532 0
İçten Yanmalı Motorlar
Her gün bindiğimiz araçların seyahat ettiğimiz uçakların ve günlük hayatta ısı enerjisini hareket enerjisine dönüştüren bir çok içten yanmalı motorun tarihi, nasıl çalıştığı ve çeşitleri hakkında bilgi edinmek istermisiniz.
253 0
Neden Uzaylılarla Tanışmadık
Bu dünyada tek olabilir miyiz yada neden onlara ulaşamıyoruz ?
Telefonun İcadı
Günümüzde akıllı telefon sahibi olmayanımız yoktur. Peki tarihe kısa bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? 140 yılı aşkın bir süre önce icat edilen bu icat çağın en temel ihtiyacı oldu bunu en temelden inceleyelim.
202 0
Çağın Ötesindeki Çelik İşçiliği Katana
Japonya kökenli daha çok samuray askerlerinin kulanmış olduğu geleneksel ve bir o kadar da tarihi kılıç Katana’ın, nasıl bu niteliklere sahip olduğunu birlikte öğrenelim.
171 0
Deprem Çantasında Olması Gerekenler
Ülkemizde 1 - 7 Mart aralığı "Deprem Haftası" olarak kabul edilir. Deprem Haftası'nın amacı dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde olası bir depremde ihtiyacının olabilecek materyalleri sizlerle paylaşıyoruz
265 0
Nasa'nın Yeni Uzay Görevleri
3 Milyon dolarlık bütçe hangi uzay projesine gidecek ? Bilim insanlarının vereceği karar merakla bekleniyor.
205 0
Sağlıklı ve Dinlendirici Bir Uyku İçin Ne Yapılmalı ?
Kaliteli uyumak, dinlenmek ve uyunacak bir yer nasıl olmalı işte bu yazımızda bunlardan bahsettik
144 0
En Zeki Köpek Cinsleri
Eğitimleri verildiği taktirde her köpek komut alabilme konusunda çok yeteneklidir ancak bazı köpek cinsleri 'pati ver' ya da 'topu getir' gibi basit komutlardan çok daha fazlasını hemen kavrayabilme yeteneklerine sahiptirler. Bunlardan bazılarına bi' göz atalım...
402 0
Dünya'nın en çok can kaybına neden olan hastalıkları
Virüsler: hayvanlardan ve bitkilerden, bakterilerin ve arkelerin de içinde bulunduğu mikroorganizmalara kadar her türlü canlı şekillerine bulaşabilirler.
305 0
Hangisi daha iyi Mac mi Windows mu?
Mac ve PC arasındaki farklar bilgisayar kullanıcıları tarafından her dönem merak edilen bir konu olmuştur. Peki nedir bu farklar?
702 0
Sanal Gerçeklik
"Sanal Gerçeklik", "Artırılmış Gerçeklik", "Karma Gerçeklik" ve "Kuşatıcı İçerik" gibi terimleri sık sık duymamıza rağmen daha tam olarak ne farklılıkları olduğunu ve anlamlarını bilmiyoruz peki ne anlama geliyor.
214 0
Yıllardır süren yerli araç hasreti son buluyor!
57 yıl önce 29 Ekim 1961 günü 129 gün gibi kısa bir sürede Türk mühendisler tarafından üretilen ilk yerli otomobil Devrim'in hasreti "TOOG" ile son buluyor.
204 0
Türkiye’nin İlk Milli Uçan Aracı “Cezeri”
Türkiye, son dönemdeki milli ve yerli projelere epey yatırım yapıyor. Özellikle son dönemde savunma sanayisi alanındaki gelişmeler göz dolduruyor. Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ilk milli uçan aracının da protopini hazırladıklarını duyurdu.
361 0
Moda ve Alışverişin Buluştuğu Yeni Bir Uygulama: 21 Buttons
Bugün seni sosyal medya, online alışveriş ve modayı birleştiren çok beğendiğimiz bir uygulamayla tanıştıracağız: 21 Buttons.
3283 0
Son Döneme Damgasını Vuran Selfie Uygulaması: FaceApp
Son günlerde sosyal medyada ünlülerin, arkadaşlarımızın hatta hocalarımızın yaşlandırılmış hallelerini görüyoruz. Hepimizin ‘’Aa nereden yapıyoruz, ben de istiyorum!’’ deyip her yerden aradığı yaşlandırma uygulaması FaceApp inanılmaz bir başarı elde etti. İki hafta içinde bir milyon kez indirildi!
329 0
Temmuz Ayının PlayStation Plus Oyunları Değişti
Bugün PlayStation Plus Temmuz 2019 oyunlarının ani değişimini ve yeni oyunların hangi oyunlar olduklarını paylaşmak sizlere istedik. Yazıların altında bulunan oyun fragmanlarını videoların üstlerine tıklayarak izleyebilirsiniz. O zaman başlayalım...
365 0
Çıkması Dört Gözle Beklenen Ve Ön Sipariş Edilebileceğimiz 5 Oyun
Bugün sizlere Konsollar ve bilgisayar için mevcut olan 5 tane ön sipariş edilebilir oyunu tanıtmak istedik. Oyunları daha yakından incelemek isterseniz oyunlar hakkında bilgi veren yazılarımızın altında bulunan fragmanları inceleyebilirsiniz.
406 0
Oynaması Ücretsiz Olan En İyi 5 Oyun
Bugün sizler için konsollarda ya da bilgisayarda bulunan ücretsiz olan en iyi beş oyunu derledik. Bu oyunların tanıtımlarını izlemek isterseniz oyun tanıtımlarının altında bulunan videoları izleyebilirsiniz.
498 0
Yılın En Büyük Oyun Fuarı E3 2019'da Tanıtılan 15 Yeni Oyun
Oyun dünyasının gözü kulağı şu sıralar ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen E3 2019 etkinliğinde. Yıl boyunca adından söz ettirecek ve yolları gözlenecek pek çok oyun, bu etkinlikte karşımıza çıktı. Sizin için E3 2019'da tanıtılan 15 oyunu bir araya getirdik.
381 0
Retro Tasarımlar Teknolojiyle Birleşirse...
“Retro” ve “vintage” kelimeleri günümüzde oldukça popüler hale geldi. “Eski” görünümlü şeyler adeta birer tutkuya dönüştü diyebiliriz!
431 0