0
Yaza Güzel Bir Kapanış Yapmanız İçin Birbirinden Güzel Plaj Partileri!
Adım adım yaz mevsiminin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Biz de hep beraber yazı güzel uğurlamak istedik ve bu deniz, kum ve güneş partilerini sizin için derledik.
81 0
Ağustos’ta Gidilebilecek Birbirinden Eğlenceli 5 Festival !
On binlerce kişiyle birlikte dans etme fikri size çekici geliyorsa, çok da geç olmadan bu festivallere bir göz atın derim.
İtalya’da Gezilebilecek En İyi 3 Şehir
Yazın bu sıcağını yurt dışına çıkarak değerlendirmek isteyenler için İtalya‘da gezilecek en güzel 3 şehir listemizi hazırladık . Sizi hiç bekletmeden listemize başlayalım
179 0
Baykal Gölü Üzerinde 'Dondurucu' Yürüyüş
Sibirya'nın en önemli noktalarından biri olan Baykal Gölü her mevsimde bambaşka bir görsel güzellik sunuyor. Ancak kışın güzel olduğu kadar tehlikeli ve yakından bakması riskli bir yer...
239 0
Dracula'nın Transilvanyasına Bir De Böyle Bakın
Transilvanya’yı birçoğumuz Bram Stoker’ın Dracula’sı sayesinde tanıdık… Fotoğrafçı Szabi Ignácz da Transilvanya’nın meşhur yollarından ilham alarak bir seri yaratmış.
176 0
Kırmızıya Boyanmış Bir Coğrafya: İzlanda
Al Mefer çektiği İzlanda fotoğraflarıyla bambaşka bir yeryüzündeymiş hissine kapılmanızı sağlıyor ve sizi İzlanda’nın bambaşka güzelliklerine davet ediyor.
426 0
TREN YOLCULUĞUNDA YEPYENİ BİR DÖNEM
Hızlı, konforlu ve güvenli olması sebebiyle en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan trenler de artık her zamankinden daha modern! Hollanda Ulusal Demiryolu Şirketi (NS International) tren yolculuklarının kalitesini birkaç level yukarı taşımaya hazırlanıyor.
405 0
YERLİ GÜZELLİK: RAM VADİSİ
Rotamızı bu sefer Avrupa’ya değil de kendi topraklarımıza çevirelim dedik ve size görüp görebileceğiniz en harika yerlerden birini anlatmaya karar verdik: Ram Vadisi!
715 0
İTALYA’NIN KÜÇÜK HAZİNESİ: CINQUE TERRE
Değişken kurlar seyahat planlarımızı yaparken sürekli kafamızı karıştırsa da; farklı coğrafyalara ve farklı kültürlere olan merağımız asla dinmiyor! Rotamızı İtalya’nın harika ve bir o kadar da bütçe dostu kıyılarına çeviriyoruz: Cinque Terre.
529 0
EGE, MARMARA VE AKDENİZ’DEN 7 KAMP ALANI ÖNERİSİ
Yaz geldi de geçiyor, sahilde ateşler yakıldı. Sadece o mu? Birçok doğaseverin, özgürlük düşkününün çadırları kapıp doğaya açılma ateşi de çoktan yandı! Ülkemizin 7 güzel çadır alanını, işte bu arkadaşlar ve “Ya biraz farklı bir şeyler yapsak bu yaz” diyenler için paylaşalım dedik. Lafı fazla uzatmadan memleket semalarından birbirinden şahane 7 kamp önerisi için şöyle alalım o zaman;
659 0
TÜRKİYE’NİN EN LEZİZ FESTİVALLERİ
Ülkemiz, müzikten resme; birçok alanda sayısız festivale ev sahipliği yapan bir “etkinlik vahası”. Her ne kadar büyük şehirlerdeki büyük çaplı festivaller daha çok biliniyor olsa da; keşfedilecek o kadar çok etkinlik var ki… Bunlardan 7 tanesini sizler için derledik.
750 0
MAVİLİ BEYAZLI EVLERİN ADASI: SANTORINI
Mavili beyazlı evleriyle ünlü olan Santorini, Yunan Adaları içerisinde en popülerlerinden biri. Her yıl yüz binlerce turistin bu ülkeye gelmek için birçok sebebi var!  Volkanik bir ada olan Santorini, geniş koyu ve hilal biçimindeki kalderasıyla, insana “Ben şimdi rüyada mıyım, yoksa bu gerçek mi” diye sorduruyor…
827 0
SİZİ ZİYARETE GELEN YABANCI ARKADAŞINIZI MUTLAKA GÖTÜRMENİZ GEREKEN 8 YER
Yabancı bir arkadaşınız, sizi ziyarete geldi ve Türkiye’yi keşfetme konusunda da oldukça heyecanlı. Siz onu sadece birkaç şehre götürmeyi ve her turistin görmek isteyeceği klasik noktaları gezdirmeyi planlarken , o da ne? Kendisi her yeri karış karış gezmek konusunda ısrarlı! “Turistik mekanlardan” daha fazlasını görmek istiyor. Bir de üzerine bir aylığına gelmiş olmasın mı… 
721 0
ROBOT VE ANİMELERİN CİRİT ATTIĞI BİR DÜNYA: AKİHABARA, TOKYO
Akihabara, Tokyo’nun elektronik bölgesi sayılan; insana kendini uzayda hissettiren bir yer. Eğer teknoloji kelimesi bile kalbinizi pır pır ettiriyor, robotları insanlardan daha sempatik buluyor ve rüyalarınızı animasyon biçiminde görüyorsanız; sakın Akihabara’yı görmeden ölmeyin.
798 0
FİNLANDİYA YA DA “DIŞARIDAN SOĞUK GÖRÜNÜYOR AMA TANISANIZ ÇOK SEVERSİNİZ''
Kuzey Avrupa’nın afili ülkesi Finlandiya’nın, Rus yazar Grigoriy Petrov’un Finlandiya seyahatinden yola çıkarak kaleme aldığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” adlı kitabından dolayı, “Beyaz Zambaklar Ülkesi” olarak da bilindiğini biliyor muydunuz? Bu güzel karlar diyarı, insanda hemen uçağa atlayıp keşfe çıkma hissi yaratıyor.
755 0
YEŞİLİN BİNBİR TONU: AYDER YAYLASI’NDA TATİL BAŞKADIR!
Havalar ısınırken, deniz-kum-güneş üçlemesine aşık olanların da suyu ısınmaya başladı bile. Güneş tepede, tatil planları cepte.
1044 0
HASAN ALİ TOPTAŞ'TAN YAZMAYA DAİR 9 ÖNERİ
Eğer anlatacak hikayen varsa; kalem kağıda ya da kaleme sarılmadan önce, Türk Edebiyatı'nın önde gelen isimlerinden Hasan Ali Toptaş'a kulak ver!
734 0
BİR MÜZİK VAHASI: SALZBURG MOZART HAFTASI
"Babamın ülkesi, üzerimde her zaman en önemli hakka sahip olmuştur" Wolfgang Amadeus Mozart
846 0