4 0
Sanal Gerçeklik
"Sanal Gerçeklik", "Artırılmış Gerçeklik", "Karma Gerçeklik" ve "Kuşatıcı İçerik" gibi terimleri sık sık duymamıza rağmen daha tam olarak ne farklılıkları olduğunu ve anlamlarını bilmiyoruz peki ne anlama geliyor.
10 0
Yıllardır süren yerli araç hasreti son buluyor!
57 yıl önce 29 Ekim 1961 günü 129 gün gibi kısa bir sürede Türk mühendisler tarafından üretilen ilk yerli otomobil Devrim'in hasreti "TOOG" ile son buluyor.
Türkiye’nin İlk Milli Uçan Aracı “Cezeri”
Türkiye, son dönemdeki milli ve yerli projelere epey yatırım yapıyor. Özellikle son dönemde savunma sanayisi alanındaki gelişmeler göz dolduruyor. Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ilk milli uçan aracının da protopini hazırladıklarını duyurdu.
138 0
Moda ve Alışverişin Buluştuğu Yeni Bir Uygulama: 21 Buttons
Bugün seni sosyal medya, online alışveriş ve modayı birleştiren çok beğendiğimiz bir uygulamayla tanıştıracağız: 21 Buttons.
2382 0
Son Döneme Damgasını Vuran Selfie Uygulaması: FaceApp
Son günlerde sosyal medyada ünlülerin, arkadaşlarımızın hatta hocalarımızın yaşlandırılmış hallelerini görüyoruz. Hepimizin ‘’Aa nereden yapıyoruz, ben de istiyorum!’’ deyip her yerden aradığı yaşlandırma uygulaması FaceApp inanılmaz bir başarı elde etti. İki hafta içinde bir milyon kez indirildi!
132 0
Temmuz Ayının PlayStation Plus Oyunları Değişti
Bugün PlayStation Plus Temmuz 2019 oyunlarının ani değişimini ve yeni oyunların hangi oyunlar olduklarını paylaşmak sizlere istedik. Yazıların altında bulunan oyun fragmanlarını videoların üstlerine tıklayarak izleyebilirsiniz. O zaman başlayalım...
169 0
Çıkması Dört Gözle Beklenen Ve Ön Sipariş Edilebileceğimiz 5 Oyun
Bugün sizlere Konsollar ve bilgisayar için mevcut olan 5 tane ön sipariş edilebilir oyunu tanıtmak istedik. Oyunları daha yakından incelemek isterseniz oyunlar hakkında bilgi veren yazılarımızın altında bulunan fragmanları inceleyebilirsiniz.
209 0
Oynaması Ücretsiz Olan En İyi 5 Oyun
Bugün sizler için konsollarda ya da bilgisayarda bulunan ücretsiz olan en iyi beş oyunu derledik. Bu oyunların tanıtımlarını izlemek isterseniz oyun tanıtımlarının altında bulunan videoları izleyebilirsiniz.
231 0
Yılın En Büyük Oyun Fuarı E3 2019'da Tanıtılan 15 Yeni Oyun
Oyun dünyasının gözü kulağı şu sıralar ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen E3 2019 etkinliğinde. Yıl boyunca adından söz ettirecek ve yolları gözlenecek pek çok oyun, bu etkinlikte karşımıza çıktı. Sizin için E3 2019'da tanıtılan 15 oyunu bir araya getirdik.
161 0
Retro Tasarımlar Teknolojiyle Birleşirse...
“Retro” ve “vintage” kelimeleri günümüzde oldukça popüler hale geldi. “Eski” görünümlü şeyler adeta birer tutkuya dönüştü diyebiliriz!
238 0
Snapchat Oyun Dünyasına Dalıyor
İlk çıktığı zaman oldukça popüler olmasına rağmen birçok özelliği “daha popüler” rakipleri tarafından çalınan ve gittikçe unutulmaya başlanan Snapchat; eski popülerliğini geri kazanmak için yenilikler yapma niyetinde.
214 0
Hayaller Gerçek Oluyor: Çadır Karavan Futurelight
Efsane araba markası BMW ve vazgeçilmez kışlık kıyafetler üreten The North Face, ”aşırı” hafif bir çadır-karavan üretmek üzere güçlerini birleştirdi.
230 0
Çölün Ortasından Yükselen Melodiler
ABD'li rock grubu TOTO’yu bilir misiniz? Bilmeyenler de hemen açıp bir şarkısını dinlesin; hatta mümkünse “Afrika” şarkısını...
323 0
Güneş'ten Trilyonlarca Kat Daha Parlak Bir Gök Cismi Keşfedildi
Uzayın derinliklerinde bir yerde Güneş’ten 600 trilyon kat daha parlak bir gök cismi keşfedildi. Kendisi bugüne kadar keşfedilen en parlak gök cismi…
235 0
BU OYUNLARI OYNAMAK İÇİN İNTERNETE BAĞLANMANIZ GEREKMİYOR!
Her sabah işe/okula giderken metrolara, havasız ve internetsiz ortamlara maruz kalanlar için harika bir haberimiz var! Müzik dinlemek, kitap okumak ve etraftaki insanları izlemekten sıkıldığınızda internete bağlanmadan da oynayabileceğiniz oyunlar nelermiş bakalım...
537 0
80’lerdeki Objelere Çevrilmiş Günümüzün 8 Teknolojisi
İnternetsiz bir dünya günümüze çok yabancı bir kavramdır. İnternet, günlük rutinlerimizin ve etrafımızdaki nesnelerin ayrılmaz bir parçası oldu, aslında bazı şeyler onsuz da olmazdı...
546 0
BEKLEDİĞİMİZ HABER GELDİ: VİDEO OYUNLARI BEYNİ GELİŞTİRİYOR
“Kalk o bilgisayarın karşısından, aptal olacaksın” lafı tarihe karışıyor. 7’den 70’e herkesin vazgeçilmezi olan oyunlar, Katalonya Açık Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, beyni olumlu etkiliyor.
592 0
Carl Sagan'ın ne kadar örnek alınası bir insan olduğuna dair 8 örnek
İnsanın bağıra bağıra ''Vay be ne adam!'' diyesi geliyor.
738 0
Battle Royale oyunların en yenisi - SCUM !
Battle Royale oyunlar günümüzde oldukça revaçta, bunlara bir yenisi daha eklendi.
651 0